30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c  (Přečteno 29699 krát)

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[WIN] 101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« kdy: 14 Března 2015, 12:33:17 »

Zdravim, potreboval bych prosim radu. V lednu me zmeril a zastavil Passat s Ramerem 10c a nameril mi 101 (105 pred odectenim tolerance). Ted mi prisel prikaz k zaplaceni 1500,- do 15dnu.
Ted je mi jasne, ze musim poslat odpor. Chtel jsem to cele postavit na tom, ze pouzivaji Polcam a neni mozne naprosto presne zmerit odchylku 2 km/h, ktere rozhoduji o 2 bodech, ale s tim Ramerem 10c si nejsem jisty, na jakem principu to meri. Kazdopadne v navodu jsem nasel, ze pred kazdym merenim a pri vymene pneu by se mela provest kontrola presnosti. Ale to mi stejne potvrdi, ze kontrolu provedli a tim koncim? Nebo na to musi mit nejaky zaznam? Z navodu se jevi, ze si to maj otestovat sami podle tachometru. (Jejich kalibrace je platna od 4/2014 do 4/2015, takze pokud me merili v lednu 2015, tak urcite museli menit pneu nebo je alespon sjet). A jeste mi neni jasne, ve ktere casti si mam na urade vyzadat navod k radaru, predvolani svedku, kterych bych se zeptal na tu vymenu pneu a jestli provedli kontrolu presnoti apod. Po odporu mi prijde vyzva k osobnimu jednani a tam si to vyzadam nebo az po vydani nejakeho rozhodnuti a yzadam si to pri odvolani?
Uplne by mi stacilo, kdybych stahnul ten prestupek tak, abych neprisel o dva body, coz je 2km/h, pokutu klidne zaplatim.
Dekuji za radu.
« Poslední změna: 02 Září 2016, 10:16:43 od 2M »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2015, 13:12:25 »

podat odpor, zažádat o spis, vyčkat, co přijde a pak to tu řešit. do té doby je předčasné řešit strategii obhajoby - tak jako tak stavět to jen a pouze na tom, co jste zde uvedl, je nedostatečné...

btw, jak jste přišel na to, že pokud by naměřená rychlost byla o 2kmh menší, nebyly by body? pořád je to překročení do 30kmh mimo obec, tozn 2 body + pokuta
« Poslední změna: 14 Března 2015, 13:14:21 od burtonbell »
IP zaznamenána

jayne

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2015, 13:31:55 »

Při překročení rychlosti mimo obec do 10-ti km se po poslední úpravě body nepřidělují, je to jen za pokutu. (V obci je to při překročení rychlosti do 5-ti km také bez bodů).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2015, 18:03:02 »

Uplne by mi stacilo, kdybych stahnul ten prestupek tak, abych neprisel o dva body, coz je 2km/h, pokutu klidne zaplatim.
Změřit přesně rychlost není úplně triviální a je potřeba splnit spoustu parametrů. Záleží na tom, zda je měření stacionární - tam bych u takhle hraničních případů viděl největší šanci se točit na tom, jak přesně paraziti nastavili úhel měření na 22% (ve výpočtu rychlosti je cos(uhel měření), při měření za jízdy lze měřit jenom radarem nebo bez radaru odvozeně od tachometru vozidla, zde se všechny chyby sčítají a chtěl bych vidět, jak mají ten svůj tachometr okalibrovaný, když všechny tachometry jsou standartně nastaveny výše http://www.auto-mania.cz/proc-vas-tachometr-ukazuje-vice-nez-doopravdy-jedete/ . U Vás navíc jde ve skutečnosti o rozdíl 0,6 km/h = 104.5 bylo zaokrouhleno na 105, odečteno 4 = 100.5 a Vám stačí 99.9 . Rozumný správní orgán by měl jít na Vaši nabídku, že přiznáte a zaplatíte za 99.9 km/h a nebudete prudit s výslechy, kalibracemi, rekonstrukcemi apod. Měl by mít zkušenost, že vždy se tam nějaká pochybnost ve prospěch přestupce najde. 
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2015, 20:38:05 »

a je nejaka zkusenost, jak a kdy navrhnout, ze bych teda zaplatil, ale bez bodu. mam to treba napsat uz do odporu, aby vedeli, kam to cely smeruju a nasli jsme si naproti sobe cesticku nebo s tim zacit az pri odvolani?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2015, 09:09:04 »

LOL, na Vás si pochutnají. Bez urážky…
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2015, 09:28:24 »

To by me ani neprekvapilo :) Zadnej ucenej z nebe nespadnul. Ja jsem moh na miste zaplatit 200,- a prijit o dva body, coz by bylo min starosti a navic by to byly prvni body, takze bych to prezil, ale chci si vyzkouset, jak ve spravnim rizeni neprijit o body a v prvnim pokusu by mi stacil takovej malinkej uspech ;)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2015, 10:14:03 »

klídek :) počkej, co přijde, pak se vymyslí strategie. načti si, jak správní řízení chodí a neobjevuj ameriku - jak podat odpor (vždy blanketní), jak na délku řízení, co kdy dělat v určité fázi atd. strategii je potřeba upravovat podle toho, jak jedná orgán, tudíž nelze dopředu říct, co máš dělat, ještě žádné řízení nezačalo
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2015, 12:10:30 »

V každém případě doufat, že se s orgánem domluvíte, je poněkud bláhové. Nějaká férovka a domluva — otočí to vždy proti Vám a ještě si smlsne že na Vás hodí něco navíc, když tak hezky spolupracujete.  ;D
Takže jak napsal burtonbell — a nebo jak Vám něco přijde, vyzvedněte poslední den (každý den času se Vám může hodit), zanonymizujte to a pak to sem hoďte. A rozhodně si tohle fórum projděte, abyste zjistil, jak to reálně chodí. A hlavně že platí následující: úředníkovi nelze věřit ani to pozdravení!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2015, 12:14:02 »

a je nejaka zkusenost, jak a kdy navrhnout, ze bych teda zaplatil, ale bez bodu. mam to treba napsat uz do odporu, aby vedeli, kam to cely smeruju a nasli jsme si naproti sobe cesticku nebo s tim zacit az pri odvolani?

