30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)  (Přečteno 30341 krát)

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[WIN] Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« kdy: 01 Února 2015, 18:31:19 »

V Praze na magistrále / ulici 5. května u Pankráce jsem byl zastaven s tím, že jsem prý překročil povolenou rychlost o méně jak 20kmh. PČR jsem dal občanku, řidičák, oznámil, že na místě nic řešit nebudu, záznam nepodepsal a jel. Asi za měsíc přišla obálka, v ní "Příkaz o uložení pokuty". Zašel jsem na magistrát kouknout se na spis. Ve spisu je

- Cover page spisu
- Přehled oprávněných úředních osob ve věci spisu xxxxxxxxx
- Oznámení přestupku (odevzdání věci) - papír s detailama, co se stalo, podle PČR
- Evidenční karta řidiče (prázdná, žádný přestupek)
- Úřední záznam - čísla občanky, řidičáku
- Oveřovací list měřícího zařízení
- Fotka z RAMER10C
- Příkaz o uložení pokuty (verbální popis toho, co je v Oznámení o přestupku, v Odůvodnění se píše, že přestupek je jasně prokázaný, že se jedná minimálně o vědomou nedbalost, ale zase že nemám záznam a nedošlo k jinému závažnějšímu následku, např. dopravní nehodě => pokuta 1500 CZK. Dokument působí vcelku formálním dojmem - je tam dokonce jedno místo, který není opravený z minula, tj. šablona, změnit údaje, poslat)

Dávám teď dohromady strategii. Pokud jsem správně pochopil, tak po podání Odporu bude Příkazní řízení zastaveno a pojede se Správní řízení, tj. Ústní projednání podezření z přestupku , Dokazováni a Vydání rozhodnutí, které povede magistrát. Pak případně odvolání o level výš. Pokud to půjde, zkusím sem hodit scany upravených dokumentů a pak dalších pár poznámek.

Doteď jsem projel DFENS, načtu vybraný zákony, Návod a příručku k RAMERu, pobavím se s pár známýma právníkama. Ze startu ale dotaz - nějaký tipy? Nějaký detaily z dokumentů, o který se podělit?

Btw. Ikdyž to náhodou projedu, mašli si házet nebudu - spíš to beru jako praktické vzdělávací a testovací cvičení :)

Odpor bych měl podat do konce tohoto týdne.
« Poslední změna: 01 Února 2015, 21:44:28 od Myyo »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2015, 18:42:55 »

v Pze je šance, že když tomu řádně pomůžeš, dotáhneš prekluzi. takže z jednání se omluvit 1-2x, pak doplnit svoje vyjádření (písemně po vyžádané lhůtě - nějaký blbiny, se kterými se budou muset popasovat v rozhodnutí, ale nic zásadního), po nahlédnutí do spisu před vydáním rozhodnutí opět lhůta a nakrmit... a po rozhodnutí nejprve blanketní odvolání a pak teprve ostré a pak čekat. v praze mi to zatím takhle vychází na 100%

strategie natahovat na prekluzi mi teď přijde nejúčinnější obzvláště ve středočeském kraji / praze. Jinak je teď praxe totiž většinou taková, že jakmile se dostane kraj k rozhodnutí, na 99% to potvrdí, i kdyby ses rozkrájel. může to bejt totální kýbl sraček z 1. instance, a kraj na tvé námitky řekne - nasrat! vinen! To se mi teď stalo v Pardubickém - 3 nezávislé důkazy rozporující správnost měření, neplatné dopravní značení, absence materiálního aspektu jak víno, rozhodnutí jen na základě úředních záznamů atd. atd., celkem 11 odvolacích bodů... a kraj? nasrat, sprostý obviněný nemá co navrhovat důkazy nebo polemizovat o platnosti značek a fotka z radaru nám stačí, vinen
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2015, 23:15:31 »

Nahlédnutí do spisu už mám za sebou, takže je otázka, nakolik půjde před rozhodnutím nahlížet znovat (možná po tom, co tam něco doplní).

Trochu mi uniká logika - na jednu stranu píšeš, že co nejpomaleji projet magistrát, pak odvolání. Pak ale píšeš, že kraj většinou potvrzuje předchozí. Otázka proto je, v jakým momentu dovalit hlavní argumenty a pak taky kolik kol může mít dokazování.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2015, 09:41:22 »

Začal bych omluvenkou na první ústní jednání, to ten případ zabije na další dva měsíce, pak námitku podjatosti, to můžou být další dva měsíce a pak případně další omluvenku, nebo už rovnou nějaký písemný vyjádření, navrhnutí důkazů a pak se uvidí. To už máme víc jak půl roku...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2015, 09:50:23 »

Me ted stredocesky kraj vyridil namitku podjatosti za necelej mesic.. :x
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2015, 00:16:54 »

Uvidíme, uvidíme  :) Pád bodů

- den po doručení jsem byl osobně nahlédnout do spisu, přičemž jsem podepsal papír, že mi bylo umožněno nahlédnout do spisu. Zpětně to byla asi chybka, ale stalo se. Otázka je, nakolik / kdy je možný znovu žádat o zaslání spisu poštou, jak je popsáno v http://30kmh.cz/index.php?topic=544.0.

