30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odpor - správní řízení rychlost  (Přečteno 4312 krát)

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Odpor - správní řízení rychlost
« kdy: 27 Června 2017, 23:22:34 »

Zdravím.
Byl jsem hlídkou naměřen (údajně) cca o 15 km/h více na 80ce, nyní mi po 3 měsících přišel dopis s výzvou k zaplacení, proti čemu mohu podat odpor (což samozřejmě chci).
Mám svědka (spolujezdec) a zvukový záznam ze zásahu pachů, kteří mě chytili. Nepoučili mne, začali se klasicky ptát kam pospíchám, zda vím čeho jsem se dopustil apod. Když jsem je lehce umravnil, zbytečně, pach mi řekl: "jó tak vy jste tenhle typ!" Pravděpodobně měl na mysli crew toho Arménce, co zvrací videa na youtube, a hodil nás s jistotou do stejného pytle i s DF.
Nyní se ptám, jakou mám šanci na úspěch, resp. jaký je optimální postup, zda mám psát již do odporu nějaké vysvětlení s nadějí, že bych se mohl minimálně vyhnout dalšímu řízení a předvolání, pokud to tváří v tvář mým argumentům hodí rovnou do koše. Eventuálně v jakém okamžiku jim poskytnout zvukový důkaz a zda vůbec.
Mám tedy zformulovat odpor s vysvětlením, že pach nejednal v souladu se svými povinnostmi, tudíž jeho úkon s řešením přestupku nebyl relevantní, na což mám jak zvukový záznam, tak svědectví spolucestujícího. Je to takto ok? Nebo napsat (místo toho nebo dohromady) žádost o info k radaru (pokud je pravda, že by mohl být půjčený od soukromého subjektu, který neposkytuje kvůli autorským právům info civilům)?
Díky za radu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 206
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odpor - správní řízení rychlost
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2017, 02:20:13 »

Uz mate cely spis, kdyz chcete do odporu neco davat?

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Odpor - správní řízení rychlost
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2017, 07:52:45 »

Nikoliv, spis si vyžádám před zahájením spr. říz., teď chci pouze podat odpor, ale tak, aby to vyhnilo,  jak jsem psal.
IP zaznamenána

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Odpor - správní řízení rychlost
« Odpověď #3 kdy: 29 Června 2017, 22:25:19 »

Odpor jsem podal (bez vysvětlení), odpověděl byste mi někdo, prosím, na výše psané dotazy? (Nyní už pro případ správního řízení?) Spis si samozřejmě okopíruji, takže toho bude možná ještě víc, ale na základě toho, co jsem už psal:
1. nepoučení od pacha (mám zvukový záznam a svědectví spolujezdce)
2. žádost o info k radaru
 - mohu s tímto úspěšně operovat?
Díky
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odpor - správní řízení rychlost
« Odpověď #4 kdy: 30 Června 2017, 11:07:01 »

Odpor podáváme zásadně bez vysvětlení (pokud budete čímkoli argumentovat, de facto vyložíte na stůl svoje karty ještě před zahájením správního řízení; na provádění důkazů budete mít příležitostí dost).

Nepoučení ze strany policisty je vhodný argument do případného odvolání. Pokud víte služební číslo nebo nějaké jiné poznávací znamení (SPZ, ..), můžete na něj podat stížnost na místně příslušné krajské ředitelství a tuto stížnost dále připojit do řízení (jako argument, že policista nejednal v souladu s platnými právními předpisy). Samo o sobě to však stačit nebude, proto se snažte nasbírat další body (do odvolání): chyby ve spisu (soupiska listin, nejsou očíslované stránky atd.), chyby ze strany úředníka aj. (projděte si fórum).

Domnívám se, že žádost o info k radaru nebude nutná - sice jste nenapsal, o jaký typ šlo, nicméně je vcelku pravděpodobné, že návod k obsluze se již nachází na tomto fóru (pokud nebude a podaří se vám ho z úřadu vymámit, bod pro vás). Co tedy budete požadovat, je certifikát měřidla a doklad o proškolení policisty. Nejprve však zajistěte spis a nikam nespěchejte (klíčový pojem je proaktivní přístup k délce řízení), všechno má svůj čas.
IP zaznamenána

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Odpor - správní řízení rychlost
« Odpověď #5 kdy: 30 Června 2017, 15:55:19 »

ok díky!
IP zaznamenána