30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 216425 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #60 kdy: 26 Března 2014, 15:44:28 »

To je zábavné, hned krásný čtyři důvody na zrušení rozhodnutí a vrácení k novému projednání.
Psát takové odvolání je potěšení :)
Rozhodnutí orgánu druhého stupně bude určitě zajímavé.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japone - židlochovice nová fakta
« Odpověď #61 kdy: 26 Března 2014, 15:50:07 »

5. napsal mi pro změnu poštou, datovkou to asi považovali za špatně :-) takže to střídají....
Škoda, že jste si to nenechal hodit do schránky. Když máte datovku, nemůže vůbec nastat doručení fikcí. Tím pádem by nebylo platně doručeno a ani by nemohly nastat účinky rozhodnutí spojené s jeho doručením...  :)

K tomu viz třeba:
http://www.mvcr.cz/clanek/datove-schranky-a-cinnost-spravnich-organu-871401.aspx
Nebudou-li dodržena pravidla, resp. pořadí způsobů doručování, vyplývající z § 17 odst. 1 zákona č. 300/2008 Sb. a odpovídajících procesních předpisů (§ 19 správního řádu), vyvstává otázka platnosti takového doručení. Nepřevezme-li si adresát písemnost, měla by podle § 24 odst. 1 správního řádu desátým dnem od uložení písemnosti nastoupit fikce doručení. Případné „doručení fikcí“ je při nedodržení stanoveného způsobu doručování od počátku neplatné, neboť nebyla naplněna ani litera relevantních právních předpisů (doručovat prioritně pomocí datové schránky), ani účel doručování jako takový (umožnit adresátovi seznámit se s obsahem zásilky a adekvátně na ni v patřičné lhůtě reagovat). Lze tedy říci, že vzhledem k tomu, že adresátovi nebylo doručeno zákonným způsobem, a nedošlo ani k prokazatelnému převzetí dokumentu, není možno ani po uplynutí stanovené lhůty (§ 24 odst. 1 správního řádu) považovat dokument za doručený.

Anebo judikát NSS 4 As 6/2013 – 28 (10.4.2013):
Stěžovatel měl nejpozději k 1. 2. 2012 aktivovánu datovou schránku, což však žalovaný při vypravení napadeného rozhodnutí nijak neověřoval. V důsledku toho nebyly splněny podmínky pro doručování prostřednictvím držitele poštovní licence a tedy ani pro případné doručení fikcí na adrese trvalého pobytu stěžovatele.
Pokud si však adresát zřídí datovou schránku, povinnost kontrolovat poštu na adrese trvalého pobytu (adrese pro doručování) zaniká, neboť je oprávněn spoléhat, že orgány veřejné moci v souladu se zákonem budou veškeré písemnosti doručovat do datové schránky. V takovém případě je tedy uplatnění fikce doručení podle příslušných procesních ustanovení (v případě správního řízení podle § 23 odst. 4 správního řádu) vyloučeno.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #62 kdy: 26 Března 2014, 15:59:30 »

Nejsem si jenom jistý, jak dobře se v takovém případě rozbíjí (po nezaplacení) případný platební příkaz nebo exekuce. Pokud do toho zastoupený podezřelý nechtěl jít, tak možná bylo lépe to převzít a nechat to plavat. Nevím.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #63 kdy: 26 Března 2014, 16:33:24 »

to s tou datovkou jsi už to tady psal, vím o tom :-) ale na druhou stranu, ať mi píší kam chtějí, já bych taky správně neměl psát jim z datovky OSVČ, ale protože zrovna oni mi do ní napsali, tak já jí používám. A jestli se budou chtít točit na nedoručení, omlátím jim o hlavu že jsou pitomci, co mi do ní první napsali a pak to z toho NSS

jestli chcete hrubý text odvolání, přikládám :-) - změna  - odvolání odstraněno, byla to neaktuální verze

otázka je, odvolání se zpravidla píše na obec, ta to pobalí a posílá na kraj (případně MD) přemýšlím, že bych to šupnul v kopii do datovky i kraji, abych jim udělal ostudu.
Ale zase kdyby ne, tak by to židlochovice mohly zatlouct a nechat prekludovat :-)
zítra tam jedu Corvettou a řidič jim tam udělá rychlost vyšší než povoluje SPRDEL a naučím soudruhy něco jiného . plus mám jako zmocněnec další stejný případ - tam jsme dodali krásnou id kartu číňanky :-), tak čekám co vymyslí....
« Poslední změna: 07 Dubna 2014, 12:38:15 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #64 kdy: 26 Března 2014, 18:16:58 »