Do odporu to nepsat. Neukazujte karty dokud nemáte informace ze spisu.
Nebyl byste první na koho neměli nic a pak si svou "obhajobou" vyrobil proti sobě důkazy sám.

Ale jestli chcete dělat tuhle taktiku tak v odvolání bude už pozdě.
Na tohle by byl dobrý bod ústní jednání.

Zadnej ucenej z nebe nespadnul. Ja jsem moh na miste zaplatit 200,- a prijit o dva body, coz by bylo min starosti a navic by to byly prvni body, takze bych to prezil, ale chci si vyzkouset, jak ve spravnim rizeni neprijit o body a v prvnim pokusu by mi stacil takovej malinkej uspech ;)

Když se chcete hlavně učit tak bude lepší se rovnou učit jak vyhrát  ;)

Hodnota překročení rychlosti určitě bude jeden bod taktiky, ale nevzdávejte hned že nic dalšího nebude dokud nemáte spis.
Určitě se najdou ještě další body.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #10 kdy: 15 Března 2015, 13:25:35 »

..... Rozumný správní orgán by měl jít na Vaši nabídku, že přiznáte a zaplatíte za 99.9 km/h a nebudete prudit s výslechy, kalibracemi, rekonstrukcemi apod. Měl by mít zkušenost, že vždy se tam nějaká pochybnost ve prospěch přestupce najde.
Nemyslel jsem to jako plazení se po zemi a plačtivé nabízení kompromisu. Bylo to míněno jako Vaše pevné stanovisko, že jste přes 100 km/h nejel a v takto hraničním případu jste připraven snést hromadu pochybností, která to měření znevěrohodní. Je to vždy loterie jaký typ zmrda (zmrdky) bude na druhé straně barikády. A je pravda, že nevím, jaký stupeň volnosti v rozhodování správní orgán má. Nějaký ten důkaz o možné vyšší chybě měření se tam asi bude muset najít, ale to vyplyne až ze spisu. Nejnadějnější je, pokud bylo měření odvozeno od údaje tachometru pomahačů. To by i při jakékoli kalibraci velikost chyby zvyšovalo.
IP zaznamenána

agnusdei

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2015, 21:38:07 »

Mohli bychom se prosím vrátit k mému případu (viz první příspěvek). Ve zkratce 101 na 90 zastaven a ztotožněn.
Podla jsem odpor a teď mi přišlo předvolání + kopie spisu.
Potřeboval bych poradit další postup. Já si myslím, že by to mohlo být nějak takto: 1) při osobním jednání si vyžádám návod k radaru, vyžádám si nějaký dokument o proškolení obsluhujícího policisty. Plus si vyžádám důkazy o porušení mater. aspektu? Nebo ne?
Pak až budu mít ten návod, tak si vyžádám čas na prostudování a budu chtít nějakou servisní knížku nebo servisní záznamy k měřicímu vozu, protože v návodu si přečtu, že auto nesmí být nijak "ťuknutý" jinak musí na novou kalibraci.
A nevím si rady s tím, jak pak nějak zpochynit nastavení radaru.
Pro zajímavost uvedená RZ na "záznamu o přestupku" má jednu číslici špatně - v ostatních dokumentech je správně - nešlo by s tím něco dělat?
Prosím o radu a děkuji

Sken dokumentů zde: http://agnusdei.cz/data/sken_a.pdf
« Poslední změna: 29 Dubna 2015, 21:41:11 od agnusdei »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #12 kdy: 30 Dubna 2015, 10:29:17 »

Z prvního jednání je vhodné se vždy omluvit.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #13 kdy: 30 Dubna 2015, 10:51:18 »

Z prvního jednání je vhodné se vždy omluvit.

přesně tak
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:101 km na 90 Zmeren Passatem Ramer 10c
« Odpověď #14 kdy: 30 Dubna 2015, 12:36:39 »

Myslím, že tohle nebude tak těžké vyhrát (tj. ani pokuta ani body), ta dokumentace je mizerná - není zdokumentováno, kde přesně bylo změřeno, je měřeno v zatáčce (vyžádejte si návod, mělo by tam být něco o přímém úseku), do odvolání potom materiální aspekt a procesní chyby - nevyslechnutí cajtů apod.

Stejně jako předřečníci bych nejdřív zaslal slušnou omluvenku, ve které úřad rovnou troche zaúkolujete. Vzor přikládám, patřičně si jej upravte. Pokud máte nějaký titul, určitě ho v komunikaci s úřady striktně používejte. JUDr. se vyloženě bojí, z MUDr., Mgr. a Ing. mají respekt.

Pokud úředník udělá sebemenší i formalní chybu, určitě si na něj stěžujte. Těsně před nařízeným novým ústním jednáním bych podal námitku podjatosti, vzor tu je.
IP zaznamenána