30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c  (Přečteno 29698 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #15 kdy: 30 Dubna 2015, 12:57:47 »

úkolovat úřad při omluvě je plýtvání časem a municí. všechny takové blbůstky zásadně až po seznámení se se spisem / v průběhu jednání (ať osobně nebo korespondečně) / při podávání vyjádření k podkladům
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #16 kdy: 30 Dubna 2015, 13:10:35 »

úkolovat úřad při omluvě je plýtvání časem a municí. všechny takové blbůstky zásadně až po seznámení se se spisem / v průběhu jednání (ať osobně nebo korespondečně) / při podávání vyjádření k podkladům

Take bych nenavrhoval zadny termin, at si termin noveho jednani urci a obeslou (aktivni pristup k delce rizeni).
Koukam na ty fotky a nevidim nikde uhel pod kterym merili, okem mi to prijde na vic nez 22° ... blbe koukam?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #17 kdy: 30 Dubna 2015, 13:45:07 »

Moje zkušenost je, že jednoduché omluvenky typu "byl jsem u doktora" mají tendenci ignorovat, proto posílám sofistikovanější. Z textu to není poznat, ale termín jsem navrhoval asi o dva měsíce později a vyhověli mi, což mi přišlo jako dostatečně aktivní přístup k délce řízení  8).

Ad úkolování - jsou to věci, které tam obvykle mají (i když to místo měření bývá zdokumentované jak kdy). Navíc je v zásadě jen návod k radaru, který vždy vyžaduju a úředníkům se kolikrát nechce ho tam dát - viz diskuse k jednomu specifickému typu na tomto fóru. Když dodají, nechám ofotit, když ne, v záznamu se krásně vyjímá text: "Přestože správní organ obdržel již dne ...... písemnou žádost o doplnění spisu o návod k radaru, do dnešního dne tak neučinil. Žádám tedy opakovaně o doplnění návodu do spisu, aby bylo možné ověřit, zda měření proběhlo v souladu s návodem k obsluze." A následně si lze na úředníka stěžovat a následně mám důvod pro podjatost - stěžoval jsem si, takže mi to bude chtít vrátit, takže chci jiného....

Tím neříkám, že jiné strategie nejsou stejně účinné. Každému vyhovuje něco jiného, každý úředník je jiný a na každého platí něco jiného...

Navíc mám datovku, takže se je snažím zásobovat podáními, když je to bez dodatečných nákladů a běhání na poštu/podatelnu  ;)
« Poslední změna: 30 Dubna 2015, 13:46:40 od AndyT »
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #18 kdy: 30 Dubna 2015, 22:50:16 »

OK, omluvím se. Ráno navštívim akutně doktora třeba s žádostí o změření cholesterolu, ať z toho něco mám. Pak ještě ten den pošlu omluvenku  kopií nějakýho papíru od doktora a z úřadu by mi měli poslat vyjádření, jestli mojí omluvenku uznávají a přeloží termín? Nebo to můžou rovnou neuznat a vydat rozhodnutí v mojí nepřítomnosti? A pokud by rozhodli v mojí nepřítomnosti, tak akový to vyžádání návodu a certifikátů udělám v odvolání?
To měření probíhalo na rovném úseku, ale jestli bych tam třeba nemoh nějak zamontovat, že jsem třeba přejížděl z jednoho pruhu do druhého - na fotce je to vidět, že se tam pruhy sbíhají.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #19 kdy: 30 Dubna 2015, 23:50:32 »

Pokud to jde, tak tu omluvu z ústního jednání je třeba udělat před jednáním buď večer nebo hned ráno, např. emailem na podatelnu úřadu s uvedením, že potvzení bude dodáno bezodkladně. Záleží na tom jaký bude důvod od doktora.

Vím o několika případech, kdy si obvinění naplánovali to samé a orgán hned po ústním jednání v nepřítomnosti vydal rozhodnutí a předal k vypravení. Omluvenka pak byla podaná až odpoledne nebo druhý den, kdy už bylo rozhodnutí na cestě a omluva byla k ničemu.

Dá se pak žádat o navrácení v předešlý stav, ale pokud orgán z potvrzení od doktora zjistí, že měl obviněný např. možnost omluvu učinit včas nebo že zdravotní stav obviněného nevyžadoval akutní návštěvu lékaře, tak to s radostí usnesením zamítne. Proti tomu se dá taky odvolat, ale než se s tím crcat, tak to naplánuji lépe. Samozřejmě je ideální, když bude pracovní neschopnost nebo klidně i dodatečná omluvenka, ale opravdu z akutního důvodu, který bránil učinit omluvu včas.
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #20 kdy: 05 Května 2015, 11:06:27 »

Tak jsem poslal omluvu emailem (pracovní cesta s potvrzenim od zamestnavatele) a zaroven i doporucene. Predpokladam, ze mi ji zamitnou. Mam poslat podjatost tak aby jim byla dorucena tesne pred osobnim jednanim nebo ji mam spis poslat az po osobnim jednani? Diky
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #21 kdy: 05 Května 2015, 12:22:35 »

Určitě před - kouzlo námitky podjatosti je v tom, že úřad může činit jen neodkladné úkony, zatímco ústní jednání by měl přesunout na jiný termín po vyřešení námitky podjatosti. Pokud by ústní jednání už proběhlo (v nepřítomnosti) a úřad vydal rozhodnutí, je námitka podjatosti prakticky k ničemu....
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #22 kdy: 06 Května 2015, 18:42:43 »

