30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 96km/h v obci  (Přečteno 34233 krát)

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #45 kdy: 05 Května 2016, 18:08:48 »

IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:96km/h v obci
« Odpověď #46 kdy: 05 Května 2016, 18:09:07 »

Přílohy by už měly fungovat.
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #47 kdy: 05 Května 2016, 18:14:19 »

jinak jsem ještě zapoměl dodat, do prekluze zbývá 7 týdnů
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #48 kdy: 05 Května 2016, 23:11:54 »

ano první bylo blanketní s tím že dodám duvody odvolání co nejdříve, na to odepsali do 5 dnů tak jsem nechal právníkem sepsat už kompletní odvolání co se mi na rozhodnutí nelíbí. a ted tohle..ano nafotím anonymizuji a dám sem minutku[...]jinak jsem ještě zapoměl dodat, do prekluze zbývá 7 týdnů
Postup kraje je procesně víceméně v pořádku. Oni opatřili nové podklady/důkazy, konkrétně návod. Patrně jste předtím rozporoval nějaké podmínky měření a oni to teď budou chtít porovnat s tím návodem a vyhodnotit (tj. např. že to bylo určitě OK, protože podle návodu by radar nesplnění podmínek sám odhalil a takové měření nezaznamenal). Výzvu podle § 36 vám pak museli poslat, protože rozšířili podklady (pokud by jen rozhodli o odvolání, ale nic nového nedoplnili, tak v odvolacím řízení tu výzvu posílat nemusí).

7 týdnů je bohužel ještě spousta času. Asi bych využil té nabídky a zajel se tam podívat na spis (telefonicky bych zkusil domluvit nějaký co nejpozdější termín). Věcně by se dalo napadnout to "dokazování rozsudkem" - ten judikát je totiž takový lehký úlet od NSS, tam totiž taky obviněný zpochybňoval měření a v nějaké fázi tam PaCh na ústním prohlásil něco ve smyslu, že kdykoliv radar zaznamená měření, tak to automaticky znamená, že návod byl dodržen. No a ve výsledku NSS řekl něco v tom smyslu, že je v pořádku, když SO z takového tvrzení policajta vycházel. To se pochopitelně úřadům líbí a mají tendenci tím rozsudkem šermovat, akorát že to dává smysl jen v případě, že budou mít skutkově podobný případ (tj. taky nastal nějaký spor o to, jestli je technicky možné, aby radar uložil záznam při porušení návodu, taky měl SO k dispozici nějaký podklad, např. výpověď policajta ...), jenže je zcela absurdní, aby "dokazovali rozsudkem" tak, že si jakoby půjčí z toho řízení, které odkazovanému judikátu předcházelo, i skutkové závěry (např. tu výpověď policajta).

V tom vyjádření by bylo třeba jim to nějak polopaticky vysvětlit (jako že argumentace judikaturou OK, ale lze si z ní brát výklad právních norem, případně jiné právní závěry, ale nikoliv přenášet závěry skutkové). Pak by to chtělo nějak prohloubit tu již nastolenou nejistotu o provedeném měření, vysvětlit, proč není možné, aby radar opravdu každé nedodržení podmínek sám zjistil, a nejlíp to celé dostat do stavu, kdy budou nuceni provést výslech policajtů.

Připadalo by mi logické, aby tu reakci zpracoval advokát, který se podílel již na odvolání. Také by mohl vymyslet nějakou taktiku, jak úřad ještě trochu zpomalit (např. formálně převzít zastoupení a požádat o přiměřenou lhůtu k seznámení se s případem ...).
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #49 kdy: 07 Května 2016, 13:48:52 »

Máte pravdu, já ovšem nebojuji s chybovým hlášením, to je jen zástěrka pro zpomalení a zaměstnání úřadů (což zatím šlo) jenže ted už to nejde, Hlavní důvod je ten že policisté měřili proti souladu s návodem k obsluze(umístění radaru, teplotní rozsah-chybové hlášení o přehřátí je věc druhá), což ani magistrát ani krajský úřad vubec neřeší a totálně to přehlíží. Celou záležitost samozřejmě s právníkem řeším ale on se řídí tím co mu řeknu já a je pravda že už jsem pomalu a jistě v koncích.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #50 kdy: 08 Května 2016, 09:48:34 »

Zkusil bych vyjádření podat nepodepsané. Měli by Vás vyzvat k doplnění. To máte dalších cca 20 dní k dobru.
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #51 kdy: 09 Května 2016, 17:57:08 »

a co dále? můžu použít podjatost?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #52 kdy: 09 Května 2016, 18:15:42 »

Co dále? Řekl bych, že je správný čas založit datovku (s úřadem samozřejmě budete nadále komunikovat pomocí papíru a budete doufat, že finální rozhodnutí pošlou taky na papíru). Podjatost můžete zkusit, ale těžko říct, jaký bude mít efekt, jestli je zpomalí nebo naopak nasere a přesune vás do prioritní fronty, automatický odkladný účinek podaná námitka nemá.

Je třeba co nejvíc to rozhodnutí oddálit (např. domlouváním vhodného termínu k nahlédnutí, zkusit to pak třeba odvolat a přeložit kvůli nějaké nečekané komplikaci ...) a pak poslat nějaké vyjádření - vysvětlit, proč to měření nemuselo být spolehlivé a proč na to nelze vztáhnout tu odkazovanou judikaturu (nelze přetahovat skutkové závěry), trvat na výslechu policajtů a současně trvat na vrácení I. stupni, aby vám proti rozhodnutí na základě doplněných podkladů nebyla odepřena instance řízení. Případně doplnit nějaké další výhrady, inspirace je zde dost. Třeba to pak bude kraj chroupat až do prekluze.
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #53 kdy: 10 Května 2016, 18:19:55 »

Takže, osobně jsem byl dneska na krajském ú. a po vyslechnutí všech poučení o zítřejším vydání rozhodnutí jsem řekl že žádám o advokáta a jeho zastupování mě + prodloužení lhůty pro vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí do 18.5. Na což byl týpek šokován a musel jsem opustit kancelář protože se prý potřebují poradit, po menší přestávce mi tedy opravdu vyhověli. Ted musím udělat plnou moc, ještě zareaguji na příspěvky ostatních, možnosti použít podjatost je na místě, vyptával jse mě jestli si to nehrávám, a že moc dobře ví že se to snažím uhnat do prekluze. v Pritoritním řízení už jsem bylo mi sděleno i bez mé otázky, právník bude nejspíše trvat na výslechu policistů což by se mělo také stát.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #54 kdy: 10 Května 2016, 18:28:47 »

No jestli budou ochotni ten výslech policajtů provést, tak to už je skoro vyhráno. Než vymyslí nějaký termín, kdy se budou ochotni dostavit, tak by to s nějakou následnou lhůtou na vyjádření + doručováním mohlo klapnout. Nehledě na to, že v tom spěchu třeba udělají nějaké další chyby, a pořád lze argumentovat tím, že takové zásadní nové důkazy neměli dělat v II. stupni (judikatury ke dvojinstančnosti je dost).
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #55 kdy: 07 Června 2016, 18:51:46 »

konec, doručeno rozhodnutí, v podstaně to samé co poprvé, 13. du odevzdat řidičák, 3 týdny do prekluze  :x
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #56 kdy: 07 Června 2016, 19:24:16 »

Co jste tedy v průběhu odvolacího řízení udělal? Poslal jste vyjádření? Navrhl jste výslech policajtů? Provedli ho, pokud ne, jak to odůvodnili? Na trik s datovkou úřad nenaskočil?
IP zaznamenána