30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 216095 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #150 kdy: 30 Ledna 2015, 10:59:48 »

číslo pasu a rodné číslo  ;D

když pominu, že rodné číslo spousta zemí vůbec nepoužívá, tak stejně je jejich blbost a drzost zarážející...

možná bychom měli od každého, komu půjčime auto rovnou sbírat i číslo pojištěnce, číslo průkazu do knihovny, ofotit si vysokoškolský diplom (jestli je studovaný), možná ještě zapsat koníčky, oblíbené jídlo, číslo bot a kalhot a případně rovnou i jeho názor na spolupráci s MP a PČR, abychom věděli, jestli to náhodou nebude rebel!!!
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #151 kdy: 30 Ledna 2015, 14:29:53 »

Chtela jsem to slusne vyridit...
Kde žiješ?  ;D ;D ;D ;D
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #152 kdy: 02 Února 2015, 18:51:05 »

Chtela jsem to slusne vyridit...
Kde žiješ?  ;D ;D ;D ;D
To vidim ze ze slusnosti nejdal dojdes... hrozi mi spravnim deliktem  kdyz nenajdou ridice cizince. Ac podle toho co tu ctu, na to nemaji oporu v zakone, protoze to bylo mereno laserovym mobilnim radarem jak mi sami pisou. Poslala jsem jim co chteji a uvidim co s tim udelaji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #153 kdy: 02 Února 2015, 22:18:38 »

hrozi mi spravnim deliktem  kdyz nenajdou ridice cizince. Ac podle toho co tu ctu, na to nemaji oporu v zakone, protoze to bylo mereno laserovym mobilnim radarem jak mi sami pisou.

To oni hrozí  :)
Když to zkusí tak to sem hoďte.. na to bude zábava psát odvolání  :)
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #154 kdy: 23 Února 2015, 22:32:01 »

Mám tady čerstvý posun případu v Židlochovicích.

V dubnu 2014 jsem je odkázal na "kolegu" ze zámoří, od té doby ticho po pěšině až do dneška. Přišel papír s zahájením řízení o správním deliktu a předvolání k ústnímu jednání.

Moc nechápu proč zahajují sprdel když dostali kompletní údaje o řidiči...

Uvítám návrhy na další postup...mám tam jít a dělat že nevím co po mě chcou? Nebo se vzdát učasti na ústním jednání a poslat námitku podjatosti a žádost o spis?
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #155 kdy: 24 Února 2015, 07:56:23 »

požádal bych hned o spis a z ústního se těsně před omluvil
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #156 kdy: 25 Února 2015, 06:39:16 »

Mám tady čerstvý posun případu v Židlochovicích.

V dubnu 2014 jsem je odkázal na "kolegu" ze zámoří, od té doby ticho po pěšině až do dneška. Přišel papír s zahájením řízení o správním deliktu a předvolání k ústnímu jednání.

Moc nechápu proč zahajují sprdel když dostali kompletní údaje o řidiči...

Uvítám návrhy na další postup...mám tam jít a dělat že nevím co po mě chcou? Nebo se vzdát učasti na ústním jednání a poslat námitku podjatosti a žádost o spis?

Hm, tak to me asi take ceka kdyz ctu jak si to  urednici vysvetluji. Co se vyresi pozadanim o spis? Muzou me nejak pokutovat kdyz se omluvim a nepridu? Pozvou mne znova a jeste zaplatim pokutu?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #157 kdy: 25 Února 2015, 09:07:46 »

No, jakmile dostanete spis, tak z něj vyčtete, zda-li dotyčného zahraničního kamaráda kontaktovali či ne. Pokud ne, tak sice mohou zahájit sprdel, ale tím porušili zákon a Vy to v odvolání sestřelíte levou zadní…
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #158 kdy: 25 Února 2015, 09:33:02 »

Hm, tak to me asi take ceka kdyz ctu jak si to  urednici vysvetluji. Co se vyresi pozadanim o spis? Muzou me nejak pokutovat kdyz se omluvim a nepridu? Pozvou mne znova a jeste zaplatim pokutu?

Já teď nevím, v jaké fázi řízení se naházíš, nicméně žádná pokuta nehrozí, když se omluvíš a v podstatě ani když se neomluvíš, je na to nějaký rozsudek ÚS.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #159 kdy: 25 Února 2015, 09:41:18 »

přesně tak a doplním. SPrávní orgán může odložit řešení přestupku, protože:
nedodal jste kompletní identifikaci řidiče a ani po žádosti o doplnění jste jim nic neposlal. To je výhodné, protože si nemohou vymýšlet. O co si napíšou, to jim prostě pošlete a oni pak musí poslat dopis i do tramtárie

někdy si vymyslí pojem: řidič je zjevně nedostupný. v případě některých mých řidičů z UAE. Omlátil jsem jim to o hlavu a kraj to vrátil. Musí mu minimálně napsat dopis a počkat.

