30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 78337 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #90 kdy: 04 Listopadu 2015, 17:34:20 »

Mám již po ústním projednání. Bylo to docela zajímavé, mám teď tak 2 týdny na vyjádření. Jednání bylo delší, než jsem čekal a to se dostavil pouze jeden příslusník. Myslel jsem, že to půjde rychleji, ale mé otázky a odpovědi svědka vydali na 4 A4 a cca 2,5h času. Video zamítnuto, audio nejdříve taky, ale to jsem si pak prosadil. Nejvíce překvapující pro mně bylo, že příslušník si nepamatuje a odmítá vypovídat o tom, jak a co to vlastně měří Polcam a jakou rychlostí jeli, když jsem údajně já v době měření měl těch 241km/h. Musím taky žel konstatovat (nerad), že oba jednali +- korektně, prostě práce, ač mi někdy příslušník přišel arogantní, resp. jeho vyjadřování ve mně někdy budilo dojem, že jsem se snad zbláznil.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 17:36:50 od swenak »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #91 kdy: 04 Listopadu 2015, 17:54:27 »

Chtějte posudek na video s tím, že se podle vašeho názoru zcela zjevně během měření přiblížili. Posudek by měl stanovit najisto, zda se tak stalo či nikoli.
Pokud ano, je měření nepoužitelné, protože nelze stanovit zda a o kolik byla rychlost překročena a tedy i stanovit odpovídající sankci.
Dále pak materiální aspekt. Pokud rychle jedoucí neoznačené policejní auto nebylo nijak nebezpečné pro své okolí, jak je tedy možné že vozidlo podezřelého ano?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #92 kdy: 04 Listopadu 2015, 17:54:48 »

No asi jste nebyl první prudič, kterého musí vydržet.  :) Začal jsem si představovat, že jsem příslušník plný odhodlání páchat dobro, ale radši jsem přestal a po resetu se na druhé straně barikády opět objevily staré dobré kreatury.
Takže soudní znalec bude ?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #93 kdy: 04 Listopadu 2015, 18:12:39 »

Otázku videa jsem tam řešil, zpochybnil jsem jeho korektnost. Obou jsem se dotazoval na případnou manipulaci se záznamem. Úředník pak toto skákání chtěl ověřit i exaktně pomocí pauzování videa ve Windows Medial Playeru a pravítka, ale to jsem řekl, že snad ani nemá smysl :-) Ve vyjádření zpochybním video, požádám o jeho odmítnutí jako důkazu, samozřejmě, materiální aspekt, k němu jsem právě měl dost dotazů, resp. jsem dotazy toto připravoval. Zajímavá byla taky odpověd příslušníka na otázku, kterou mu položil úředník (já to s ním řešil ještě před příchodem příslušníka) a tedy, jestli se mohlo stát, že mezi změřením a zastavením byl ztracen vizuální kontakt vozidel. Reakce byla ve smyslu nemohlo, protože to prostě nejde.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 18:21:09 od swenak »
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #94 kdy: 04 Listopadu 2015, 20:06:16 »

Otázku videa jsem tam řešil, zpochybnil jsem jeho korektnost. Obou jsem se dotazoval na případnou manipulaci se záznamem. Úředník pak toto skákání chtěl ověřit i exaktně pomocí pauzování videa ve Windows Medial Playeru a pravítka, ale to jsem řekl, že snad ani nemá smysl :-) Ve vyjádření zpochybním video, požádám o jeho odmítnutí jako důkazu, samozřejmě, materiální aspekt, k němu jsem právě měl dost dotazů, resp. jsem dotazy toto připravoval. Zajímavá byla taky odpověd příslušníka na otázku, kterou mu položil úředník (já to s ním řešil ještě před příchodem příslušníka) a tedy, jestli se mohlo stát, že mezi změřením a zastavením byl ztracen vizuální kontakt vozidel. Reakce byla ve smyslu nemohlo, protože to prostě nejde.

S návodnou otázkou na oční kontakt jsem se také setkal.
Další příklady:

Nebyla v daném místě místní úpravou zvýšena rychlost?
Není možné abyste to měření nastavili špatně?
Kdybyste měření špatně nastavili, tak se to dozvíte?
V čem je dané místo nebezpečné?

Bonus:

Já:Jak jste ustanovoval ten den vytýčku?
P1: Nepamatuji se.

Já:Jak jste ustanovoval ten den vytýčku?
P2: Podle návodu.
Já: Můžete to popsat.
P2: To je uvedeno v návodu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #95 kdy: 04 Listopadu 2015, 20:21:19 »

Pokud máte kopii protokolu z ústního jednání, mohl byste to někam uložit a poslat přes SZ odkaz? Nepředpokládám, že byste to vyvěsil zde a pokud Vás to napadlo, tak si to rozmyslete.
Jinak pokud dobře rozumím, tak pověřená úřední osoba došla k závěru, že dalšího dokazování netřeba a vy máte 14 dnů na vyjádření se k podkladům k rozhodnutí?
Nějaké varianty mě napadají (opět pouze k formální stránce "přestupku" a "důkazům"), ale ať neplácám do větru a nerozvíjím slepé cesty, až po přečtení protokolu.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 20:41:59 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #96 kdy: 04 Listopadu 2015, 21:31:53 »

Dávat to sem nechci, když tak bych to poslal na SZ. Ano, z jejich strany je to ukončeno, ani nechce předvolat řidiče hlídky, alespoň myslím. Já o tom uvažuju, ač je to další den v p....:) A taky možná 1-2 řidiče dle SPZ, jestli si třeba nevzpomenou, jestli jsem je omezil, ohrozil:))
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #97 kdy: 11 Listopadu 2015, 22:08:22 »

A taky možná 1-2 řidiče dle SPZ, jestli si třeba nevzpomenou, jestli jsem je omezil, ohrozil:))
Toto bych neriskoval.
Osoby a obsazení:
SO: pověřená úřední osoba.
S1, S2: Vámi přizvaní svědci.
P: pirát, co jezdí něco mezi 130 a 240 km/h, neznámo však, kolik vlastně

obraz první
P: Cítil jste se ohrožen či omezen mým vozem?
S1: vůbec si na Vás nepamatuji, ale asi ne, to bych si patrně zapamatoval
P: děkuji, nemám další otázky
SO: jakou rychlostí jste v daném místě přibližně jel?
S1: něco mezi 120 a 130

obraz druhý
P: cítil jste se ohrožen či omezen mým vozem?
S2: všiml jsem si vás, necítil jsem se nijak ohrožen či omezen
P: děkuji, nemám další otázky
SO: jakou rychlostí jste v daném místě přibližně jel?
S1: vím přesně, na dálnici používám tempomat nastavený na 135 km/h podle tachometru, tj. 130 km/h skutečných

obraz třetí (pouze SO + P, svědci odešli)
SO: samostatné video jako důkaz rychlosti je nepoužitelné, ale v kombinaci se svědeckými výpověďmi ho považuji za důkaz, že jste překročil rychlost nejméně o 20 km/h
P: >:(

Zcela zbytečná komplikace.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #98 kdy: 11 Listopadu 2015, 23:20:20 »

Ano, to by se stát mohlo, toho jsem si vědom. Dokonce, když se probíralo video a to, že rozdíl mé rychlosti a rychlosti předjížděného vozidla není dle videa poměrově tak rozdílná, SO i PO tvrdili, že taky to predjížděné vozidlo nemuselo jet 130, ale třeba 160, nebo více. Otázka ale je, nakolik by mohlo být priťěžující, že údajně jelo jiné vozdilo dle tempomatu. Je to tvrzení, které nejde prokázat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #99 kdy: 12 Listopadu 2015, 22:22:43 »

...
, SO i PO tvrdili, že taky to predjížděné vozidlo nemuselo jet 130, ale třeba 160, nebo více.
.
nadržování ?
nebo jak se jmenuje to, že si vyberou jen některý přestupek ?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #100 kdy: 12 Listopadu 2015, 23:32:46 »

SO i PO tvrdili, že taky to předjížděné vozidlo nemuselo jet 130, ale třeba 160
Se stejnou věrohodností a Vy můžete tvrdit, že mohli jet 100 i méně.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #101 kdy: 13 Listopadu 2015, 03:45:57 »

Ano, jsem stejného názoru, průkaznost je stejná.
IP zaznamenána

TotoJmenoVidiOstatni

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #102 kdy: 16 Listopadu 2015, 13:36:58 »

Pánové, kdyby bylo požádáno o předvolání např. běloruského řidiče, který jel tou dobou kolem, musel by se s tím SO nějak vypořádat?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #103 kdy: 16 Listopadu 2015, 22:15:38 »

Vypořádají se s čímkoli. Jako důkaz by Vám měli stačit protikladné rozsudky soudů různých stupňů u stejných podkladů. To by jste taky mohl chtít záznam z americké nebo ruské špionážní družice. 
Kdo má hůl, ten si psa najde.  :)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #104 kdy: 03 Března 2016, 00:01:29 »

Má věc nějaké pokračování nebo to už zabalili? Prekluze se celkem přiblížila.  8)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9