30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 78333 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #105 kdy: 03 Března 2016, 01:12:05 »

Sorry, jsem nějak zapomněl. První kolo prohra, vinen, pokuta, 8m bez RP. Cca 2 týdny nazpátek jsem podával odvolání.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #106 kdy: 10 Března 2016, 17:50:43 »

Divil bych se, kdyby to za ty 4 měsíce stihli. Ikdyž JČ kraj.  ???
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #107 kdy: 13 Března 2016, 19:43:26 »

Je to klidně možné, že to stihnou. Liberecký kraj stihal vyřídit odvolání do měsíce.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #108 kdy: 14 Března 2016, 00:20:22 »

Musíme počkat, nic jiné nám ani nezůstane. A pak se uvidí, co dál, ale neplánuju to vzdát.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #109 kdy: 21 Dubna 2016, 14:46:20 »

Tak jenom za tepla lehce neočekávané pokračování :-) Dnes jsem si užil cca 2h v cele 104 pro podezření z maření úředního rozhodnutí zákazu řízení :-) Více popíšu večer, ale docela jsem se pobavil, tak snad pobavím i vás :-) Přikládám alespoň foto z eskortování z místa zadržení na místo výslechu :-)

EDIT: Zde je odkaz na téma (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2890.0), týkající se zadřžení, oddělil jsem to, snad to bude takto lepší.
« Poslední změna: 22 Dubna 2016, 13:21:37 od swenak »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #110 kdy: 26 Června 2016, 13:12:47 »

Vracím se zde s aktualizací. Po tom, co bylo psáno v odbočce, jsem se obrátil na kraj s dotazem, co a jak s odvoláním. Reakce žádná, tak jsem to zkusil u města, které se nakonec ozvalo a dle očekávání nemělo zdání o mém odvolání. Vyžádali si doklad, což jsem obratem učinil. To už bylo bez reakce. Po delší době mi přišlo od města vyrozumění o neakceptaci námitky podjatosti, kterou jsem zahrnul do odvolání. Zmínili taky špatné doručení té námitky a že ji dostali proto až takto pozdě (ve stejný den, jako bylo pak odesláno usnesení).

Po pár týdnech od usnesení mám už konečně něco na poště od kraje, doručení ale nastane až po více, než roce od údajného spáchání přestupku. Taky jsem obdržel dopis ze soudu - mařenka, dostal jsem 2 měsíce s 18 měsíční podmínkou.
« Poslední změna: 27 Června 2016, 09:50:04 od swenak »
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #111 kdy: 28 Června 2016, 16:58:44 »

Aneb jak se z normálních slušnejch lidí stávaj kriminálníci.  :x Žádný zákaz řízení, peněžitý trest, obecně prospěšné práce? Budete podávat odpor?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #112 kdy: 28 Června 2016, 17:05:49 »

Určitě budu podávat odpor, nevidím důvod, proč by ne. Jízda bez oprávnění nebyla žádný úmysl, prokazatelně jsem podal včas odvolání a že jsem nebyl srozuměn o čemkoliv mi nemůže být kladeno za vinu. Měl jsem tedy důvody věřit, že je vše v procesu a tedy je rozhodnutí není pravomocné. Do odporu rovnou kromě potvrzení o odeslání a doručení odvolání přidám i info o tom, že nebylo ve lhůtě do 1 roku rozhodnuto. To tam asi stejně nemá co dělat, podstatné hlavně je, jaký byl stav v době odchycení, ale když už, tak už.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #113 kdy: 28 Června 2016, 17:08:20 »

Po pár týdnech od usnesení mám už konečně něco na poště od kraje, doručení ale nastane až po více, než roce od údajného spáchání přestupku. Taky jsem obdržel dopis ze soudu - mařenka, dostal jsem 2 měsíce s 18 měsíční podmínkou.
Bez zákazu činnosti či peněžáku? To bych bral. Sice s ohledem na neexistující zavinění se z té mařeny vykroutíte úplně, ale zůstane vám pak řízení bez ŘO, tj. pálka pokuta a min. rok zákaz. Ovšem záleží na tom, jak moc hodláte páchat trestné činy v budoucnu, resp. jestli vám záznam v rejstříku v něčem nevadí (zbraně, podnikání, zaměstnání ...), v takovém případě jsou samozřejmě priority jiné.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #114 kdy: 28 Června 2016, 18:01:58 »

