30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva za rychlost v úsekovém měření  (Přečteno 3950 krát)

prox

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Výzva za rychlost v úsekovém měření
« kdy: 22 Března 2018, 19:17:12 »

Zdravím, mám na vás prosbu, pročetl jsem si, co se dalo, ale můj případ je trochu specifický a na fóru jsem tady podobný nenašel (snad jsem nehledal zle).

Tento údajný přestupek se mi stal v Havířově asi před půl rokem a někdy tento týden přišla výzva k uhrazení určené částky, že prý jsem překročil povolenou rychlost v úsekovém měření v Havířově od křižovatky s Lipovou směrem nahoru. Jel jsem údajně asi nějak kolem 60.

Můj případ je specifický v tom, že nejsem majitel ani provozovatel vozidla, to auto jsem řídil, majitel i provozovatel je jeden z rodičů a doma jsem řekl, že to zkusím nějak pořešit. Pokud možno bych co nejméně chtěl zatěžovat rodiče s chozením na úřady atp.

Nepřišla žádná fotka ani jiný důkaz, jen čistě jeden list A4 (ta výzva).

Dopis dnes rodič přinesl domů (nevěděl vůbec co to může být) a tak mám 15 dní na to abych zaplatil.

1) Jak tedy nejlíp reagovat? Co mám říct provozovateli vozidla, aby udělal?
2) Máte někdo zkušenosti s magistrátem v Havru, jak tohle řeší?
3) Žádného známého v cizině nemáme, je dobré řešení neexistující helmut s doručovací adresou u nás doma? To asi ne, že? Bych se potom nedostal k tomu dopisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2018, 19:24:00 »

Komu byla ta výzva adresována? Provozovateli vozidla nebo Vám?
IP zaznamenána

prox

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2018, 19:33:42 »

Provozovateli.
« Poslední změna: 22 Března 2018, 20:04:44 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2018, 19:37:44 »

Tedy ne že Vy jste překročil, nýbrž že nezjištěný řidič překročil, ne?

Pak nechápu, co je na tomto případu specifického, je úplně stejný jako (skoro) všechny ostatní.

Provozovatel může:
a) Zaplatit určenou částku včas - > konec
b) Označit řidiče
c) Výzvu ignorovat
IP zaznamenána

prox

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2018, 19:51:30 »

Tak nejpraktičtější bude asi označit řidiče, ne? Vzpomněl jsem si na možnost, že mám reálnou kamarádku Slovenku, která bydlí v ČR a ta by do toho asi šla. Takže provozovatel by měl udat ji s její doručovací adresou tady v ČR? Co potom?
« Poslední změna: 22 Března 2018, 20:05:01 od Číkus »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #5 kdy: 22 Března 2018, 19:54:59 »

Taky můžete označit jako řidiče sebe :-).

Ad adresa, klidně bych uvedl její slovenskou adresu, pokud ji má, proč to ouřadovi usnadňovat....
« Poslední změna: 22 Března 2018, 20:05:15 od Číkus »
IP zaznamenána

prox

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #6 kdy: 22 Března 2018, 20:02:15 »

Prosím, nemohu najít postup jak jednat a asi se to tady řešilo už stokrát, tak vás nechci zatěžovat...
Tak řeknu provozovateli, aby udal třeba mě, máme stejnou doručovací adresu. Na mé jméno tedy přijde znovu počítám výzva k uhrazení určené částky. Nemohli byste mi prosím někdo hodit odkaz tady z fóra, jak se mám následně chovat já?

Ta slovenka, která se zdržuje tady v ČR nebo já...to je teda jedno, jo? Tu doručovací adresu bych vyplnil v obou případech tady v ČR, protože sama nemá zájem, aby ji domů na Slovensko chodily dopisy od našich magistrátů.
« Poslední změna: 22 Března 2018, 20:05:32 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #7 kdy: 22 Března 2018, 20:05:42 »

0. Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek. Citace jsem smazal.

1. Pokud se reálná kamarádka přizná, bude to fungovat. Ale pochybuji, že bude nakloněna této variantě.

2. Řidiče označuje provozovatel.

3. Pokud provozovatel označí Vás, nepřijde Vám výzva k uhrazení částky, ale výzva k podání vysvětlení a nebo také rovnou příkaz.
IP zaznamenána

prox

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #8 kdy: 22 Března 2018, 20:19:07 »

Pardon za tu citaci.
1) Takže jestli udá provozovatel Slovenku která žije v ČR (studuje tady) a nebo mě, je teda úplně jedno, že?
2) Když teda provozovatel označí mě, tak mi přijde výzva k podání vysvětlení a nebo příkaz (tady se mám zachovat jak?). Je to můj první přestupek, dá se nějak u podání vysvětlení obhájit změřená rychlost v úsekovém?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2018, 20:26:37 »

Pokud provozovatel včas udá řidiče, měl by úřad udaného řidiče obeslat. Pokud se řidič nepřizná (či přesněji přestupek nelze řidiči prokázat), věc se vrací zpět k provozovateli jako přestupek provozovatele vozidla (dříve správní delikt provozovatele vozidla; sprdel). Jestliže se řidič přizná, úřad řeší přestupek s ním.

Jde úspěšně bojovat i proti úsekovce, zkuste se pro inspiraci podívat do ukončených případů.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost v úsekovém měření
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2018, 10:32:08 »

údajný přestupek se mi stal v Havířově asi před půl rokem a někdy tento týden přišla výzva k uhrazení určené částky

Nabízí se jít naproti promlčení..
dá se to zdržet posláním neúplných údajů řidiče na konci lhůty.. SO pošle výzvu k doplnění a při využití doručovací doby a doby na doplnění je to dalších pár týdnů..

udaný řidič nesmí přestupek popřít a nejlépe se nějak nepřímo přizná.. pak musí vydržet zdržovat do výročí přestupku a pak si může vzpomenout že neřídil.. přestupek řidiče bude odložen a SprDel nelze zahájit kvůli promlčení.
IP zaznamenána