Vyborne jsem se pobavil:) Nechces psat knizky? ;D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #65 kdy: 26 Března 2014, 18:45:00 »

Nejsem si jenom jistý, jak dobře se v takovém případě rozbíjí (po nezaplacení) případný platební příkaz nebo exekuce. Pokud do toho zastoupený podezřelý nechtěl jít, tak možná bylo lépe to převzít a nechat to plavat. Nevím.
Tak daleko bych to samozřejmě nenechal dojít. Požádal bych o pořízení kopie spisu a následně třeba 15 dnů po uplynutí lhůty pro podání odvolání žádal o navrácení v předešlý stav podle § 41 správního řádu (společně s podáním odvolání) a zároveň podal podnět k provedení přezkumného řízení podle § 94 správního řádu.

Pochopitelně i když judikatura je jasně ve váš prospěch, je to vždy už trochu hra vabank a hrozí, že to půjde až k soudu. Pokud si je člověk jistý, že rozhodnutí rozstřílí, tak je vždy lepší to udělat a nespoléhat na procesní šachy.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #66 kdy: 27 Března 2014, 07:16:31 »

No mam tam jeste chyby jak gramaticke tak vecne, ale je fakt ze to pisu, abych ty uredniky nasral a ponizil. Nicmene oni si vzdy zacnou - poslou arogantni dopis s vypalnym, hromadou paragrafu a vyderacske fraze. To mne vzdy vytoci a jdu do nich.

A kdyz uz to nechodi me, tak se realizuju u znamych.

A hodne mne povzbuzuje mistni komunita, ktera bud fandi a nebo je stejna a uredniky nici.
Volim spise styl pohadkovy, jini zavali soudruhy paragrafy a judikaty. K tomu se casem propracuji.

P.S. Jsem na ceste do Brna a do Zidlochovic na pratelsky prujezd merenym usekem. Napadlo mne radeji zdokumentovat celou akci, aby mi treba nejake kilometry z rychlosti neubrali a ja se vesel do SPRDELE.  :-)
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #67 kdy: 27 Března 2014, 18:39:48 »

Hlasim ukol splnen. Neznama osoba dnes pres veskere pokyny od provozovatele provedla test mericiho zarizeni v obci Zidlochovice. Japonce ani nehody neuznavaji, uvidime jak se poperou s nadlimitni rychlosti ;-).
Samozrejme budu informovat ....
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #68 kdy: 05 Dubna 2014, 21:26:07 »

ladím odvolání a chci se Vámi podělit ještě o další momenty

Židlochovice velmi vtipně rozhodly, že se nehoda nestala, protože na fotce z radaru není žádná nehoda vidět :-)
Vím, soudruh z Prahy byl šikovnější, ten si dal práci a pátral po nahlášených nehodách a v systému Maják - ale aspoň se trochu snažil.
Tihle balíci jsou ale schopni tvrdit, že v té setině sekundy je auto na fotce celé a nenabourané a tak šup - nehoda se nestala, jdeme na SPRDEL.

Další legrací je, že úplně ignorovali mou žádost o posunutí termínu jednání a spojení ho s jiným případem, kde jsem též zmocněn. A to v situaci, kdy dostali ode mne to předvolání jako důkaz a to několik dní dopředu. Navíc účast na jiném správním řízení se uznává jako omluva.

