30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkování na údajném chodníku  (Přečteno 9265 krát)

mara83

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
parkování na údajném chodníku
« kdy: 09 Října 2014, 16:23:26 »

zdravim, vcera jsem za steracem nasel liebesbrief od mestaka, duvodem bylo stani na chodniku. Trosku me to vytocilo, protoze na tom miste auta vzdycky parkovaly a behem poslednich dvou mesicu jsem se jeste pro jistotu ptal dvou statnich policajtu, co si o parkovani na tom miste mysli. Odpoved znela vzdycky, ze oni by s tim urcite nemeli problem.
Je pravda ze ten posledni k tomu pridal, ze on ne, ale nejaky aktivni mestak by s tim problem mohl mit :)

Dalsi vec je, ze na tom udajnem chodniku minuly tyden bylo asi osm docasnych znacek s jednodennim zakazem stani s textem parkovani busu.

Jde o krizovatku Na Pankraci a Na strzi - https://www.google.cz/maps/place/Na+Pankr%C3%A1ci,+140+00+Praha-Praha+4/@50.0499269,14.4406363,19z/data=!4m2!3m1!1s0x470b9470fdf6297b:0xcd15db8b81c9eda1?hl=cs



Zkousel jsem koukat i do katastru, ale tam se mi zase nedari najit uvedene cisla


Co radite?
Diky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2014, 16:41:47 »

Zkousel jsem koukat i do katastru, ale tam se mi zase nedari najit uvedene cisla

Já to našel, musíš hledat pod katastrálním území Krč.
Způsob využití silnice a druh pozemku ostatní plocha, to hovoří za vše.
Rada je jednoduchá - ignorovat.
Jestli něco přijde z magoše, tak dát sem.
IP zaznamenána

mara83

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2014, 19:54:06 »

Super, diky moc
Hledat to pod Krci by me fakt nenapadlo  :)

Mozna nebude spatnej napad, tam dal parkovat a za sterac si dat listek ze vcerejska. Nebo me naopak spis odtahnou, kdyz uvidi, ze tam stojim tak dlouho
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2014, 20:04:01 »

Mozna nebude spatnej napad, tam dal parkovat a za sterac si dat listek ze vcerejska. Nebo me naopak spis odtahnou, kdyz uvidi, ze tam stojim tak dlouho

Oni ty parkovačky kontrolují, když jí uvidí, tak si jí přečte a přidá tam další.
Odtáhnout by to neměli protože na tom místě netvoří překžku v provozu na pozemních komunikacích.
IP zaznamenána

mara83

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2014, 08:55:00 »

no bylo by vtipny se vratit treba po dvou tydnech z dovoleny a za steracem mit deset listku

jeste mi reknete, co by vlastne na katastru melo byt pod zpusobem vyuziti, aby slo o chodnik?
tohle jsou vsechny varianty na wikipedii

Způsoby využití pozemků ostatních ploch:

    3. plantáž dřevin
    14. dráha
    15. dálnice
    16. silnice
    17. ostatní komunikace
    18. ostatní dopravní plocha
    19. zeleň
    20. sportoviště a rekreační plocha
    21. hřbitov, urnový háj
    22. kulturní a osvětová plocha
    23. manipulační plocha
    24. dobývací prostor
    25. skládka
    26. jiná plocha
    27. neplodná půda
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2014, 10:59:00 »

No právě v tom je ten vtip :)
Zákon sice termín chodník používá, ale nijak jej nedefinuje. Prokázat, že jde skutečně o chodník není pro orgán zrovna jednoduché.
Katastry chodníky taky neevidují, nevím jak je to v současné době, ale zpravidla jsou chodníky schovány pod ostatní komunikace nebo jiná plocha, ostatní plocha.
Obce mají tzv. pasporty, kde by mělo být uvedeno konkrétně co je silnice, co je chodník apod., ale je v tom takový bordel, že obce tyto informace prostě nemají, pokud nejde o zcela nové nebo kompletně předělané komunikace s novým zápisem do katastru, a proto se to v případě nesouhlasu přestupek obtížně prokazuje. Nevím zda byl takový přestupek řešen soudy, ale judikatura by určitě pomohla.
IP zaznamenána

mara83

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2014, 11:52:43 »

ok :)
jsem zvedavy, jestli neco poslou domu

koukal jsem jeste na to misto vedle, kde jsem mozna castecne taky stal: 1052 /255 a to je na katastru vedeny dokonce jako silnice :)

kazdopadne zatim diky za rady
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:parkování na údajném chodníku
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2014, 12:58:48 »

Jenom k tomu ještě doplním co mě radil jkras222. apodle rozsutku NSS č.j. 2 As 48/2008  58 ze dne 31.7.2008 - správní orgán musí dokázat, že se jedná o chodník, nestačí, že to jako chodník vypadá nebo že se po tom chodí. Viz zde http://30kmh.cz/index.php?topic=370.msg4335#msg4335

Doporučuje se to použít až při odvolaní proti přestupku...
IP zaznamenána