30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.  (Přečteno 12078 krát)

Bary

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

v říjnu 2015 jsem byl zastaven PČR za rychlost v obci na padesátce (84 km/h na radaru MicroDigiCam). Byla mi nabídnuta pokuta 2.000 Kč a 3 body, což jsem odmítl a nic nepodepsal. Od 15.2.2016 kdy mi doručili do schránky příkaz o uložení pokuty, mi běží čas na odpor. Pokuta je 2.500,- Kč.
Dá se podat odpor s ohledem na tento radar? Spolehlivost rychloměru je doložena "ověřovacím listem" z října 2014 a platnost mu končila 7 dnů po mém změření.
Dále v dokumentu píší, že při průjezdu stanovištěm silničního laserového rychloměru MicroDigiCam LTI poblíž sloupu veřejného osvětlení číslo.... byla předmětnému vozidlu naměřena rychlost 84 km/h. Z čehož jsem vinen. Jenže poblíž tohoto stanoviště jsem jel asi 10 km/h, protože jsem odbočoval po zastavení policistou (změřen jsem byl o několik set metrů dříve)
Déle je, že ulice Českobrodská, kde jsem byl změřen je s bohatou bytovou zástavbou (okolo místa měření není byt minimálně několik km, jen tiskárna novin a konečná tramvaje) a ohrozil a porušil jsem zákonem chráněný zájem společnosti.

Díky za rady
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2016, 12:16:41 »

No, na ověřovacím listě to nepostavíte. Jeho platnost byla v době měření aktuální. Jinak kterou Českobrodskou ulici máte na mysli? Těch je v ČR snad sedm či osm (možná i víc)…
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2016, 12:22:03 »

Píše že byl změřen v Praze, tak bych tipoval Českobrodskou v Praze  ;)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2016, 12:36:43 »

aha, přehlédl jsem v nadpisu. Nicméně ta ulice je dlouhá asi tak 10 km. Chtělo by to nějaké odkazy do mapy, kde probvíhalo samotné měření, kde byl měřený úsek a kde proběhlo k zastavení. Aby se dalo posoudit ono ohrožení zájmu společnosti maminek s kočárky…
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2016, 12:41:54 »

aha, přehlédl jsem v nadpisu. Nicméně ta ulice je dlouhá asi tak 10 km. Chtělo by to nějaké odkazy do mapy, kde probvíhalo samotné měření, kde byl měřený úsek a kde proběhlo k zastavení. Aby se dalo posoudit ono ohrožení zájmu společnosti maminek s kočárky…

Číslo lampy bude ve spisu. Takže pan kolega teď buď zaplatí, nebo podá odpor a bude bojovat.
IP zaznamenána

Bary

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2016, 16:40:33 »

Omlouvám se, byla to Černokostelecká. Mapa v příloze
IP zaznamenána

Bary

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2016, 10:03:48 »

Má tedy smysl odpor podávat?
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #7 kdy: 23 Února 2016, 10:45:42 »

Hrozí nejspíš jenom +1000 Kč za správní řízení. Což, podle mne, za možnost nedostat 3 body rozhodně stojí. A už z principu je dobré, aby se ouřadové o každou uloženou pokutu a body museli snažit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #8 kdy: 23 Února 2016, 11:01:41 »

Bary, odpor podejte v každém případku! Na tom místě budou obtížně prokazovat materiální aspekt (ale nebudeme jim ho připomínat). No a rozhodně požádejte o spis (viz sekce „Žádosti o spis“).
Já to dělám tak, že v jednom dopise jednou větou podávám odpor. A hned pokračuji žádostí o spis, abych neutrácel za poštu (čas a peníze).
Do věci napište „odpor proti příkazu, žádost o zaslání kopie spisu dle InfZ.“
A hlavně si pohlídejte termíny.
Spis Vám musí poskytnout do 15 dnů od přijetí žádosti, ale také počítejte s tím, že žádost odmítnou a bude se podávat odvolání a tak dále.
Jakmile něco přijde (vyzvedávejte pokud možno poslední den lhůty), dejte vědět, naskenujte, anonymizujte a hoďte to sem. Budete veden krok za krokem co máte udělat.
Je možné, že zvítězíte.
Ale je také možné že nikoliv, ale rozhodně nedáte svou kůži lacino (souvislost s Lacinou skutečně jen čistě náhodná) a úředníky zaměstnáte, aby se jim práce patřičně zprotivila…
IP zaznamenána

Bary

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #9 kdy: 23 Února 2016, 11:09:41 »

Super děkuji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #10 kdy: 23 Února 2016, 13:33:30 »

Na tom místě budou obtížně prokazovat materiální aspekt (ale nebudeme jim ho připomínat).

Asi ne.. když tam dají že správní orgán se zabýval materiálním aspektem a došel k tomu že byl naplněn tak jim to projde.

Ale je to Praha.. půl roku pryč a je to pořád na začátku.. šance na prekluzi tu jsou..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #11 kdy: 23 Února 2016, 13:59:34 »

a došel k tomu prozkoumatelným závěrem a nebo jen mozkovým myšlením? :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #12 kdy: 23 Února 2016, 16:24:45 »

a došel k tomu prozkoumatelným závěrem a nebo jen mozkovým myšlením? :-)

Správní orgán se materiálním aspektem zabýval a to stačí.
A nevěřím že tu existuje soud který by u rychlosti 81 na 50 měl s takovou větou problém.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #13 kdy: 23 Února 2016, 16:40:50 »

jj všechno se vyhrát nedá. Ale když platit pokutu, tak až po bezchybném správním řízení.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:81km/h Praha, změřen PČR, zastaven, příkaz o ul. pok.
« Odpověď #14 kdy: 23 Února 2016, 18:54:46 »

Ale jestli jsem vyzněl pesimisticky k tomu případu tak pesimistický jsem jen k argumentaci materiálním aspektem.

V Praze je dobrá šance už ze statistiky kolik jim toho padá do prekluze..
IP zaznamenána