30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu  (Přečteno 5666 krát)

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« kdy: 07 Června 2017, 16:35:52 »

Z videoklipu Policie ČR
  • Jednejte rýchle a násilně
  • Použijte jakékoliv předměty, které se dají využít, jako zbraně
  • Jednejte maximálně efektivně
Hlavně že chceme regulovat zbraně...
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=440126&sId=&mId=
« Poslední změna: 07 Června 2017, 17:24:24 od Cecil »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2017, 17:18:06 »

Maj tam toho jen část

  • Jednejte rýchle a násilně
  • Použijte jakékoliv předměty, které se dají využít, jako zbraně
  • Jednejte maximálně efektivně
  • Rozlučte se s rodinou
  • Připravte si teplé oblečení
  • Shnijte v base
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2017, 18:04:48 »

Jan Novák > to sice ano, ale pokud ti jde opravdu o kejhák, tak body 3,4,5 asi prioritně neřešíš.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2017, 18:15:41 »

body 3—5 platí velmi staré pořekadlo: „Lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti“. A je zatraceně alarmující, že zrovna u nás si to musí člověk opakovat…
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2017, 19:35:55 »

Jan Novák > to sice ano, ale pokud ti jde opravdu o kejhák, tak body 3,4,5 asi prioritně neřešíš.
To je jasný, pokud jde o vlastní prdel, nicméně stát vytváří prostředí, kde je nejlepší strategie "nehas co tě nepálí ", takže v nějakém ohrožení si člověk rekne-stoji mi ti cizí neznámí lidé kolem mě za to abych shnil v kriminale? Není lepší se otočit než to řešit? Kolik případů nutné obrany u nás konci jinak než po letech soudu, kdy člověk pár let žije s vidinou deseti patnácti let za katrem? Nedejme se oblbnout kecy politiku, reálné to končí téměř vždy až u soudu druhého stupně.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2017, 00:16:35 »

Pořád lepší skončit u soudu druhého stupně než na krchově.

Ten klip je docela dobrej, ikdyž by to sneslo trochu zapracovat na některých nelogičnostech ve scénáři. Celkovej mesidž dává smysl a je správnej. Obzvlášť příjemně mě překvapila politicky zcela nekorektní, ale takticky naprosto zásadní informace o agresivitě protiútoku.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2017, 05:22:30 »

Pořád lepší skončit u soudu druhého stupně než na krchově.

Všimni si, že je zcela záměrně pomlčeno o legálních držitelích zbraní. Nikde není nic o tom, že by třeba legální držitel měl/mohl zasáhnout i v případě, že sám může utéct.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2017, 07:58:29 »

Já bych jako nenapravitelný optimista ocenil už to, že se Kocourkovští rozhodli propagovat původní doktrínu run-hide-fight a nikoliv nějakou její chorou adaptaci pro evropského nevolníka typu run-hide-tell (Francie, Británie ...).
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2017, 09:37:16 »

Souhlas s tim, ze tam chybi zminka o drzitelich legalnich zbrani. Na druhou stranu, kdo nosi do kancelare/prace zbran? (ja tedy ne - snad toho nebudu litovat). I tak, ale IMHO plati: utec, skryj se, bojuj. I ve videu rikaji, ze pouzijte vsechny dostupne prostredky (tedy jakoukoliv zbran - i strelnou - tak co ctu ja) a zautocte s co nejvetsi silou.

Me se to video libi.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2017, 09:53:54 »

..zautocte s co nejvetsi silou.

Ale jenom pokud jste bezprostředně v nebezpečí Vy.

Mně tam chybí ozbrojenej občan, kterej (i když sám může třeba utéct) zasáhne pomocí svojí legálně držené zbraně a zneškodní útočníka dříve než pobije půl baráku.....
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2017, 09:55:14 »

Souhlas s tim, ze tam chybi zminka o drzitelich legalnich zbrani. Na druhou stranu, kdo nosi do kancelare/prace zbran? (ja tedy ne - snad toho nebudu litovat).

Kdo z nas nosi do kancelare zbran? No, ja urcite ano! (A za kluky, co tady maj zbrojaky muzu rict vsichni, krome jednoho)
Neni to o nejake paranoi, nebo cekani teroristickeho attaku, whatever. Je to o discipline.
Navyknout si ze ji mas u sebe a spolehnout se na to ze tam bude, az ji budu potrebovat.

Jiny scenar si nejak nedovedu predstavit. Jakoze zbran brat jen tam, kam si myslim, ze by to mohlo byt nebezpecne?
A co kdyz se stane neco naprosto necekaneho, kdy ji budete zrovna potrebovat (Vasi kancelar prepadnou predatori)? Reknes, jako sorry, ale ja s tim dnes nepocital, ale jestli jste neprisli v miru, tak pockejte, odskocim si domu do trezoru a muzeme pokracovat. Radeji milonkrat mit a nepotrebovat, nez jednou nemit a potrebovat.

Ja osobne nosim pokud mozno porad.
Nehlede na to, ze pokud policajti chteji foknout, coz jakozto zpusob odmitam, je to pro ne docela opruz transportovat te na krevni zkousku  ;) (se zbrani te tam sedet nenechaj a jen tak ti ji vzit nemuzou :D )
« Poslední změna: 08 Června 2017, 09:59:33 od papros »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2017, 10:16:46 »

@papros - rozumim. Mozna na to koukam ze sve perspektivy, kdy v soucasne dobe nepovazuji tento scenar za realny (mozna toho budu litovat) a je to trochu dan za me pohodli. V praci jsem totiz zvykly sedet u stolu v triku/kosili a to vylucuje skryte noseni zbrane. Jak tohle resis zejmena v letnich parnech? Jde mi totiz o to, ze ackoliv o tom kolegove vedi, nechce se mi sedet v openspace s Glockem za pasem.

@pk202 - mas pravdu, tenhle aspekt tam chybi. Ale kdyz se kouknes na "konkurencni videa" z jinych statu, je to porad IMHO celkem rozumne.

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2017, 10:58:30 »

Lidi obvykle maj v kanclu šuplík, tak to řeší tak.

Já mám prostě LCP a to nosím stále v kapse nehledě na tom kapsa čeho to vlastně je. Jak praví přísloví, ještě sem nenašel, aby se nevešel :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #13 kdy: 08 Června 2017, 11:21:16 »

Ozbrojený občan by to akorát zbytečně komplikoval, tady je nutný dostat k lidem tu (správnou - jak podotkl hh) mesidž "run-hide-fight" a to co nejjednodušším a nejpřímějším způsobem.

My se ZP víme svoje a pro ostatní to není důležité ;)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Uteč, schovej se a bojuj! radí policie v novém klipu
« Odpověď #14 kdy: 08 Června 2017, 11:38:28 »

Lidi obvykle maj v kanclu šuplík, tak to řeší tak.
Asi jsem posera, ale ja bych nikdy zbran nenechal v supliku - i zamcenem. Ale mas pravdu, ze mit nejakeho prcka do kapsy je idealni reseni.
IP zaznamenána