30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení  (Přečteno 6429 krát)

pH7

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« kdy: 16 Června 2023, 11:54:36 »

Zdravím, přišla mi výzva k uhrazení určené částky 300 Kč. Ještě než zvolím další strategii, chtěl jsem se zeptat na jednu věc ohledně dopravního značení.
Pokud mám mimo obec dopravní značku B20a (70 km/h) a asi o 150 m dál je na silnici vodorovné značení omezující rychlost na 50 km/h, jaká rychlost platí?
Přednost by mělo mít svislé značení a to je ukončeno až křižovatkou nebo jiným značením, ne?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2023, 12:14:10 »

Svislé značení by mělo přednost pouze v případě, že by značka svislá značka byla na úrovni toho vodorovného značení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2023, 12:34:16 »

Hoďte nám odkaz na streetview/panorama.
IP zaznamenána

pH7

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2023, 12:40:20 »

A pokud je tam tato situace? Již dříve se řešilo, že svislé značení odkazuje na omezenou rychlost až po odbočení (viz. diskuze https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8904.15), ale tady bude asi bohužel ta vodorovná 50-ka i pro přímý směr.
Je to křižovatka ulic Hulínká a Nivky u Přerova, směr Břest.

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2023, 12:43:46 »

Podle mě samotné vodorovné znační omezující rychlost je prostě jen malůvka na silnici. Nebo se pletu?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2023, 18:56:23 »

Já na google maps vidím něco nepatrně jiného https://www.google.com/maps/@49.4306587,17.4546482,3a,75y,163.14h,82.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSdIcAUdHvKnnlheXvAx7oQ!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu, data mají být z listopadu 2022.

Samostatné VDZ je až na pár výjimek (z hlavy si uvědomuji pouze "místo pro invalidy") platné, ve Vašem případě je však přítomno, resp. v listopadu 2022 bylo přítomno i SDZ.


IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2023, 19:03:42 »

Ta svislá padesátka ale platí jen po odbočení doprava, ne?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2023, 19:08:41 »

Pro odbočení doprava platí výška 3,2 m.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2023, 19:11:52 »

Bezpochyby. Ale já bych se klidně s úřadem hádal, že i omezení rychlosti.
IP zaznamenána

pH7

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2023, 21:05:13 »

Bezpochyby. Ale já bych se klidně s úřadem hádal, že i omezení rychlosti.
A to je ten problém. Já bych se taky hádal, ostatně se to již probíralo v diskuzi odkazované výše. Jen nevím, jak na tu padesátku namalovanou na silnici. Pokud je platné, je tam 50 km/h a svislým značením pro odbočení vlevo to neobhájím. Asi budu muset zapojit Helmuta.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2023, 21:24:33 »

Padesátka namalovaná na silnici je vodorovná dopravní značka?
IP zaznamenána

pH7

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #11 kdy: 16 Června 2023, 22:06:31 »

Pokud tedy není padesátka namalovaná na silnici VDZ, pak platí SDZ s padesátkou, výškou 3,2 m a šipkou doprava a tedy i padesátka až po odbočení vpravo (alespoň podle nás a i podle diskuze https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8904.15. Je-li to tak, byl bych i ochotný jít do toho i tak, že nabonzuju sám sebe jako řidiče. Myslíte, že to má cenu nebo raději použít Helmuta? Jsem začátečník a je to teprve moje první setkání s parazity, ale pokud by se to na to uhrálo, má to třeba i vliv na pokuty za stejnou věc na stejném místě dříve (myslím to tak, že pokuty jsou vybírány neoprávněně)?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2023, 22:43:29 »

Pokud chcete bojovat, je určitě lepší udat řidiče (sebe, spolupracujícího řidiče, nebo třeba Helmuta). To umožní procesní obstrukce.

A věcně lze samozřejmě také bojovat o neexistenci přestupku. Zejména právě o platnosti značky až za odbočkou. Možná ale také zpochybnit měření - k tomu by to ale chtělo fotografii z radaru.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #13 kdy: 17 Června 2023, 13:10:33 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pH7

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - pirátění mimo obec - dopravní značení
« Odpověď #14 kdy: 19 Června 2023, 07:10:20 »

Pokud chcete bojovat, je určitě lepší udat řidiče (sebe, spolupracujícího řidiče, nebo třeba Helmuta). To umožní procesní obstrukce.


Teoreticky mám možnostu udat Helmuta, korespondenční adresu mám bezproblémově přístupnou. Pokud udám sebe, jaká jsou rizika. Co jsem se dočetl, tak smad max. pokuta + náklady řízení 1000 Kč. Ještě něco jiného hrozí?

A věcně lze samozřejmě také bojovat o neexistenci přestupku. Zejména právě o platnosti značky až za odbočkou. Možná ale také zpochybnit měření - k tomu by to ale chtělo fotografii z radaru.

S neexistencí přestupku bych rád bojoval, i kdyby to měl být jen průzkum ohledně toho značeníí.
IP zaznamenána