Trochu pátrám po zákonech abych zjistil, zda-li mají nárok na přeloženou identifikaci řidiče do češtiny. Správní řád sice říká, že dokumenty se předkládají v češtině nebo slovenštině, ale podle mne japonský, čínský nebo jiný řidič, nemající běžný ekvivalent nebo překlad svého jména a adresy - tak těžko ho poskytnu v rozumném a hlavně smysluplném překladu.
Je ale pravda, že u jednoho řidiče jsem pražákům poslal nějakého Ashebira Ahmeda z Dubaje s PO Boxem a už se nikdy neozvali...

jestli někdo máte zkušenost s odmítáním cizojazyčné identifikace, budu rád. Třeba mne opravíte :-)

díky
« Poslední změna: 05 Dubna 2014, 21:29:57 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #69 kdy: 06 Dubna 2014, 12:06:50 »

Další legrací je, že úplně ignorovali mou žádost o posunutí termínu jednání a spojení ho s jiným případem, kde jsem též zmocněn. A to v situaci, kdy dostali ode mne to předvolání jako důkaz a to několik dní dopředu. Navíc účast na jiném správním řízení se uznává jako omluva.
Nepřijmout omluvu, následně věc projednat v nepřítomnosti v rozhodnutí nijak nezdůvodnit proč, to je těžká procesní vada, sama o sobě zakládající důvod rozhodnutí zrušit.

Trochu pátrám po zákonech abych zjistil, zda-li mají nárok na přeloženou identifikaci řidiče do češtiny. Správní řád sice říká, že dokumenty se předkládají v češtině nebo slovenštině, ale podle mne japonský, čínský nebo jiný řidič, nemající běžný ekvivalent nebo překlad svého jména a adresy - tak těžko ho poskytnu v rozumném a hlavně smysluplném překladu.
Přesně na ten správní řád to budou hrát. Stejně tak můžou tvrdit, že jste jim měl poskytnout fonetický přepis v latince (na to existují pravidla, dá se to přepsat ze všech jazyků). Bývalo to šlo vyřešit tak, že jim poskytnete jak japonské znaky tak verzi v latince (netuším, jak by si s latinkou - a ještě přepsanou blbě, čili nesmyslně - poradila japonská pošta, asi moc dobře ne  ;D)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #70 kdy: 06 Dubna 2014, 14:16:09 »

no ještě že tam mám tu nehodu...
příště tedy udělám to, že japonskou identifikaci proženu google translatorem a bude.
sázím na to, že oni dopis v kansai-ben psát nebudou, protože na to nemají - ani zdroje ani chuť. :-)

mám tam ještě tohle v odvolání - líbí se mi to, ale zase bych nerad přišel o jednu úroveň rozhodování.. tak nevím ;-)

10.   Správní orgán v Židlochovicích je zcela nepochybně podjatý. Jako důkaz uvádím § 125e odst. 6 ZoSP. Jako další důkaz navrhuji pročtení rozpočtu obce Židlochovice – rok 2013,2014 kde vybrané pokuty jsou položkou v příjmové části rozpočtu a tedy zájem na vybírání peněz za přestupky a SPRDELe je evidentní. A je tedy jasné, že tento správní orgán není a ani nemůže být nestranný.
IP zaznamenána
Concorde

p...

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #71 kdy: 06 Dubna 2014, 23:05:48 »

Navíc účast na jiném správním řízení se uznává jako omluva.

Tak to je síla. tedy se skupina úředníků na někoho dohodne, obešle ho na jeden den a jednu hodinu a člověk potom má smůlu, že se nedostavil. Není náhodou stát se všemi svými orgány vůči člověku jako jeden? Vždyť člověk nemůže nijak ovlivnit, jak se uspořádá stát a tedy neuznání omluvy z důvodu. Že jsem u téhož státu na jiném jednání jinde, kam si mne předvolal, je problém státu - má si zřidit nějakou centrální evidenci jednání, a nikoli můj.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #72 kdy: 07 Dubna 2014, 07:46:18 »