Tak na moje dva emaily ani doporuceny dopis s omluvou nebyla zadna reakce.  Tri dny mi na odpoved na email prijdou akorat. Muzete me prosim nasmerovat na nejaky vzor, jak podat namitku podjatosti? Na techto strankach se o tom sice casto pise, ale nikde jsem vzor nenasel a na googlu mi to najde jen usneseni o namitce podjatosti.
Dekuju
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #23 kdy: 06 Května 2015, 19:43:39 »

Jestě jedna věc. Druhá strana předvolání k ústnímu jednání, která mi nepřišla tak zajímavá obsahuje toto: "ve smyslu §36 odst. 3 spr. ř máte možnost na konci ústního jednání o přestupku seznámit se s podklady pro rozhodnutí a vyjádřit se k nim" to je přeci poměrně slušný do podjatosti. Já si tam při osobnim jednání můžu navrhovat co chci, ale stejnak to zamítnou, když už teď ví, že se s podkladama můžu seznámit už na konci ústního jednání, ne? To si teda pamatuju z FSM na DFENSOVI.
Tak že bych to fouknul rovnou do podjatosti?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #24 kdy: 06 Května 2015, 19:47:27 »

Tak jsem poslal omluvu emailem (pracovní cesta s potvrzenim od zamestnavatele) a zaroven i doporucene. Predpokladam, ze mi ji zamitnou. Mam poslat podjatost tak aby jim byla dorucena tesne pred osobnim jednanim nebo ji mam spis poslat az po osobnim jednani? Diky

Omluvenka z jakýchkoliv pracovních důvodů nemusí být uznána pokud jste se neomluvil okamžitě nebo pokud pracovní povinnosti vznikly v době kdy jste o jednání už věděl. Oni tvrdí, že mají přednost před vším. Takže pokud chcete operovat pracovní cestou, musel byste mít cestu naplánovánu již před tím než jste obdržel termín jednání a musel byste se omluvit bezprostředně po obdržení termínu jednání. Jinak Vám to s gustem zamítnou a nikde se ničeho nedovoláte.

Pro ty omluvenky na poslední chvíli, je třeba dokládat akutnost....čili ideální je podvrknutý kotník a jiné úrazy. Plánovaná ošetření taky nemusejí být uznány. Taky je dobré omluvit se těsně před jednáním telefonicky, případně SMS, a neprodleně poslat potvrzení.

BTW: SMS lze zasílat i na pevné linky (telefon zazvoní a robot Vaši SMS adresátovi přečte)
« Poslední změna: 06 Května 2015, 19:49:37 od pk202 »
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #25 kdy: 07 Května 2015, 10:03:59 »

Prosím jeětě o informaci, komu námitku adresovat? Stačí na MÚ oddělení správní?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #26 kdy: 07 Května 2015, 12:22:44 »

Stačí adresovat MÚ Louny, konkrétní odbor nebo oddělení být nemusí, obálka se dostane ke správnému stolu. Hlavně, aby bylo potvrzení o odeslání nebo doručení na úřad.
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #27 kdy: 11 Května 2015, 10:05:39 »

Jen pro zajímavost. Omluva z pracovních důvodů mi byla uznána s odkazem, že je to vyjímečně, protože kolegyně dlouhodobě onemocnělo. Je to celkem na houby, páč už jsem poslal podjatost :(
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #28 kdy: 22 Listopadu 2015, 18:42:39 »

Po dlouhe dobe se vracim k memu udajnemu prekroceni rychlosti.
Zatim jsem se dostal k tomu, ze jsem se omluvil, podal stiznost pro podjatost,  dvakrat si vyzadal doplneni spisu - u toho druheho doplneni jsem namitl, ze jsem si z rozmeru na fotce a ze skutecnych rozmeru auta spocital, ze neodpovida uhel mereni. Odpoved od Policie byla, ze to tak delaji porad a ze to je podle navodu - v tom vyjadreni je mimochodem spatne jak moje jmeno, tak moje SPZ).
Posledni faze je tedy ta, ze jsem do spisu nechal dopsat moje vyjadreni, ze uhel si mohou dopocitat sami z fotky a dat dostupnych na internetu, ze nesouhlasi ani moje jmeno ani SPZ a ze z toho je videt peclivost prace policie, a ze byl v dobe mereni nulovy provoz a nikoho jsem ani neohrozil ani neomezil.

A otazka zni - udajny prestupek jsem spachal 3.1.2014 - od tohoto data se pocita jeden rok, ze?
Je jeste neaky zpusob, jak protahnout termin - ted mi vychazi 10 dni doruceni rozhodnuti + 15 dnu termin na podani odvolani a to mi do 3.1. kdyz budou u odvolani rychli, nevychazi o par dnu.
Pripadne pokud by ten termin prekluze (doufam, ze je to spravny termin) pripadal na datum, kdy mi jeste pobezi termin na odvolani, tak musim to odvolani podavat nebo uz bude prestupek automaticky promlceny?
Na to, ze to je muj prvni amatersky pokus, tak to se mnou zatim neni, diky tomuto foru, uplne marny :)
Diky
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #29 kdy: 22 Listopadu 2015, 19:10:09 »

Po dlouhe dobe se vracim k memu udajnemu prekroceni rychlosti.
A otazka zni - udajny prestupek jsem spachal 3.1.2014 - od tohoto data se pocita jeden rok, ze?
-Je jeste nejaky zpusob, jak protahnout termin .....
Vyvíjí se to dobře a 4.1.2016 to bude na dopití zbytků šampáňa. Odvolací orgán to do Vánoc nedá.
Protáhnout to můžete navržením dalších svědků nebo osobním výslechem Pachů nebo jakoukoli jinou blbostí na který Vám bude muset orgán odpovědět. 
IP zaznamenána