30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na údajném zákazu  (Přečteno 3709 krát)

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Parkování na údajném zákazu
« kdy: 03 Února 2023, 13:32:58 »

Dobrý den,

jdu si pro radu, pokud v tomto případě vůbec nějaká bude. Dnes jsem dostal za stěrač výzvu od MP s tím, že jsem stál v údajném zákazu stání. S kolegou jsme jeli na oběd a jelikož nebylo volné místo na vyznačeném parkovacím stání, tak jsme se postavili za sebe k obrubníku. Zákaz stání, ani zastavení nikde není. Před nás se následně postavila další dvě nebo tři auta. Po návratu z obědu jsme měli všichni za stěračem výzvu. Rovnou jsem jel na MP, poměrně dost naštvaný, takže se se mnou strážník nechtěl ani bavit a rovnou to dal ke správnímu řízení, i když jsem po něm chtěl vědět, jaká bude pokuta. Dal jsem mu jen OP, protože mě vyzval. Předpokládám, že teď mně tedy přijde dopis ze správního orgánu, abych se dostavil k projednání přestupku.

Při odchodu ze stanice se zrovna strážníci vraceli. Byli 4 a všichni spolu dávali za stěrač ty asi 4 výzvy  ;D

Přidávám také fotku výzvy a místa, kde k údajnému přestupku došlo.

Je nějaké možné řešení, jak z toho vyjít s čistým štítem, jelikož si myslím? Domnívám se, že jsem žádnou chybu neudělal, ale třeba se pletu. Ještě jsem šel schválně pro parkovací lístek do automatu, aby bylo vše v pořádku  :)

Z náměstí udělali betonové montrum, všude jenom dlažba a parkovacích míst jako šafránu. Ještě dodám, že tak jak jsem tam stál dnes, tak tam běžně auta stávají a ještě nikdy jsem neviděl, že by někomu dali výzvu za stěrač.

Ještě dodám, že auto je firemní a jako řidiče mě neztotožnili. Jen si na stanici vyžádal OP, když jsem tam přišel.
« Poslední změna: 03 Února 2023, 13:44:01 od ALFONSXIII »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2023, 13:36:02 »

Na prvni pohled bych rekl, ze jste nenechali 6 metru prujezdne vozovky...
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2023, 13:42:48 »

Kolega na stanici volal a strážník mu řekli, že je tam nějaká označená zóna už při vjezdu na náměstí, tak jsem se teď díval na mapy a nikde značka nějaké zóny není. Co mně vlastně ve správním řízení nyní hrozí?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2023, 14:07:44 »

Lístek jste měli samozřejmě ignorovat a nikam nechodit. Teď prostě jen počkejte, stane-li se něco.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2023, 14:09:30 »

Tak jsem to jel ještě jednou projet a je tam zóna, ale teď nevím, jak se prokazuje stání a zastavení. Tato značka je v jiné ulici. Zastavil jsem tam asi na 20 minut pro oběd.
« Poslední změna: 03 Února 2023, 14:38:55 od ALFONSXIII »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2023, 14:39:15 »

Nikde jste nezastavil a zadnou znacku zony jste nevideli. Auto parkovalo ve vedlejsi ulici, vy jste ho jen posunul. Puvodne ho parkoval nekdo jiny, ktery zonu mozna projel, ale to vam neni znamo! Vy jste kolem zadne znacky za ty dve ulice neprojel!
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2023, 15:41:09 »

Co když na mě vyrukuji se záznamem z kamer? Nebudou chtít znát jméno řidiče?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2023, 16:42:34 »

Proč byste jim ho říkal?
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #8 kdy: 03 Února 2023, 16:55:43 »

Když jim to neřeknu, nebudou chtít znát jméno řidiče od majitele auta, tedy mého zaměstnavatele? Co když vytáhnou záznam z kamer?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2023, 09:56:24 »

Můžou zkusit všechno z toho, jenže třeba nic z toho zkoušet nebudou.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2023, 12:06:34 »

Takže pokud přijde dopis a ,,pozvánka” k projednání přestupku ve správním řízení, tak tam přijít a zkusit říct tyhle připomínky a buď budou zkoušet mě dostat nebo ne… Tak uvidím. Očekávám obálku ve schránce.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2023, 19:00:35 »

Tak zásilka už přišla. Předvolání k projednání přestupku. Nedohadovat se s nima, zaplatit a odejít? Jaká vlastně hrozí pokuta, když jsem ji chtěl zaplatit na místě a strážník mne řekl, že to dává do správního? Pokud sdělím, že jsem auto jen přeparkovával nebo ho tam jen vyzvedával a potom pošlou dopis majiteli auta (mému zaměstnavateli), tak bude muset sdělit jméno řidiče?
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2023, 11:05:57 »

Pokud existuje aspoň jedna cesta na to místo, u které není ta cedule se zónou, máte automatický win.

Další zajímavá věc, jestli to chápu dobře, je to, že v době parkování jste dostal parkovací lístek "zdarma" - pak by bylo zajímavé zkusit cestu materiálního aspektu: zjistit důvod, proč ty zóny vznikly (k regulaci parkování kvůli nedostatku míst?) a pokud ten zamýšlený účel plní i v době, kdy je parkování neregulované (tj. "zdarma").

Varianta "přeparkoval jsem z jiného místa uvnitř zóny" by vyžadovala větší trpělivost a pravděpodobně několik koleček, bo SO2 v odvolačce nejspíš bude tvrdit něco ve smyslu, že jste to "měl a mohl vědět", protože (random kravina) a musel byste nejspíš jít cestou správní žaloby. Zkuste pohledat na fóru, určitě tu někdo podobnou strategii už řešil.

Zaplatit můžete samozřejmě taky, ale tím to pro vás končí, nic se nenaučíte a obec si vylepší rozpočet na další buzerování.

K ostatním otázkám, základní studium:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0
https://www.30kmh.cz/index.php?board=32.0 (první tři příspěvky)

IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #13 kdy: 19 Dubna 2023, 11:32:59 »

Tady by ale museli prokázat, že se jednalo o stání, nikoliv zastavení.
A pokud budou disponovat více fotkama s časovým rozestupem, tak asi nemají dost důkazů, ne?

A jestli to můžou v průběhu měnit na neponechání 3 metry (6m se musí nechat pouze pokud se jedná o stání), či zastavení v křižovatce, netuším.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #14 kdy: 19 Dubna 2023, 12:24:11 »

Ještě zkusím dodat informaci, že jeden kolega odešel z MP s domluvou bez pokuty a druhý dostal pokutu 200,- Kč. Ja jsem chtěl taky platit na stanici, ale strážník se se mnou nechtěl vůbec bavit. Chyba byla, že jsem tam vůbec jel a předložil mu OP. Zásilku z MÚ jdu zítra vyzvednout na poštu.
IP zaznamenána