30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rozhovor s dopravním policistou na iDnes  (Přečteno 2623 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
rozhovor s dopravním policistou na iDnes
« kdy: 22 Března 2018, 20:43:35 »

https://hradec.idnes.cz/rozhovor-sef-dopravky-petr-dusek-dq9-/hradec-zpravy.aspx?c=A180224_385205_hradec-zpravy_the

Asi slyším trávu růst, ale přijde mi že tak 3/4 toho rozhovoru odpovídá tomu jak to vnímáme i tady, nadpis je samozřejmě kravina jelikož za nehodu né vždy může řidič (např. překážka náhlá = skákající srna).

Také mě zaujala tato věta .. "Zvyšuje se zodpovědnost řidičů. To, že si při řízení uvědomují, že mohou svojí chybou nebo nebezpečnou jízdou někoho zabít." ... jelikož mám pocit že díky státu a právě policii a junk médiím typu idnes se děje přesný opak, ale nevím čím by se to dalo podložit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:rozhovor s dopravním policistou na iDnes
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2018, 23:41:23 »

pro oddech doporučuji nový SM Technika a editorial Martina Vaculíka
ale to holt není mainstream medium...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:rozhovor s dopravním policistou na iDnes
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2018, 23:47:03 »

Mike: moc nechápu tu souvislost, o PČR tam má prakticky dvě věty. Citace: "Třeba PČR se také nesnaží o to, abychom jezdili lépe, neboť potřebuje za naši špatnou jízdu vybírat pokuty. Proto u ní dlouhodobě restrikce převažuje nad prevencí." - Martin Vaculík ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 655
    • Zobrazit profil
Re:rozhovor s dopravním policistou na iDnes
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2018, 12:27:20 »

Dotaz Ýděsu:
Nová technika tedy pomáhá?
Odpověď fízla:
Je to tak. Teď máme třeba nové dalekohledy, které umí nahrát ty nejzávažnější přestupky. Na kilometr přečteme registrační značku. Můžeme tak na dálku dokumentovat předjíždění v místech, kde se to nesmí, telefonování, jízdu bez pásu.
Ponaučení - naše dalekohledy jsou tak chytré, že banální nikoho neohrožující přestupky nenahrávají, nebuzerujeme drobná nikoho neohrožující pochybení, ale skutečně pouze "opravdové piráty".
Jinak lze na http://www.policie.cz/clanek/statistika-nehodovosti-900835.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d otevřít statistiku nehod 2017 a ověřit tvrzení soudruha.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:rozhovor s dopravním policistou na iDnes
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2018, 21:29:52 »

myslel jsem, že i ty dvě věty mohou zlepšit náladu
IP zaznamenána