Domnívám se správně, že po 18 měsících je automaticky bez recidivy zápis v TR pro veřejné účely vymazán? Tedy, že to právě nebrání v tom podnikání, zaměstnání, zbraních...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #115 kdy: 28 Června 2016, 18:10:12 »

Ano, když splní všechny podmínky pro osvědčení (což nemusí být jen absence recidivy), tak soud po uplynutí zkušební doby usnesením rozhodne o osvědčení a tím okamžikem se trest zahlazuje, tj. mizí z výpisu z RT a nebude se k němu přihlížet při dalším trestání.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #116 kdy: 28 Června 2016, 18:19:19 »

V tom případě bych to asi neřešil vůbec, ale je otázkou, co chce swenak v příštích 18 měsících dělat a zda se nezapomněl zmínit o zákazu řízení, pěněžitym trestu nebo OPP. Přecijenom ta hrozba 25-50K, 6-12 měsíců zákazu a 4 body je vcelku reálná, byť i přestupek vyžaduje zavinění a jistě je to napadnutelné z vícero věcí, ale víme jak to chodí s tou zákonností u SO a někdy i u soudů.
« Poslední změna: 28 Června 2016, 18:23:11 od unlimited »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #117 kdy: 28 Června 2016, 18:30:33 »

Swenak určitě podá odpor, protože bez ohledu na to, co mi teoreticky hrozí, tak mám za to, že toto jsou přesně ty rozdíly, kdy většina cukne a to se hodí do krámu těm ...... a plní to účel, který je tím sledován (malá pokutička, to sneseme, malej trestík, to se vstřebá, ...). Nijak mi záznam neuškodí, ale to na věci nic nemění. Popravdě, pokud bych byl ve výsledku nějak zásadně poškozen celou touto akcí (a jako poškození vnímám i tu podmínku, bez ohledu na to, co mám, nebo nemám v plánu v budoucnu dělat), tak by mé vnímání celého aparátu mohlo klesnout pod úroveň, která mě drží ještě v příčetnosti a na uzdě a tím bych se mohl dostat tam, kam asi už slušňáci (pokud se za něj ještě můžu považovat) nepatří.

Jinak abych to doplnil, je tam i zákaz řízení po dobu 18 mesíců.

Po pár týdnech od usnesení mám už konečně něco na poště od kraje, doručení ale nastane až po více, než roce od údajného spáchání přestupku. Taky jsem obdržel dopis ze soudu - mařenka, dostal jsem 2 měsíce s 18 měsíční podmínkou.
Bez zákazu činnosti či peněžáku? To bych bral. Sice s ohledem na neexistující zavinění se z té mařeny vykroutíte úplně, ale zůstane vám pak řízení bez ŘO, tj. pálka pokuta a min. rok zákaz. Ovšem záleží na tom, jak moc hodláte páchat trestné činy v budoucnu, resp. jestli vám záznam v rejstříku v něčem nevadí (zbraně, podnikání, zaměstnání ...), v takovém případě jsou samozřejmě priority jiné.

Ještě bych se s dovolením vrátil k tomuto. Řízení bez ŘO, jak jste psal v mé odbočce, by mohlo být ze strany SO obhajováno mou nedbalostí. Ze všech kroků, které jsem provedl, by jako nedbalost mohlo být bráno snad pouze to, že jsem podal odvolání sice k příslušnému SO, ale (a teď na chvilku pominu důvody) nesprávnou cestou. Chápu to správně? Aby to ale byla nedbalost, musela by ta nesprávná cesta být ze strany SO obhájena, resp. musel by o tom SO rozhodnout a to v termínu v rámci řízení. Pokud ale toto nestihne (což nestihne), tak nedbalost nenastala. Nebo se pletu? Čistě teoreticky, po prekluzi bude v dopisu od SO rozhodnutí o opožděnosti. Stejně tak tam může být zamítnutí odvolání, nebo info o vrácení k SO nižšího stupně. Záleží na tom, co tam je, když nastala prekluze?
« Poslední změna: 28 Června 2016, 18:51:36 od swenak »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #118 kdy: 28 Června 2016, 19:16:33 »

