30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hazardní jízdou mladík připravil o život kamarádku. Trest si odsedí doma  (Přečteno 3743 krát)

Mr. Goodwin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Zrovna jsem se na to chtěl zeptat.
Pokud budeme vycházet z toho co je v článku, bylo by možné se trestu ubránit? Jsem toho názoru, že smrt kamarádky a škoda na autě je dost veliký trest. Na druhou stranu dostal jen domácí vězení, ne to klasické, takže jej zas tak přísný trest nepostihl.

A zaujala mě i pasáž "Rád jezdil rychle a vybržďoval" na konci článku, kde se vlastně přiznal, že jezdil rychle a rád a nahrál tak policii do karet ("Často jsem překračoval rychlost a nejezdil úplně podle předpisů"). Zásada je se s policií bavit minimálně. Ale i kdyby řekl něco na způsob "Přizpůsobil jsem rychlost mým schopnostem a viditelnosti a najednou se přede mnou objevil kombajn," pomohlo by to, když proti němu pak vypovídala jeho další kamarádka? ("Často jezdil tak, že se mi z toho dělalo špatně od žaludku. Předváděl se, provokoval policisty. Rád také vybržďoval řidiče, kteří se mu lepili na zadek.")
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

Jakože "dostatečný trest" za zabití je to, že zabitý umřel?  :o
Pokud budeme vycházet z informací z článku, např. z foto po havárii, tak se domnívám, že letěl jak ***.
Trest mi nepřijde nijak neadekvátní a neumím si představit, jak by se z tohohle mohl vyvléknout.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Jakože "dostatečný trest" za zabití je to, že zabitý umřel?  :o
Pokud budeme vycházet z informací z článku, např. z foto po havárii, tak se domnívám, že letěl jak ***.
Trest mi nepřijde nijak neadekvátní a neumím si představit, jak by se z tohohle mohl vyvléknout.

Trest mi přijde adekvátní. Kdyby kluk seděl v base, čemu by to pomohlo? Takto může pracovat a splácet.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

"Často jezdil tak, že se mi z toho dělalo špatně od žaludku. Předváděl se, provokoval policisty. Rád také vybržďoval řidiče, kteří se mu lepili na zadek."

Já tedy nikoho nevybržďuji, ale jezdím tak, že pár kamarádek by asi o mé osobě řeklo to samé (špatně od žaludku)... nicméně nebourám. A kamarádky-spolujezdkyně si už vybírám, musejí být trošičku odolnější. Pytlíky na blití ale v autě pro jistotu mám :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

No, spíše, pokud mi je z jízdy s někým špatně díky jeho stylu jízdy, tak k němu nenastoupím, nebo ho požádám, ať mě veze normálně a když ne, tak vystoupím. Ale abych se nechával vozit a opakovaně se takto cítil a pak si stěžoval, to se mi zdá dost "mimo".
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

No, spíše, pokud mi je z jízdy s někým špatně díky jeho stylu jízdy, tak k němu nenastoupím, nebo ho požádám, ať mě veze normálně a když ne, tak vystoupím. Ale abych se nechával vozit a opakovaně se takto cítil a pak si stěžoval, to se mi zdá dost "mimo".

Tak mou mámu a děti vozím se všemi ohledy. Ale pokud je to mladá holka (do 50 :-) ), jedu dle sebe. Kdo mě zná, ten to ví. Což neznamená, že jedu riskantně, pochopitelně.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

Mě se taky vobčas neudělá nejlíp dyž s někým jedu bůhví na jakým sedadle, dyž sem zvyklej mít kontakt s autem z první ruky a pak najednou nevím, co to kdy udělá. O čem to má jako vypovídat?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

To vypovídá o nedůvěře k řidiči.  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil

Chalan sa zjavne pri šoférovaní choval ako blb (ako aj slečinky, ktorým bolo pri jeho jazde zle, ale opakovali to), ale osobne mi trest tiež pripadá adekvátny.

Neprestane ma však fascinovať mentalita pomsty u väčšiny národa, ktorí by dokonca aj za takéto zabitie z nedbalosti hneď vešali, prípadne "zavrite ho, nech tam sčerná!". Ako keby to malo komukoľvek vrátane pozostalých nejako reálne pomôcť.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 872
    • Zobrazit profil

Chalan sa zjavne pri šoférovaní choval ako blb (ako aj slečinky, ktorým bolo pri jeho jazde zle, ale opakovali to), ale osobne mi trest tiež pripadá adekvátny.

Neprestane ma však fascinovať mentalita pomsty u väčšiny národa, ktorí by dokonca aj za takéto zabitie z nedbalosti hneď vešali, prípadne "zavrite ho, nech tam sčerná!". Ako keby to malo komukoľvek vrátane pozostalých nejako reálne pomôcť.
Můžu vás ujistit, že nějaká logika u lidí absolutně neexistuje. Napíšou "zavřít až zčerná" a když jim na to napíšete "nebylo by lepší kdyby pozůstalým vyplatil milion" tak odpoví "To jim nijak nepomůže."... A že bude sedět těm pozůstalým pomůže..? Lidi jsou idioti, pomstychtiví, zákeřní hajzlové a naprosté hovada..
IP zaznamenána

Kohlstein

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil

Bylo by zajímavé nechat vykonat spravedlivý trest např. rodiče té zabité dívky.
Třeba by ho nezabili hned, ale musel by jako jejich otrok snášet i fyzické pobídky k práci, a tak ...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 872
    • Zobrazit profil

Bylo by zajímavé nechat vykonat spravedlivý trest např. rodiče té zabité dívky.
Opravdu si myslíte, že zaujatý člověk může vynést spravedlivý rozsudek..? Zrovna tady bych očekával ctění pravidla "spravedlnost musí být slepá"...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil

Oko za oko, zub za zub jsme snad modernim pravem vymytili. Nebo se pletu? Prave proto o vine a trestu rozhoduje nestranny (alespon v idealnim svete) soudce na zaklade jasnych (alespon v idealnim svete) zakonu.
IP zaznamenána

Kohlstein

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil

Přesně tak, o trestu musí moudře a spravedlivě rozhodnout soudce, jako v těch perských pohádkách.  :D
IP zaznamenána