ovšem pak se karta trochu obrací, řidič zpravidla mlčí a oni odkládají, protože řidič mlčí nebo se dopis vrátil. A záleží na nich, jak to vyhodnotí. Dá se s nimi polemizovat o tom, jestli jedno obeslání stačí pro odložení, ale už je to nejistý boj. Je ale jisté, že pokud napíšou arabovi česky latinkou - i na obálku, takový dopis nemůže dojít a zpochybní se i samotné obeslání. Řidič i pošťák z UAE nemusí umět česky a latinku, jakkoli by si to správní orgán přál. Nemluvě o tom, že aby Židlochovice překládali obvinění do arabských nebo japonských klikyháků mne vždy pobaví a tak to někdy rovnou vzdají... Když je ale budete nasírat, jako já, bojují urputně. :D

proto preferuji variantu Helmut :-) případně variantu Death Man. u klientů kteří preferují hladkou cestu.
IP zaznamenána
Concorde

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #160 kdy: 25 Února 2015, 19:04:22 »

...někdy si vymyslí pojem: řidič je zjevně nedostupný. v případě některých mých řidičů z UAE. Omlátil jsem jim to o hlavu a kraj to vrátil. Musí mu minimálně napsat dopis a počkat.....
Jedněmi ze zásad správního řízení je zásada legitimního očekávání a zásada rovného postavení účastníků.
http://is.muni.cz/th/124323/pravf_b/Bakalarska_prace.pdf 
zkráceně = v obdobném případě rozhodovat stejně (jednou vyhoví, vždy vyhoví) + sledovat judikaturu a zdůvodnit pokud se v rozhodování odchýlí
Mě z toho vyplývá, že pokud vím o rozhodnutí u jednoho přestupce, mám právo očekávat, že v mém případě bude postupováno obdobně. Takže by se mělo dát argumentovat způsobem - concordovi (jste) to poslali, tak proč mě ne? Jako s judikáty.
Takže by to tu chtělo založit oddíl s dosaženými úspěchy ve vynucování si nějakého toho postupu správního úřadu a ten jim omlacovat o hlavu, ať mají co zdůvodňovat. Nebo to mít jako argument při odvolačkách.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #161 kdy: 26 Února 2015, 00:58:26 »

Obecna potiz je v tom, ze kdyz uz odvolacka neco vrati, zpravidla ne proto, co bychom si prali, ale pro jinou, nedulezitou prkotinu, protoze oni si neradi shazuji veci zasadni, protoze vedi ze bychom to priste pouzili, jak pise kverulant.

Tuhle skrytou zakernost jsem uz v ramci boje vypozoroval (nejen ja). Ale urcite se casem vyskytne naivni urednik na kraji a shodi to ze zasadniho duvodu a ne chybejiciho strankovani nebo podobne nevadici hovadiny.
IP zaznamenána
Concorde

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #162 kdy: 21 Března 2015, 18:57:24 »

Z Židlochovic přišlo rozhodnutí o správním deliktu, rozhodli v nepřítomnosti (vzdal jsem se účasti na ústním jednání) a musím se odvolat na kraj.
Ze zaslaného spisu jsem zjistil, že kolegu ze zámoří opravdu obeslali. Dopis se vrátil jako nedoručený, ale napsali ho v češtině, i když je tam úřední jazyk španělština - dá se to napadnout v odvolání? Případně že ho obeslali jenom jednou?
Můžu to námitkou podjatosti ještě nějak prodloužit? Než se o námitce rozhodne, tak by nemohli odvolání přeposlat na kraj, nebo to už na to nemá vliv?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #163 kdy: 21 Března 2015, 19:16:11 »

Židlochovicím kraj vrátil odložený přestupek a rozhodnutí o sprdeli třeba proto, že odložili z nesprávného důvodu. Podle mého jedno obeslání cizince řidiče v češtině není moc velká snaha správního orgánu dostát zákonu za dost a napadl bych to. Já při udání řidiče vždy píšu, že řidič nemluví česky. Ideální jsou adresy, kde se nepoužívá latinka, tam nevěřím, že by smolili dopis i adresu na obálku v rozsypaném čaji, nebo arabštině :-)

takže důležité je, co napsali jako důvod pro odložení přestupku.
IP zaznamenána
Concorde

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #164 kdy: 21 Března 2015, 19:54:03 »

Židlochovicím kraj vrátil odložený přestupek a rozhodnutí o sprdeli třeba proto, že odložili z nesprávného důvodu. Podle mého jedno obeslání cizince řidiče v češtině není moc velká snaha správního orgánu dostát zákonu za dost a napadl bych to. Já při udání řidiče vždy píšu, že řidič nemluví česky. Ideální jsou adresy, kde se nepoužívá latinka, tam nevěřím, že by smolili dopis i adresu na obálku v rozsypaném čaji, nebo arabštině :-)

takže důležité je, co napsali jako důvod pro odložení přestupku.

V tomhle už jsem se poučil a příště bude řídit někdo exotičtější :-)

V záznamu o odložení píšou: "...městský úřad věc odkládá, aniž zahájil řízení o přestupku...neboť nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující zahájit řízení proti určité osobě."
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14