Poradna > Potřebuji poradit - technický stav vozidla

Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc

(1/3) > >>

Benjemin815:
Zdravím, rád bych se zde na Vás znovu obrátil pro pomoc. 2 měsice zpět jsem byl zastaven PČR. Na místě po mě chtěli předložit povinnou výbavu, kterou v kufru mám ale bohužel kufr nelze otevřít takže tímto byla situace uzavřena. Dále se jim nelíbil chybějicí konec výfuku, který tam samozřejmě před jízdou byl protože jsem vozidlo kontroloval, při jízdě jsem si ničeho nevšiml. Ostré hrany byly překryty lepící páskou, kterou policista na místě strhnul, na předním nárazníku jsem při jízde srazil zajíce a už jsem autem dojížděl pouze na nejbližší místo odstavení. Na zadní nápravě jsem měl pneumatiky rozdílného typu z důvodu defektu, kdy byla pneumatika vyměněna za rezervu. Ruční brzda že se prý nedala zajistit? Moje ruční brzda ve voze má aretaci, a dále nemá policista žadný dukaz o tom že by zajistit nešla, ve vozidle neseděl, a ruční brzdu netestoval.
Že by koroze narušila celistvost karoserie? a na to přišel pan policista o půlnoci venku bez zvedáku?

Přišlo vám že se v této situaci mohlo stát něco jinak, popřipadě co byste dělali vy? Děkuji za info
Odpor zatím nepodán.
Přikladám fotky

Eric:
Aniž bych teď měl co dodat k dané věci, chtěl bych nadnést otázku, jaké ustanovení umožňuje správnímu orgánu postupovat tak, jak uvádí na str. 3 nahoře, tzn. zvolit postih za závažnější přestupek řidiče oproti zřejmě mírnějšímu postihu provozovatele, je-li jím jedna a tatáž osoba. Měl jsem za to, z nějakých dřívějších konzultací s ústavními konotacemi, že SO má naopak v případě, že ze zákona vyplývá více různých možností, použít postup pro danou osobu příznivější.

cocomoon:
Mají to nafoceno?

Benjemin815:
Nafoceno to údajně mají, jak podrobně to nevím.

pk202:
Tak v první řadě by myslím bylo dobré zajistit spis a dát ho sem.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi