30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Změření MP 43Kmh na 30kmh - neuznaná omluvenka, chyba měření laseru  (Přečteno 5344 krát)

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dobré poledne,
dnes anonymizuji podklady, doplním tedy zvečera. Ofotil jsem si osobně spis - PÍ.. úřednice je tak šikovná, že v protokolu o nahlédnutí do spisu jen 3x opravovala a znovu tiskla a stejně tam má překlep + ne všechny věci co ve spise má (dá se na to tedy pohlížet tak, že je tam nemá?). Má ve všem poměrně perly a formálním nedostatků vyrobila tuny...

Jako Pyrát z karibiku jsem údajně překročil v Kralupech rychlost na 30 před školou. Měření probíhalo na vzdálenost +100m. Reálně jsem měl vyřazeno a plachtil, bylo to odpoledne, jasno, všude vidět, jednosměrka. Značka je z důvodu umístění na lampě cca 40m před přechodem k dané škole. Těsně za přechodem boční ulice z které přede mne vjelo jiné vozidlo (na fotce je tam poměrně pěkně vidět, ale moje vozidlo zakrývá jen cca z 1/6). Dle vzdálenosti na fotce změřeno cca 7m za značkou. Všude operují jen s ulicí ne se stanovištěm. Vyfotil jsem si měřícího MP, mohu tedy doložit odkud to pouštěl.

Procesně to bylo poměrně rychlé. Skutek konec ledna za dva týdny výzva (rovnou pro seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí), vtipné je, že od data sepsání k datu jednání měla 16 dní (+ pošta od nich ke mně 4 dny).
Chtěl jsem se omluvit pro nemoc, kde je kouzlo v tom, že jsem reálně chytil angínu. Kombinované s pobytem mimo domov takže pohotovost až o 3 dny později. Nicméně PÍ.. úřednice nelenila a po 45 minutách od nařízení jednání rozhodla. Teď mi jen ústně sdělila zda se budu odvolávat že omluvenku nepřijala. Lhůta pro odvolání končí za týden.

Tedy mám základní dotazy odvolání podám prázdné -  vyžádají si doplnění - točit se ve fázi1 jen na té omluvence nebo už nabíjet další munici (mj. MP nevyslechla) a když už tam strčit i něco víc, hned ostré nebo si ještě něco pošetřit do dalšího levelu? Mj. bych chtěl zkusit chybu měření laseru,  výrobce udává prodlevu 0,5 - 2s, což je při 30 kmh 16 metrů a jsem mimo zónu. Jen si nejsem jist, neb jsem nedohledal, jestli je někde exaktně uvedeno z které fáze měření je ta vzdálenost, ale dle mne pokud bych se byť i o metr dostal před značku musela by se s tím vypořádat nějakým posudkem a průměrováním rychlosti. Je toto jen zdržovačka nebo i reálná cesta?

Až zkušenější uvidí, tak věcí na kterých se lze točit je spousta, jen já jsem dal dohromady asi 4 narychlo (proškolení jiné osoby než měřila, protokol laseru nelze přiřadit ke konkrétnímu laseru, rozhodnutí kopírované, překlepy v jménech označení měřidla atd.)

Je to můj 1. boj na toto téma jen mne fascinuje jak úřednice, která to děla denně na to z vysoka sere a nemá ani formální stránku zvládnutou. Nebavíme se o jednom překlepu ale to jsou 4 A4 věcných ptákovin...

Ještě doplnění pokoušel jsem se v den jednání omluvit telefonicky cca 15x leč stále obsazeno. Volal jsem na tel z výzvy. On se jim ten úřad stěhoval takže si zřejmě nezměnila hlavičky. Mám zdokumentováno z telefonu...
« Poslední změna: 10 Března 2015, 12:23:41 od Poklop »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Změření MP 43Kmh na 30kmh - neuznaná omluvenka, chyba měření laseru
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2015, 22:00:59 »

Tedy mám základní dotazy odvolání podám prázdné -  vyžádají si doplnění - točit se ve fázi1 jen na té omluvence nebo už nabíjet další munici (mj. MP nevyslechla) a když už tam strčit i něco víc, hned ostré nebo si ještě něco pošetřit do dalšího levelu?
Záleží na více faktorech, zejména na tom, kolik času uplynulo od údajného skutku. Pokud do prekluze zbývá 5 měsíců a méně, napral bych tam všechny argumenty. Pokud více, nechal bych si 2-3 silné do dalšího kola. Ale spoléhat pouze na jeden argument nedoporučuji, to pak většina krajů ráda podrží, i když je rozhodnutí nezákonné, protože je jim líto rušit rozhodnutí, které není v odvolání rozstřílené na hadry.
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Změření MP 43Kmh na 30kmh - neuznaná omluvenka, chyba měření laseru
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2015, 22:27:43 »

Ok, děkuji. Připravím si tedy soubor všech věcí. V doplnění odvolání bude omluvenka (což mne poněkud nakrklo počítal jsem se zábavou již v prvním levelu a že to drobet potáhnem...) nepřesnost měření (ať už to reálně technický základ má či ne), nepředvolání MP (ikdyž to by bylo možná vhodné si nechat na ústní jednání, pokud je to nenapadne tak to nějaký ten týden zabere) a pár formálních kousků. Ponecháme si materiální znak, podjatost, práci MP a zbytek těch slátanin. Nedělám si iluzi, že ve verzi rozhodnutí II by si dala ultra pozor a nenasekala tam nějaké další perly...

Doplňuji korespondenci s mú, do prekluze je daleko, cca 40 týdnů. Kopii spisu se mi tu úplně vystavovat nechce, ale pokud bude zájem tak mohu zaslat...
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Změření MP 43Kmh na 30kmh - neuznaná omluvenka, chyba měření laseru
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2015, 22:39:10 »

Ještě taková blbina, identifikace místa je v rozhodnutí uvedeno: v úseku kde je dopravní značkou B20a rychlost omezena na 30km/hod. Mezi místem změření a stanovištěm MP je cca v polovině boční ulice tedy úsek končí...
Přikládám situační schéma.
Platí stále že MP musí mít místo schváleno (nepochybuji, že zrovna tady to schválené mít budou /a dává to i smysl/) ve spise ale ani prd a jde také o to jak to mají definováno,  lze se toto dovědět jinak než když to soudržka doplní po výtce že to nemá ? (Metoda insider u PČR není brána jako reálná byť ne nemožná  ;D )
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Tak soudržka vyvinula ultrarychlost na blanketní odvolání odpověděla tak že včetně doručení jsme nejméně +30 a + lhůta dle toho co je v psaníčku, ale to ještě nevím a pár dní vědět nebudu 8)
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Změření MP 43Kmh na 30kmh - neuznaná omluvenka, chyba měření laseru
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2015, 22:30:24 »

Pokračujeme tryskem, na blanketní odvolání dala lhůtu 10 dní po obdržení, teď jsem si vyzvedl vyrozumění, že přesně po 30 dnech po té co obdržela doplnění odvolání to poslala vejš, ta je blbá jak kýbl bublin...
IP zaznamenána