30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR  (Přečteno 11983 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
[?] Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« kdy: 19 Června 2016, 03:05:25 »

Hezký den přeji,

Jel jsem takhle do obchodu, zaparkoval jsem na jeho parkovišti a najednou vidím, jak směrem ke mně míří hlídka PČR, zastavili a sdělili mi, že mi chybí přední SPZ a že by rádi můj řidičský průkaz a občanku. Na to jsem jim sdělil že nemám povinnost jim dát řidičský průkaz, když mě nechytli jak řídím ale chytli mě jako chodce že ani nemohou vědět jestli jsem tím autem přijel já (před autem společně se mnou stála další osoba, má přítelkyně) nebo někdo úplně jiný. Opicajti totiž přijeli k autu cca až po 2 minutách a jsem si jist, že nemohli vidět kdo řídil. Dal jsem mu tedy jen občanku a šel jsem se tedy podívat a ejhle, SPZ tam opravdu nebyla. Opravdu netuším jak a kde jsem jí mohl ztratit. Pan Pach mi sdělil, že za jízdu bez SPZ hrozí pokuta 5-10 tisíc a zákaz řízení až na jeden rok. Na to jsem mu odpověděl, že před jízdou tam na SPZ byla, že jsme si tím oba jistí (já i přítelkyně) a že nevím proč se mnou pořád mluví jako s řidičem toho auta. Pach se odplížil k autu ke svému kolegovi a asi po 20 minutách přišel zpět, že podle jejich uvážení si nejsou jistí, kdo vozidlo řídil a že zkontrolují kamery a věc předají nadřízenému orgánu a když se tedy nenajde řidič podle kamer, pokuta půjde majiteli toho vozidla jako správní delikt. Vrátili mi občanku a odjeli.
Celý rozhovor jsem si nahrával a nedočkal jsem se ani poučení před začátkem jejich úkonu či zákroku.
Ještě doplním, že už byla tma, když se Opicajti přiřítili mi přišít pokutu.

A teď mé otázky.

1) Pokud z kamer nezjistí řidiče (což pravděpodobně nezjistí, protože v blízkosti obchodu kamery nejsou a samotný obchod také nemá žádnou venkovní, která by hlídala parkoviště) vozidla a majiteli vozidla (což nejsem já ani přítelkyně, majitel na místě nebyl) pošlou dopis s tím, aby udal řidiče, jinak to překlopí na správní delikt, lze z toho SPRDEL udělat? Nejedná se přeci ani stání na zákazu atd..

2) Po odjezdu jsem si všiml, že na druhé straně parkoviště stojí Městská policie a pravděpodobně v autě spali ( :D ), co když si je PČR předvolá jako svědky? Na druhou stranu byla už tma a pochybuji, že viděli kdo vylejzá z vozidla.


3) Jsem si na sto procent jist, že před jízdou tam SPZ byla, což mohou doložit svědci, od kterých jsem odjížděl, a co jsem se tak dočetl zde na foru, tak já přeci nemohu kontrolovat za jízdy, zda SPZ neupadla, tudíž chybí záměrné zavinění?
« Poslední změna: 19 Června 2016, 03:07:35 od NeviemCo »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2016, 08:00:23 »

1) Pokud se nepřiznáte, tak musejí prokázat zavinění (věděl nebo vědět měl), což vzhledem k tomu, že se neví kde a proč značka upadla neprokážou.

2) Sprdel z toho udělat nejde.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2016, 15:29:36 »

Od začátku jsem tvrdil, že na autě před jízdou SPZ byla, že tím jsme si všichni jistí.

Chci se ještě zeptat, jak je to s novou spz? stačí vzít zadní spz a dojít s ní na úřad a dostanu novou přední nebo jak to je? Děkuji :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2016, 15:35:00 »

Od začátku jsem tvrdil, že na autě před jízdou SPZ byla, že tím jsme si všichni jistí.

Chci se ještě zeptat, jak je to s novou spz? stačí vzít zadní spz a dojít s ní na úřad a dostanu novou přední nebo jak to je? Děkuji :)


Vrátíte zadní a dostanete nové značky (informujte pojišťovnu) a samozřejmě nový malý techničák. Stará je automaticky zneplatněna. Nezapomeňte velký techničák s sebou.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2016, 15:38:09 »

Takže se změní komplet SPZ, tedy jiné složení písmen a čísel?

Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2016, 16:03:49 »

Takže se změní komplet SPZ, tedy jiné složení písmen a čísel?

Děkuji

Ano.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2016, 16:11:39 »

Dobře, hned zítra se vydám na úřad. Pokud to chápu správně, pokud by náhodou náhodou na kamerách našli auto bez přední SPZ a po majiteli vozidla chtěli aby udal řidiče, stačí aby jen odepsal, že využívá svého práva nevypovídat podle zakona blablabla... a tím je případ u konce?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2016, 16:18:43 »

No bez přední SPZ/RZ patrně majitele nebudou otravovat, neboť nebudou tušit, kdo to je.

Jinak to není sprdelizovatelné (automaticky je zjištěna jen rychlost či průjezd na červenou, následně už to musí posoudit nějaký pracovník chráněné dílny úředník), takže poslat je do háje je funkční taktika. Stejně tak by bylo možné i někoho (klidně sebe či skutečného řidiče) udat a nechat SO vylámat si zuby na nemožnosti prokázat zavinění.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2016, 16:24:48 »

Skvěle, domluvím se s majitelem vozidla, zda si chce chvilku hrát s úřadem enbo se toho co nejdříve zbavit a uzavřít to :D :)

Každopádně ještě jednou děkuji za všechny rady.
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2016, 17:41:29 »

No setkal jsem se již také s argumentací ouřadu posvěcenou i soudem, že u upadlé RZ je zavinění bez dalšího, protože kdyby byla správně připevněna, tak neupadne. Byl to ale takový divný případ, bylo to někde na vesnici a byla to taková nějaká popelnice, co tu značku neměla ani jednu. Čili těžko z toho dělat nějaké dalekosáhlé závěry, ale je třeba s pokusem argumentovat tímto směrem počítat.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #10 kdy: 19 Června 2016, 17:47:57 »

Tak spz chyběla jen ve předu, vzadu byla v pořádku přidělaná a a sám policista říkal, že si sám není jistý, že viděl kdo vozidlo řídí (to mám zdokumentované nahrávkou) a tak se to bude zkoumat z kamerových záznamů, takže to kdyžtak s majitelem vozidla ukončíme tím, že nemá povinnost udat řidiče.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #11 kdy: 19 Června 2016, 18:22:44 »

Tak jestli je chcete opravdu vyndat, tak ten případ nechte rozjet, předveďte je oba k výpovědi. Oni se domluví, řeknou jak vás viděli za volantem a jeli na jisto, no a vy pak jako důkaz přiložíte nahrávku. Tím si zajistíte, že to okamžitě odloží a vy pak budete moci postupovat dále, třeba na OVK, GIBS... Ničeho ale nedosáhnete, oni to všechno přikrejou. Jsou tady na fóru popsány případy, kdy OVK pokrylo tak neskutečný prasárny, že přímá lež je jenom lehkej odvar.

Shodit to tak jak píšou ostatní můžete vždycky a já to i doporučuju, protože k odpovědnosti nikoho nedoženete, to současný systém neumožňuje.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #12 kdy: 19 Června 2016, 19:31:45 »

Tak nakonec jsem se s majitelem vozidla dohodl, že to necháme rozjet, zajdem na ústní jednání atd. a kdyžtak použijeme nahrávku jako další důkaz + to co jsem psal už vejš, že spz tam byla před jízdnou a jsou na to svědci.
« Poslední změna: 20 Června 2016, 04:51:14 od NeviemCo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #13 kdy: 20 Června 2016, 14:53:13 »

NeviemCo:
Já myslím že se už nic dalšího nestane.. nic v ruce nemají ..možná nemají ani ten záznam z kamery.. na SprDel to přehodit nejde ..a oni to všechno vědí.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta SPZ a následné chycení hlídkou PČR
« Odpověď #14 kdy: 20 Června 2016, 16:14:18 »

2M:

Díky za ujasnění :) Také doufám v to, že už nic nepřijde, ale zjišťuju si informace, abych věděl, co kdyžtak dělat, kdyby náhodou to úřad rozjel.
IP zaznamenána