30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 55 over limit v obci ...Kuriozni doruceni spise nedoruceni  (Přečteno 28326 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2015, 14:39:07 »

Teď bych nedělal. Nedoručení je neprůstřelné, shodí to stejně. Až to vrátí, nezapomeňte si založit datovku 8)
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #16 kdy: 22 Dubna 2016, 13:12:54 »

update

Odvolani vyhoveno 15.3.2016

Dnes kuriozni Vyzva k vyzvednuti ve schrance .... psani do vlastnich rukou podle PSC jde o spravni organ ( je to prvni vyzva, zadna opakovana)
22.4.2016 ...nezastizen a proto vlozena Vyzva k vyzvednuti zasilky
jako posledni den ulozeni na poste uvedeno ... 25.2.2016 ! ? a nasledujici bude vlozeno do schranky

To je nejaky Turbo rezim :-)

Predpokladam, ze doruceno fikci bude az 2.5. 2016 , nebo se pletu

doplneno pozdeji ....dalsi den vlozena opakovana vyzva kde posledni den je 2.5.2016
« Poslední změna: 02 Května 2016, 17:42:20 od tomoking »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #17 kdy: 22 Dubna 2016, 13:18:48 »

Jj 10. den je pondělí takže poslední termín.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #18 kdy: 02 Května 2016, 17:41:01 »

Posta opet boduje. Obdrzel jsem dnes 2.5. 2016 psani z uradu jez urad odeslal 11.4. 2016 a nekde ho zatoulal - vyzvedl jsem si ho posledni den lhuty na poste jelikoz zitra jedu do nedele pryc)  .... zahajeni rizeni o prestupku - predvolani na den 4.5.2016 

Co delat
1] ..... ignorovat  a nechat rozhodnout a pak se odvolat ? (do prekluze zbyva 43 dni )
2]Omluvit se z jednani s tim, ze nedodrzeli lhutu 5 dnu a , ze mam jine plany a ty dolozit potvrzenim o rezervaci hotelu v Nemecku ?

V planu mam spis variantu 2 , ale mozna je jeste varianta 3 ?

« Poslední změna: 02 Května 2016, 18:37:23 od tomoking »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #19 kdy: 02 Května 2016, 17:49:50 »

S prekluzí za 43 dní to je jedno. Jinak bych asi volil variantu 2, budete vypadat jako vzorový uvědomnělý ovčan, ale úřad stejně ostrouhá.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
FU - kontrolní hlášení zmr. neBureše
« Odpověď #20 kdy: 04 Května 2016, 13:10:57 »

FU mne vyzval pomocí textové SMS zprávy k doplnění kontrolního hlášení. Co jsem si prošel paragrafy, tak na 99,9 % je to bohužel oprávněné, nicméně zajímá mne — zda-li FU zvolil správně metodu výázvy přes SMS zprávu. Tak nějak mám pocit, že to úplně košér asi nebude… Očekával bych doporučený dopis, maximálně mail (s podpisem a příslušným certifikátrem), ale obyčejná SMS zpráva?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #21 kdy: 04 Května 2016, 13:26:39 »

FU mne vyzval pomocí textové SMS zprávy k doplnění kontrolního hlášení. Co jsem si prošel paragrafy, tak na 99,9 % je to bohužel oprávněné, nicméně zajímá mne — zda-li FU zvolil správně metodu výázvy přes SMS zprávu. Tak nějak mám pocit, že to úplně košér asi nebude… Očekával bych doporučený dopis, maximálně mail (s podpisem a příslušným certifikátrem), ale obyčejná SMS zpráva?
Podle mně by měl použít DS a pokud jí nemáte tak email uvedený v KH (bez uvedení emailu nebo DS Kh neodešlete). SMS je IMHO OUT a myslím že na ni nemusíte reagovat. Ale zase záleží na tom jaké máte vztahy s Vaším správcem/správkyní daně.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #22 kdy: 04 Května 2016, 13:51:29 »

díky za potvrzení mého tušáka. Nebudu je zbytečně provokovat a znova jim odešlu to, co jsem jim odeslal před tím… :P
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #23 kdy: 05 Května 2016, 01:00:00 »

A jako bonus jedno potvrzení o odeslání pomocí SMS. Pokud nebylo skryté číslo. 
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #24 kdy: 05 Května 2016, 08:13:05 »

kverulant: odesílalo se to z nějaké sms brány FU, to znamená že v podstatě bez čísla. Ale trolling by to byl dobrý, bohužel dikce zákona o kontrolním hlášení nepřipouští SMS potvrzení.