Otázce moc nerozumím. Jsou tam 2 jen velmi okrajově související skutky - 50+ na dálnici a ta potenciální mařena. Pokud jde o tu první věc, počkejte si, co přijde od kraje. Pravděpodobně to bude zamítnutí odvolání pro opožděnost podle § 92 SprŘ. Tím prekluze nenastane, musel byste proti tomu zamítnutému odvolání podat žalobu a tvrdit, že odvolání ke kraji bylo podáno včas. Moc nadějné to ale není, rozebráno podrobně v tom vedlejším vláknu.

U toho zákazu, pokud nechcete jít na nabízený deal, tak dejte odpor a podrobně rozveďte a pokud možno i nějak doložte celou anabázi s odvoláním. Základní tvrzení je, že o rozhodnutí jste věděl, dle poučení jste podal odvolání a předpokládal jste tedy, že nastal odkladný účinek. Nic dalšího vám nepřišlo, nijak jinak jste se o tom, že je zákaz považován za pravomocný, nedozvěděl. Tedy jste se nemohl maření dopustit úmyslně. Řízení bude zastaveno a věc postoupena úřadu.

Úřad vám dá obratem pokutu odhadem 35000 Kč a 18 měsíců zákaz (obojí cca v půlce sazby) za § 125c(1)(e)(1). Prekluze daleko (navíc doba, po kterou zatím běží trestní řízení, se nepočítá). Jediná obrana je buď hrát to na to, že nešlo ani o nedbalost (u úřadů asi bez šance, leda opět zkusit až soud), nebo doufat v úspěch u té první věci, tedy uznání, že odvolání bylo podáno včas, pak samozřejmě celý skutek č. 2 padá pod stůl bez dalšího. Stejně jako v tom případu výše, moc dobře rozehrané to není. Navíc paradoxně proti tomu trestnímu příkazu si pohoršíte o zhruba 30k pokutu (naopak když tu trestní věc necháte nabýt PM, tak už z toho přestupek udělat nepůjde). Kdyby se následně povedlo uspět v případu č. 1, pořád lze ten trest zvrátit (cestou obnovy řízení).

EDIT: Po opakovaném přečtení už jsem ten dotaz pochopil. U případu 1 záleží na tom, jestli to odvolání projednali nebo ho měli za opožděné, viz výše. Je takřka vyloučené, že by to kraj vzdal bez boje, když má trumfy v ruce.

EDIT2: Ještě nerozumím tomu, proč ta trestní věc dospěla až k trestnímu příkazu, vy jste se nesnažil kontaktovat SZ, jak jsem někde výše v jednom z těch vláken doporučoval?
« Poslední změna: 28 Června 2016, 19:21:04 od hh »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #119 kdy: 28 Června 2016, 19:40:02 »

Díky. Ano, zajímá mě případ 1, protože on (a jeho výsledek, resp. obsah zatím nedoručeného rozhodnutí) pak samozřejmě ovlivňuje můj postoj k případu 2, kde je vcelku jasné, co a jak. U případu 1 to bude rok do spáchání domnělého přestupku za 2 dny, následně si vyzvednu na poště rozhodnutí, abych na základě toho mohl včas podat odpor pro případ 2, kdy mi sice případná pokuta navíc při finální prohře hne žlučí, ale přežiju to. Sice se trošku uklidňuji tím, že se SO prvního stupně snažil řešit podjatost, která byla součástí odvolání, tak by to mohlo znamenat, že bylo odvolání přijato, ale samozřejmě myslím i na možnost, že to budu muset řešit soudní cestou. Ještě jednou díky.

Citace
EDIT2: Ještě nerozumím tomu, proč ta trestní věc dospěla až k trestnímu příkazu, vy jste se nesnažil kontaktovat SZ, jak jsem někde výše v jednom z těch vláken doporučoval?
Trestí příkaz byl vydán samosoudcem 7 dnů po tom, co jsem byl zadržen, bez jakékoliv interakce vůči mé osobě. To, že jsem se o tom dověděl až teď, bych přikládal možným problémům s doručením na jinou adresu.

-----------
Stejně musím říct, že bez ohledu na to, jestli to je v souladu se Sp.ř., nebo ne, mi přijde jako absurdí situace (samozřejmě, jsem ovlivněn vlastními zájmy a dejme tomu nevhodným rozhodnutím, které jsem učinil), která by vedla k zamítnutí pro opožděnost (ač je očekávatelná).

SO 2. stupně přijal podání a ač o odvolání by právě on rozhodoval, nemusel být dle Sp.ř. příslušný (neberu teď v potaz situace, kdy si vyberu jakýkoliv orgán). Nehezké, ale akceptuju. Ale z toho, co je mi známo, nepředal odvolání příslušnému SO 1. stupně po dobu téměř 4 měsíců od doručení. O tom, že podání ani nebude postupovat, protože by se to nestihlo (tedy by ho nestihl postoupit tak, aby den odeslání příslušnému SO 1. stupně byl ještě v odvolací lhůtě), musel snad někdo rozhodnout. Tedy za předpokladu, že po přijetí se písemnosti někdo věnoval, což se snad předpokládat dá. Pak by ale nedávalo smysl o opožděnosti nerozhodnout hned, nebo v rozumné lhůté a mít to z jejich pohledu z krku, ale počat déle, než 4 měsíce.

Pokud písemnost pouze přijali, neřešili pomalu 4 měsíce její obsah a pak ji postupili (nebo její část věnovanou námitce podjatosti) příslušnému SO 1. stupně, pak se taky mohlo stát, že by se postoupení nižšímu SO 1. stupně mohlo stihnout (v mém případě ne, ale teoreticky v jiném), ale tím, že by to nikdo neřešil (přesněji nečetl), by podání nebylo postoupeno. Takovou možnost si ale stejně neumím představit a předpokládám, že přijaté písemnosti někdo řeší a o tom, jaký bude postup vyřizování, se nějak rozhoduje.

Dále, pokud podání bylo opožděné, tak bych očekával, že jako celek. Pak by SO 1. stupně neměl důvod řešit ani námitku podjatosti, protože nebyla podána u něj. S námitkou podjatosti se ale SO 1. stupně snažil vypořádat, tedy její přijetí potvrdil. Představa, že se rozebere odvolání a vybere se část jako neopožděná, a část jako opožděná, je mi podivná.

Další věcí je, že pokud se už SO 1. stupně pokusil vypořádat s námitkou podjatosti na základě postoupeného opožděného odvolání, stejným způsobem se mohl vypořádat i s opožděností. Sice v usnesení o nepodjatosti uvádí, že byla námitka (tedy nikoliv odvolání), podána nesprávně, ale celé usnesení je pouze o podjatosti s tím, že se mnou označená osoba nevylučuje a bude nadále mít na starosti správní řízení.

Úvahou pokračují dál s tím, že pokud SO 1. stupně rozhodnul o nepodjatosti, čímž nevyloučil uvedeného ouřadu a můj odpor vůči usnesení by neměl odkladní účinek, tak tento ouřada mohl rovnou něco zaslat k postoupenému odvolání jako celku. To se taky nestalo (3 týdny od doručení usenení od nepodjatosti nic od SO 1. stupně nemám).

Poslední, o čem přemýším je, že pokud na začátku měsíce nepříslušný SO 2. stupně postoupil odvolání příslušnému SO 1. stupně, tak rovnou mohl vydat rozhodnutí o opožděnosti a to doručit. Možná se toto i stalo a opravdu je právě toto na poště, ale je pak otázka, proč to trvalo od postoupení SO 1. stupně cca 3 týdny. Teoreticky by mohl být problém s adresou, ale v odvolání je adresa správná a stejně tak v mém dotazu na stav odvolání, který byl mimo jiné zaslán přes DS, takže mají 2 správné doručovací adresy.

Vše jsou tao samozřejmě pouze takové nepodstatné úvahy, které nemají vliv na výsledek a je to "krácení" si chvíle před tím, že se dovím reálný stav.
« Poslední změna: 28 Června 2016, 21:25:05 od swenak »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9