30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Helmut z válečné zóny  (Přečteno 1570 krát)

Hafhav

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Helmut z válečné zóny
« kdy: 18 Dubna 2023, 21:35:27 »

V červnu loňského roku jsem půjčil své motorové vozidlo uprchlíkovi z válečné zóny a ten, jak nezná naše město jel v úseku měřenem radarem o 6km v hodině navíc .okamžitě mě byla zaslána výzva z magistrátu města k uhrazení pokuty zaznamenane automatizovaným systémem , svou povinnost provozovatele vozidla jsem splnil a řidiče nahlásil .nyní po cca 10 měsících mi přišel příkaz k pokutě s odůvodněním ,že cituji "Provozovatel určenou
částku v termínu neuhradil, ale sdělil údaje o totožnosti řidiče vozidla – xxx,
nar. Xx. Xx. 19xx, bytem Vulitsa Pobedy 25 A, Starobesheve 872 00, Donetsk, Ukraine.
Správní orgán následně zaslal dotyčnému žádost o sdělení údajů k osobě, nicméně zásilka
byla vrácena zpět správnímu orgánu s vyjádřením, že adresát je na uvedené adrese neznámý" Proti příkazu o uložení pokuty jsem podal odpor neboť nejsem zcela přesvědčen že úřad skutečně řidiče obeslal a to ze dvou důvodu ... Obec je de iuere na Ukrajině a de facto ovšem v Doněcké lidové republice nyní již dokonce bohužel vlastně jako součást RF...je přímo z místa ověřeno ,že mezinárodní pošta jako služba nefunguje , a za druhé ,že již v udání korespondenční adresy řidice bylo zmíněno ,že se jedná o státní útvar DNR a úřad ,pokud skutečně obeslání učinil ,adresu neuvedl správně ,což mohlo způsobit nedoručení písemnosti .nemohu přece nést odpovědnost za geopolitickou situaci ve světě , což jsme také v podání odporu zmínil . Nyní nastala fáze předvolání k ústnímu jednání . Na to mám v plánu nedostavit se ,z důvodu toho, že do doby jeho konání nejsem schopen doložit žadné nové skutečnosti , které by byly v případu známy a pracuji na tom, abych sehnal písemné vyjádření řidiče ,že přestupek skutečně spáchal on a supluju tak vlastně činnost úředníka ,který toho nebyl 10 měsiců schopen ....co bude následovat poté ? Mám vyslat nějakého svého zástupce aby nahlédl do spisu a ověřil tu skutečnost ,zdali je spis skutečně řádně veden , napadnout to chybné odeslání respektive použitou adresu?, jsem tak nějak smířen s tím ,že to asi jednoho krásného dne budu muset zaplatit ,ale baví mě ta hra s orgány 💰😀
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Helmut z válečné zóny
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2023, 16:31:52 »

Co třeba nějaký oficiální dotaz na České poště, zda dokáží doručovat na uvedenou adresu listovní zásilky? To, že "víme, že to nejde" neznamená, že dopis někde neshnil v útrobách ukrajinské pošty a pak se nevrátil z jiným, než očekávaným důvodem nedoručení.

Rychlým hledáním na webu ČP jsem žádná omezení doručování listovních zásilek na Ukrajinu nenašel.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 440
    • Zobrazit profil
Re:Helmut z válečné zóny
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2023, 19:04:17 »

Sem nedávno potkal, že pokud je osoba v zahraničí nekontaktní/špatně dosažitelná, může ouřad menovat osobě opatrovníka - a frčet part řádně vycvičené opičky....
IP zaznamenána

Hafhav

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Helmut z válečné zóny
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2023, 20:58:47 »

Zkusím oslovit oficiálním dotazem českou poštu . Dobrý nápad . Nejprve samozřejmě požádám o doložení , zda úřad vůbec provedl pokus o doručení prostřednictvím České pošty .
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Helmut z válečné zóny
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2023, 11:56:35 »

Sem nedávno potkal, že pokud je osoba v zahraničí nekontaktní/špatně dosažitelná, může ouřad menovat osobě opatrovníka - a frčet part řádně vycvičené opičky....

Nikoliv může, ale musí. Nicméně v praxi jsem to ještě nepotkal.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.