30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 96km/h v obci  (Přečteno 34230 krát)

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
[LOST] 96km/h v obci
« kdy: 06 Července 2015, 12:07:24 »

Zdravím, včera mě dopraváci v obci naměřili 96 při předjíždění auta, ani tak neřešili že to je na přechodě ale jen tu rychlost :D dojde dopis to je jasný, a jaké jsou možnosti, forum jsem pročetl uplně celé ale bez duležitých informací, nebudu se vymlouvat ale spěchal jsem za babičkou která bydlí nedaleko od místa měření s tím že jí bylo opravdu hodně zle ten den bylo 35 stupnů babičce je 85 let a bydlí sama, DÁ SE TO POUŽÍT? policajt mi na místě řekl že jsou určité výjmky..ale on stím nic neudělá..radši zaplatím pokutu a radši body ale nejvíc mě sere ten řidičák na pul roku až rok..potřebuju navíc řidičák v práci takže k obživě...teoreticky mám i v zaloze právníka který už 2x zachránil borce před odebráním řp. Vaše názory?
IP zaznamenána

bussobusso

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2015, 13:32:15 »

Já myslím, že příběh o babičce Vám úřad vůbec nebude brát v potaz a už teď je jasné, že pokud budete stavět na tomhle, jste vinen. Kdyby jí bylo opravdu zle, měl jste jí zavolat "rychlou". Počkejte na papír z úřadu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2015, 18:49:47 »

To by babča musela sedět v autě, jinak máme každý spoustu osob blízkých, které intenzivně čekají až dorazíme. Tady by pomohl jedině úmrtní list. Takže větší šance je najít chyby v tom měření, až něco dorazí.
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2015, 21:52:43 »

ještě jeden dotaz, má smysl instituce podobné "řešení pokut.cz" ?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #4 kdy: 07 Července 2015, 22:02:00 »

Z ohlasů co jsem tu zachytil. tak na 90% ne. Internet je plný informací, jde o peníze, takže hledat a hodnotit.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2015, 09:56:35 »

ještě jeden dotaz, má smysl instituce podobné "řešení pokut.cz" ?

Uvazujte takto: Chci byt jenom poslusnou oveckou, kterou baca pravidelne a bezduvodne striha? Nebo uz toho mam dost a cely tenhle silnicni fasismus, ktery nema pozitivni vliv na zadny atribut dopravy a slouzi pouze k sikanovani lidi a vybirani penez, mne neskutecne stve? Pokud je za B) spravne, potom je treba se ptat dal. Chci byt dustojny a svobodny obcan, znat sva prava  a nenechat si aparatem srat na hlavu? Pokud je odpoved stale ano, pak je to urcita motivace zacit se vzdelavat a trenovat. I kdyby nejake "reseni pokut" teoreticky v konkretnim pripade pomohlo (jako ze asi ne), neudelal jste zadny dalsi pokrok. Mnohem lepsi je za pomoci mistniho crew (a je zde diky bohu hodne lidi, ktere kdyz pozadate, Vam radi pomohou) probrodit se celou procedurou a bojem s urednikem s vlastni ucasti. Ziskate spoustu novych informaci, zkusenosti a skills a budete vedet, jak se zachovat priste. Dneska muze jit o pokutu, nebo papiry, priste treba o hodne prachu nebo kriminal. Nikdy neni pozde na sobe pracovat. Nikdo neni prebornik napoprve. Policajti, urednici jsou ve vyhode, maji pred sebou korena nekolikrat denne a maji vypracovane mechanismy, jak ho donutit udelat chybu. Chce to trenink a ten jinak nez vlastni zkusenosti neziskate. Hlavu vzhuru, proctete to tu dukladne a nebojte se zadat o pomoc.
« Poslední změna: 08 Července 2015, 09:58:25 od RIK »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #6 kdy: 08 Července 2015, 10:09:37 »

...

Tohle podepisuji, navíc pokud budete mít problematiku načtenou, budete rozhodně dobře připraven na nenadálé situace při dopravní nehodě, dopravní kontrole a nebudete dělat ty chyby, ze kterých pak systém těží.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #7 kdy: 08 Července 2015, 10:31:24 »

Pro ty, kdo žijí v bludu, že ten úřednický a policejní aparát něčemu pomáhá, tak mohu prozradit, že jsem teď v Řecku, kde probíhá krutá krize (dle medií), ale normální lidi jsou tady v pohodě, všichni mají prachy dávno v hotovosti (asi kromě důchodců), nevrážej do sebe agresivně na cestách, auto, u kterého jsem večer prorazil olejovou vanu (holt těžko přístupná pláž) bylo druhý den v poledne spravené. Policajty v autě jsem za celý týden viděl jednou, nemám problém si dát pivo nebo víno k jídlu (nadranej bych s rodinou samozřejmě nejel), dopravní značky všichni berou víceméně informativně a fakt je to úplně o něčem jiném, než být neustále ve střehu, kde na Vás číhají nebo je nějaký schovaný radar.
Je to samozřejmě zdejší mentalitou, má to také svoje mínusy (když srazíte neosvětleného cyklistu v jednosměrce, tak je v právu on, protože je víc poškozený), ale měnil bych.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2015, 17:55:20 »

