30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ujetí od dopravní nehody.  (Přečteno 13560 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
[?] Ujetí od dopravní nehody.
« kdy: 04 Října 2015, 22:52:56 »

Pěkný večer.

V září jsem to lehce opřel o garáž- z garáže trochu opadla omítka nic více. Hned si mojí spz poznačil místní Bezďák a akčně volal Pčr. na začátku října mi volal pán z dopravní policie, jestli prý nevím o bouračce 1 září ,a že si hned ten večer fotil moje bouraný auto před barákem to jo... :D řekl mi termín kdy mám přijít, ten jsem prošvihl, dnes v 19:40 mi zvonil na barák že prý mně vyslechne hned tady  ;D :D :D tak jsem mu řekl že nemám čas zase se mnou domluvil termín. termín je v úterý. řekl mně že si mám donést sebou malý technický průkaz a zelenou kartu. To ale asi nedonesu neboť jsem mezitím auto prodal :D.. Takže jak teď ? Až k němu přilezu ( Snad mi má poslat Doporučeně předvolání ne? a né mi lézt do bytu o půl osmé)  zatím si hraju ze dvěma variantami- 1. řeknu že nebudu vypovídat protože bych mohl přivodit trestní stíhání nebo postih za přestupek sobě nebo osobě blízké. A nebo rovnou to celé popřít- Jako že si nějáký ujo+bezdomovec co se mu rozpadá garáž opíše před albertem moji spz to jako znamená co ? že jsem jim to jako naboural ?? Kde bude mít Pčr důkaz že jsem tam byl, že jsem to byl já ??

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2015, 23:01:50 »

Kašlete na něj. Prostě odmítněte vypovídat. To že jste auto mezitím prodal by si měl zjistit sám od sebe, to jim říkat také nemusíte.
A když nebudete vypovídat, tak kam byste chodil?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2015, 01:35:10 »

Dopravák je docela akční. Asi je více čárek za více přidělených bodů (ujetí od nehody= 7bodů).
Není řidič, není přestupek. Ještě počítejte s tím, že se pokusí využít svědectví toho dobrovolného pomocníka VB. Takže pokud ho znáte, tak si začněte připravovat důvod jeho podjatosti a připravte si hrozbu žalobou na křivou výpověď. Lépe je být o jeden dva kroky napřed, než blekotat něco nepřipraven. A jestli se rozhodnete jít do jámy lvové ( také nedoporučuji, až pošle doporučeně, tak písemně odpovědět ), tak si vytiskněte pár paragrafů, aby viděl, že se neposerete.     
http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2015, 20:29:31 »

Takže mu stačí zavolat a říct že odmítám vypovídat, toť zatím vše, zbytek ukáže čas?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2015, 20:30:08 »

To on pochopí, i když mu volat nebudete  ;D
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2015, 20:59:38 »

Takže mu stačí zavolat a říct že odmítám vypovídat, toť zatím vše, zbytek ukáže čas?

volat fízlovi? spad´si z jahody na znak? SER NA NĚJ! a natluč si do hlavy: S FÍZLAMA SE NEBAVÍME!
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #6 kdy: 05 Října 2015, 21:50:53 »

osobně bych se nyní vybavil záznamovým zařízením a případný další pokus o osobní jednání si zaznamenal
a pak už jek je napsáno výše
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #7 kdy: 05 Října 2015, 22:17:02 »

Jasně chápu počkám co vymyslí a jestli něco pošle hodím to sem.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #8 kdy: 14 Října 2015, 14:32:07 »

přišlo mi z pojištovny že byla nahlášený škodná událost a že rozhodli v můj neprospěch..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #9 kdy: 14 Října 2015, 16:34:54 »

Což je ok. Jako provozovatel jste odpovědný za škody bez ohledu na to, kdo řídil.
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2015, 19:40:02 »

Zdravím..

Přišel dopis k uhrazení 6 000 Za opravu garáže..
během zítřka sepíšu odvolání a pak jim ho tam pošlu.
Co si o tom myslíte vy ? je to předem prohraná bitva?
podle mně to je to totální kravina- Moje auto to nezavinilo jen jsem odmítl vypovídat- Jejich důkaz je fotka bouraného auta a spz. nic více..... To auto jsem měl bourané už týden před tím.. tam mi ho soused sundal traktorem tak jsem se domluvili že mi dá flašku a nebudeme to řešit...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #11 kdy: 15 Prosince 2015, 21:36:41 »

Dejte dopis vaší pojišťovně, ať si to vyřeší oni. Řidič vašeho auta nehodu zavinil, vy jako provozovatel jste za to odpovědný, nějaká drobná škoda vznikla a jestli to je nebo není taková či maková částka vůbec neřešte.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #12 kdy: 16 Prosince 2015, 00:21:18 »

Dejte dopis vaší pojišťovně, ať si to vyřeší oni. Řidič vašeho auta nehodu zavinil, vy jako provozovatel jste za to odpovědný, nějaká drobná škoda vznikla a jestli to je nebo není taková či maková částka vůbec neřešte.

Předpokládám, že provozovatel bude chtít přezkoumat že to bylo opravdu 6 tisíc a taky chápu že je lepší takovou částku zaplatit osobně než přijít o body (kde 6000 může mít prakticky za rok zpátky např. pokud se jedná např. o "propůjčené" body a neoficiální nabídku třeba přes finanční společnost).

Třeba já mám povinné ručení právě o 6000 levnější než je oficiální nabídka nejlevnější pojišťovny.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #13 kdy: 16 Prosince 2015, 07:18:07 »

Ok, dohodněte se s pojišťovnou, že jim to proplatíte, aby žádné plnění nevzniklo a tím vám to nezapočítali. Nebo to zaplaťte rovnou vy, to je fuk. Ale pokud je na faktuře oprava zdi, tak 6000 je jednodenní práce dvou zedníků, materiál, doprava a pár drobností. A obávám se, že dohadováním se o pětikilo to moc nevylepšíte.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od dopravní nehody.
« Odpověď #14 kdy: 16 Prosince 2015, 21:22:17 »

Třeba já mám povinné ručení právě o 6000 levnější než je oficiální nabídka nejlevnější pojišťovny.
To jezdíš traktorem?
IP zaznamenána