30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Body a správní řízení  (Přečteno 3576 krát)

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Body a správní řízení
« kdy: 12 Dubna 2017, 14:32:13 »

Mám takový praktický dotaz.
Pokud spáchám přestupek, za který je pokuta a zároveň body, ale řeším jej ve správním řízení a to trvá déle než 1 rok, tak dostanu vůbec ty body? A nebo se hned po pravomocném rozhodnutí vymažou, protože od spáchání přestupku uběhlo více jak 1 rok?

Díky
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Body a správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2017, 14:46:52 »

Tak snadné by nám to neudělali...
Body jsou stejně jako pokuta součást trestu a platí od pravomocného rozhodnutí. § 123b odst. 1, § 123e ZPPK.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Body a správní řízení
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2017, 16:18:04 »

Body se připisují po právní moci rozhodnutí a lhůta pro odečítání začíná běžet právní mocí posledního bodovaného rozhodnutí. Takže okamžité smazání, jak naznačujete, nefunguje, přesto tu nějaký prostor pro time management je. Např. pokud by někdo pravidelně prasil za 2 body vždy jednou v lednu a jednou v červenci, tak při okamžitém řešení se za 3 roky vyboduje, ale pokud vždy při zisku 4 bodů bude nově vzniklé věci brzdit tak, aby došlo k odečtu, může fungovat do nekonečna.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Body a správní řízení
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2017, 19:14:29 »

Právě já někde v novinách četl že se body odečítají 12 měsíců od spáchání přestupku. Proto se ptám, protože mi to přišlo nějaké divné.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Body a správní řízení
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2017, 21:07:18 »

To je tim, ze to psal nejaky novinar, tj. clovek co o dane veci vi hovno. A absolutne ho netrapi si skutecnosti co placa overovat.
IP zaznamenána