kdysi jsem v topgearu četl článek, kdy se o řecku psalo něco podobného a byla tím vysvětlována jejich finanční krize
prostě nemají pomocnou silniční daň, tak jsou holt tam kde jsou
závěr byl stejný jako v tvém případě
také by měnil
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2015, 13:19:11 »

dočetl jsem se tady maximálně mimotématické bludy které mi vůbec nepomůžou  ;)
IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #10 kdy: 11 Července 2015, 13:26:51 »

a ještě se vrátím k puvodní věci (řecko a top gear mě opravdu nezajímají :x ) muj známý už jim po 2. vzdoruje a po 2. se snaží o nesebrání řp. a říkal že v mém případě si mám radši trest odpykat nežli se s němi rok v kuse tahat, stojí to moc peněz moc času a hlavně těch nervů, on sám to zvládá tak tak a to ještě ani nezná výsledek který je víceméně jasný, odebrání řp. Tady nikdo s nějakým dobrý nápadem nebo návodem v žádném tématu nepřišel nebo jsem to nenašel, a už jsem smířený že si dám na 3 měsíce klídek (v případě dobré vůle nějakého buzeranta egohoniče který mě bude řešit) zkrátka a jasně A.C.A.B.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #11 kdy: 11 Července 2015, 15:35:36 »

Tak to jste opravdu, ale opravdu špatně hledal, nemluvě o tom, že aktuálně ani nemáte co řešit.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #12 kdy: 13 Července 2015, 10:32:05 »

Tady nikdo s nějakým dobrý nápadem nebo návodem v žádném tématu nepřišel nebo jsem to nenašel, a už jsem smířený že si dám na 3 měsíce klídek (v případě dobré vůle nějakého buzeranta egohoniče který mě bude řešit) zkrátka a jasně A.C.A.B.

Pokud se rozhodnete stáhnout kalhoty, přestože brod je ještě daleko, je to Vaše věc. Ale v této fázi se nemáte čeho bát. Teď musíte počkat dokud Vás neobešlou, zjistit co mají a pak Vám tady pomůžeme zvolit nejvýhodnější strategii. Je dobré čerpat ze zkušnosti místní crew, ale zase raketová věda to není a nepřináší to na Vás žádné zvláštní nároky. A kdybyste to nakonec neuhrál (což se tady příliš často neděje) pak Vám stejně o moc víc než teď nehrozí.

Ale jak říkám, rozhodnutí je na Vás. Jestli chcete sebemrskačsky provádět oslíčku otřes se a mít klid, Vaše věc. Jestli chcete trochu zabojovat, pak doporučím pečlivější čtení zdejších kauz, nepropadání panice a trochu respektu k lidem, kteří Vám tu pomohou.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #13 kdy: 13 Července 2015, 10:40:53 »

dočetl jsem se tady maximálně mimotématické bludy které mi vůbec nepomůžou  ;)

Hned ve druhém příspěvku to je napsané.. počkejte na papír z úřadu.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:96km/h v obci
« Odpověď #14 kdy: 13 Července 2015, 11:11:50 »

Tomáši, také jsem momentálně v průběhu boje o ŘP. Konkrétně v odvolacím řízení. Už je to více, než 7 měsíců od doby, kdy se stal přestupek, odvolání se zatím válí na kraji a čekám co s tím provedou (až to třeba odprekluduje, nebo až se to dostane do nějaké další fáze, tak to sem taky hodlám nahrát - i coby zdroj pro studium). Také dopředu nevím výsledek a není to příjemný pocit, nicméně vzhledem k tomu, že se to odvolání válí na kraji už více, než měsíc a zatím nepřišla odpověď se jistá teoretická, ale nenulová šance, že to v tom odvolacím řízení odprekluduje - minimálně si myslím, že jsem do odvolání napsal dost relevantních bodů, které zakládají jednak pochybnosti o důkazech, jednak pochybnosti o dodržení práva na spravedlivý proces a také i pochybnosti o přezkoumatelnosti rozhodnutí + pár dalších drobností, které možná nejsou úplně nejpodstatnější, nicméně hrají rovněž v můj prospěch. Beru to jako zkušenosti do budoucna, i kdybch to nakonec měl projet, byť mám v záloze ještě i variantu zažádání o soudní přezkum rozhodnutí v závislosti na tom, jak se vypořádají/nevypořádají s námitkami, které jsem v odvolání napadnul. Jasně - stojí mě to čas, nějaké ty penízky, nicméně už tak jsem se naučil strašnou spoustu věcí a dnes a denně docházím k novým cenným a zajímavým poznatkům, které se postupně snažím uplatňovat v komunikaci s úřady a policií. Nějaké ty SprDele už mi taky mezitím hnijou, nějaké jsem bohužel nakonec projel a musel zaplatit, ale byly to výborné zkušenosti, ze kterých jsem si vzal poučení.

Takže za mě osobně - počkejte, až Vám něco příjde z úřadu, sežeňte si kopii spisu, alternativně si to na úřad zajděte okopírovat, anonymizujte to pak a nahrajte sem. Nepochybuji o tom, že se najdou lidé, kteří budou ochotni vám různým způsobem pomoci (poukázat na chyby v dokumentaci, procesní chyby, nedostatečnost důkazů, různé "obstrukční" taktiky atd.)

IMHO to stojí za to :)
IP zaznamenána