Abych to popsal podrobněji – stalo se to tak, že jsem odeslal potupně kontrolní hlášení a na portálu veřejné zprávy bylo napsáno, že „do pěti dnů“ musím odnést potvrzení na FU a nechat potvrdit odeslání (datovou schránku nemaje). Tak jsem tak provedl. Jenže jak jsem dodatečně zjistil, zákonný sprasek ale mluví jinak, tam se to má potvrdit nejpozději do konce termínu odevzdání KH.
Takže když jsem ho podával 25., tak jsem to musel i ten den potvrdit. A nikoliv prostě do 5 dnů, jak psal jejich portál. No, odeslal jsem to znova, tu hlášku 5 dnů jsem si ofotil, kdyby náhodou chtěli uplatnit ty jejich likvidační sankce.

Kdo neví oč se jedná, odkážu na: http://onbusiness.cz/kontrolni-hlaseni-dph-od-roku-2016-zakon-postup-podani-2083
a dodatek/komentář na konci výčtu zákona.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #25 kdy: 05 Května 2016, 15:27:14 »

Mám stejnej problém, jenom místo sms telefonát. Oni to o tom termínu mají na druhé straně PDFka, co jste nesl na FÚ. Takovým trochu šmejdským minipísmem. A ta tučná věta taky úplně nedává smysl: Nedojde-li v uvedené lhůtě k potvrzení podání, které je učiněno touto datovou zprávou, hledí se na něj jako by vůbec nebylo podáno!
V online podání o odevzdání papíru do 25.4. nikde nepíšou, hlavně že tam mají červeně hromadu blbých keců.
Uvidíme, kolika lidem se to stane. Ksindl úřednickej asi vymyslel další past, jak lidi okrást. Jestli ze mně budou tahat pokutu, tak jim napíšu pěkný vysvětlení.
A jinak, na FÚ nežádají občanku, takže když už by si někdo dal té práce vyplnit moje KH, tak klidně může na papírový potvrzení natisknout moje razítko a podpis.
« Poslední změna: 05 Května 2016, 15:53:07 od qwer »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #26 kdy: 05 Května 2016, 19:12:15 »

Co je to za nesmysl? SMS se může ztratit (ať už cestou, nebo přímo na smartphonu - stalo se mi zrovna před týdnem), mohlo si jí přečíst/smazat potomek, někdo SMSky vůbec nečte... jak by mohli jakkoli sankcionovat nulovou reakci na SMS?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #27 kdy: 06 Května 2016, 09:14:09 »

nemohli by to sankcionovat. Niméně v zákoně jim Bureš dal doslova likvidační možnosti. Hádejte se potom… Takže samotné neuposlechnutí na SMS výzvu nemohou sankcionovat, ale mohou úspěšně prohlásit Vaše podání za neplatné a pak se na Vás vztahuje likvidační pokuta za nepodání…
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #28 kdy: 14 Května 2016, 10:44:59 »

Na ustni jednani 4.5.2016 jsem se omluvil mailem 2.5. a postou odeslal doporucene 3.5.2016.
Do dnesniho dne nemam z uradu zadnou odezvu ...ani nove jednani ani event.rozhodnuti v pripade ze by omluvenku SO neuznal.
Jelikoz v mem pripade posta 2 x pochybila .... mam dosilku z mista trv.bydliste do mista kde skutecne bydlim , se bojim, ze i tentokrate posta mohla zasantrocit dopis od SO a ja bych nerad prosvihl lhutu na odvolani . /udajne urad nezajima, ze posta hodila do puvodni schranky misto tam kde mam adresu dosilky/

Uvazuji
1.podat Odvolani z procesni opatrnosti proti rozhodnuti pokud bylo vydano a odeslat postou ... pochopitelne az cca 15 dni po datu event.doruceni fikci tedy kolem 30 kvetna
2,podat Odvolani z procesni opatrnosti proti rozhodnuti pokud bylo vydano a podat na podatelne SO a nechat si potvrdit kopii... pochopitelne az cca 15 dni po datu event.doruceni fikci tedy kolem 30 kvetna
2.zajit osobne na urad za poverenou osobou a zjistit co a jak ....... pochopitelne az cca 15 dni po datu event.doruceni fikci tedy kolem 30 kvetna

Kterou variantu  zvolit_?  do prekluze zbyva 30 dni
« Poslední změna: 14 Května 2016, 11:03:35 od tomoking »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozni doruceni spise nedoruceni
« Odpověď #29 kdy: 15 Května 2016, 00:19:44 »

Mohlo by stačit tam zavolat, nejlépe z otcova telefonu.  :)
IP zaznamenána