30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modrá je dobrá  (Přečteno 2467 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Modrá je dobrá
« kdy: 26 Ledna 2017, 22:53:19 »

http://praha.idnes.cz/parkovaci-zony-v-praze-07c-/praha-zpravy.aspx?c=A170126_2301576_praha-zpravy_rsr

tak už to fešáci spočítali a je to pravda pravdoucí - funguje to a už nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty

nejlepší je ta poslední část - každá MČ vydala už o 20-25% víc karet než je reálně míst, a prodávají dál a dál... Sice jsem od gymplu matiku neměl, ale ať počítám jak počítám, něco mi tady nehraje  ;)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Modrá je dobrá
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2017, 23:01:19 »

Tomu se v letecké dopravě říká overcommit. Do každého letadla dokážou prodat o několik letenek víc, než se tam vejde lidí, protože typicky někdo odřekne, a pro ně je levnější občas někomu zaplatit odškodnění, než letět s prázdným sedadlem.

V modrých zónách to funguje stejně, akorát to odškodnění ještě nepřišlo do módy. Chtělo by to nějaký úřad pro regulaci úřadů. ::)
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Modrá je dobrá
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2017, 17:17:00 »

S tím letadlem jsem to právě zažil v prosinci - výměnou za ranní vstávání jsem dostal odškodné a fajn večeři. Ale funguje to víceméně snad jen v EU (možná US), už v Turecku je to bída a lahvinka vody...
IP zaznamenána