- Jaký bude postup na dalších pár kroků? Tj. podám odpor, počkám na předvolání, z toho se buďto omluvím nebo neomluvím, osobně tam nic říkat nebudu, písemně pak vytknu nějaký vybraný formality (napr. nezměněý jméno v šabloně; konstrukt z podjatosti, který lze podepřít např. už jen tím, že papír s "Oznámením o podezření z přestupku" se jmenuje "Oznámení z přestupku", který benga z Kongresovky jen odnesou o pár metru vedle na MHMP, kde rovnou vydají příkaz a podobný věci), pak MHMP vydá rozhodnutí o vině, a pak do odvolání navalím podstatný argumenty, který to kopnou celý zpátky? Nebo dávat reálný defenzivní argumenty u předvolání už v prvním kolečku?

Co se týče místa meření a obecné dopravní situace - magistrálu v Praze okolo Pankráce asi nějak extra představovat není potřeba. Tři pruhy, 50kmh celkově diskutabilní, na x místech nápojný pruhy, kde se na člověka můžou tlačit ridiči z nápojných pruhů, takže než se nechat zabít, tak radši přejedete doleva; chodci žádní atd.

Níže viz příloha s Rozhodnutím - na poslední straně nebyli v jednom místě s to přepsat v šabloně jméno z minulýho chudáka na mě, takže zdůvodnění je napsaný tak, mám platit já, protože je jasně prokázáno, že někdo jinej udělal přestupek ;D Otázka je, jak toho využít  :)

Jinak dávám sem i fotku z RAMERu - pokud jsem správně přečet návod, tak fotku pořídili meřením za jízdy. Musím ten návod ještě dočíst, ale přece - nějaký tipy?

Díky za komentáře  :)
« Poslední změna: 16 Dubna 2015, 22:59:46 od Myyo »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2015, 09:07:03 »

klíčové argumenty nechat samozřejmě do odvolání

já bych v tomto případě volil taktiku - omluvenky až do projednání v nepřítomnosti, kterým ouřada obvykle naseká mraky chyb (dokazování, vyrozumnění o provedení důkazů mimo ústní jednání atp.), pak na základě seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí podat ve vyžádané lhůtě vyjádření s vybranými formalitami, které zmiňuješ, v mezičase (před rozhodnutím!) tam máznout podjatost a mělo by to klapnout
« Poslední změna: 06 Února 2015, 09:26:16 od burtonbell »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2015, 09:46:07 »

Nějak nechápu, na co jsou ti omluvenky po projednání v nepřítomnosti?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2015, 09:49:21 »

omlouvat se z nařízených jednání, dokud ouřadovi nedojde trpělivost a neprojedná v nepřítomnosti = čas
neuznání omluvy je obvykle v rozporu se zákonem = bod do odvolání
projednání v nepřítomnosti na 99% způsobuje procesní chyby zmíněné výše = tutové body do odvolání
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2015, 09:51:23 »

Radí mu, aby se omlouval z ústního jednání do doby, než je to přestane bavit, omluvu mu zamítnou a vydají rozhodnutí v nepřítomnosti.


A jsem druhej :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2015, 09:54:01 »

Jo takhle, jsem asi po ránu nějak méně chápavý  ;D ;D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2015, 10:40:53 »

omluvenky až do projednání v nepřítomnosti, kterým ouřada obvykle naseká mraky chyb (dokazování, vyrozumnění o provedení důkazů mimo ústní jednání atp.)
Oni ale obvykle při neuznání omluvenky ústní jednání provedou - pak provedení důkazů mimo ústní jednání nejde napadnout.

Jde to ale zase třeba ve všech SprDelích, protože o nich rozhodují od stolu a nikoho o provádění důkazů mimo ústní jednání nevyrozumívají :)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2015, 10:48:37 »

nj, ale už jsi viděl protokol z jednání v nepřítomnosti? ;)

vyrozumnění o provedení důkazů dtto
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2015, 11:30:36 »

nj, ale už jsi viděl protokol z jednání v nepřítomnosti? ;)

Jo to jsem viděl a poměrně často. Oni vytisknou klasický, kdy je obviněný přítomen a u jeho jména napíšou - NEPŘÍTOMEN :) Pak se tváří, jako že ústní jednání probíhalo standardně včetně všech úkonů.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #14 kdy: 06 Února 2015, 11:33:47 »

hmm, teď tu mám třeba jeden z Phy ve fázi odvolání a tam je ve spisu hovno :)
IP zaznamenána