Tohle statu nevycitam. Delaji to obce a nemuzou tusit, ze jeden zmocnenec poletuje po republice :-). Ale meli by bez vymluv omluvit. Nicmene ja je chapu, seru je svym postojem a rypanim, tak mi delaji naschvaly. Ze to ale delaji kontraproduktivne je jejich problem a smula :-)

PS vymyslel jsem uz krasnou argumentaci na identifikaci ridice v cestine. Dodam co nejdrive ;-)
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #73 kdy: 07 Dubna 2014, 08:58:30 »

tak tu mám text  - obhajoba identifikace řidiče ne v češtině

Správní orgán po nás požadoval identifikaci v českém jazyce, odvolávající se na Správní řád,
§ 16, odst. 2. Tento požadavek jsem odmítl s odůvodněním, že na něj správní orgán nemá nárok a je krajně nelogický. Představme si, že bych poskytl správnímu orgánu v Židlochovicích úřední překlad jména, příjmení, adresy a data narození uvedeného řidiče. Měli by tedy identifikaci řidiče v češtině, ale aby ho mohli kontaktovat, jak jim ukládá zákon, museli by na obálku uvést personálie v mateřském jazyce uvedeného řidiče. (obávám se totiž oprávněně, že v Japonsku na poště nebudou rozumět češtině) Dokonce pokud by měli pouze českou verzi, museli by utratit peníze za překlad do japonštiny. Tedy postup a požadavek správního orgánu je tedy zřejmě nelogický a navíc drahý.
Dále tu máme zřejmou nerovnost účastníků správního řízení, vyvolanou správním orgánem v Židlochovicích. Požadavek na úřední překlad, obnáší jisté nemalé náklady pro obviněného, ale v případě že spor skončí v jeho prospěch, úhradu nákladů musí požadovat po správním orgánu a dle obvyklého stavu v České republice je jasné, že takové náhrady se dočká až po dlouhých a drahých soudních průtazích. Naopak všechny náklady, které správní orgán má se správním řízením, dostane zpět automaticky v rámci svého rozhodnutí. To ale není problém pro správní orgán. Je to legislativní nedostatek.
Máme tu též literu zákona Správního řádu, zmíněný § 16 odst. 2. Ten říká „písemnosti vyhotovené v cizím jazyce…“ My tu ale nemáme žádnou písemnost vyhotovenou v cizím jazyce. Jiný zákon přikazuje znát identifikaci řidiče, kterému provozovatel svěřil řízení svého vozidla, ale nic neříká, aby tu identifikaci měl dle Správního řádu v českém jazyce. Ofocená id karta, kopie občanského průkazu,… je podle našeho právního názoru nejlepším možným způsobem, jak znát identifikaci řidiče. A je jedno, jestli v češtině nebo v dialektu kansai-ben.
Dovedu si též představit situaci, kdy se uvedená osoba jmenuje Opička a v překladu by to byl(a) The Little Monkey – samozřejmě jde o modelový příklad toho, jak se jméno či příjmení nebo i adresa může stát v jiném jazyce nepřeložitelná nebo zkomolitelná.
Považujeme tedy postup správního orgánu v Židlochovicích za účelový a jako důkaz uvedeme následující. Poté, co toto odvolání vrátí i pro ostatní procesní pochybení tento případ zpět k projednání, nechť úřad Židlochovice popravdě sdělí, jakým jazykem napíše identifikaci řidiče na obálku. Pokud českou verzi, takový dopis uvedenému řidiči nikdy nedojde a bude to další procesní chyba správního orgánu. Pokud japonskou, tak tu mají Židlochovice od počátku, tak proč tak lpí na české verzi ?


Trváme na tom, že správní orgán obdržel kompletní identifikaci – pro něj ideálně a jedině možně v rodném jazyce uvedeného řidiče a porušil zákon a úřední postup tím, že se vyhnul zkontaktování uvedeného řidiče a rovnou přikročil ke SPRDELi.
IP zaznamenána
Concorde

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #74 kdy: 07 Dubna 2014, 20:25:15 »

Nebo by se taky mohl významově jmenovat Jebavý nebo Volopich a to by teprve byl překladatelský oříšek  ;D
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14