Tisk, média, internet > Zajímavé články z internetu

Posun v přeshraničním stíhání přestupků V EU

(1/1)

mungo:
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/pokuta-ze-zahranici-uz-vas-nemine-schvalilo-se-snadnejsi-vym/r~30fa1c74023811efbf960cc47ab5f122/

Nová směrnice EU prý schválena. Nemám čas ani morálku dohledávat danou směrnici, tak alespoň FYI výtah z aktualne.cz.

"[Vnitrostátní orgán] může na žádost členského státu, v němž k přestupku došlo, převzít výběr pokut za dopravní přestupky unijní země, v níž má pachatel bydliště. Musí ale platit, že jde o částku vyšší než 70 eur, která nebyla zaplacena po vyčerpání všech zákonných možností."

"[Stíhatelné přestupky rozšířeny] mimo jiné třeba o nedodržení bezpečné vzdálenosti, nebezpečné předjíždění, nebezpečné parkování, tedy parkování na přechodu pro chodce či bránění v jízdě tramvají, přejetí plné čáry a ujetí z místa nehody."

stanice35:
Skvělí poslanci. Z té EU se stává EJU (Evropská Jebací Unie).

Hugo:
To by mohl být dobrý guláš. Pokud tady Malťan pojede s 0.7 promile, tak se to přehodí na Maltu. Tam je povoleno 0,8, takže to odloží? A pokud mi přijde fotka ze Švýcarska s 90kmh mimo obec, tak to odloží náš orgán, jelikož mimo obec v ČR 90 není přestupek?

Snad nemůžu být v ČR trestán za čin, který zde není trestný.

lc81:
nepochybuju, že na tom se také pracuje, tedy srovnat tresty napříč uhnijí. zahlédl jsem za 30 přes zákaz řízení

vvvvvv:
Mám za to, že jde o peníze z pravomocných pokut - takže žádné správní řízení na českém dopravním správním orgánu se nepovede. Rovnou výzva k zaplacení a pak exekuce. Jediné, co snad půjde zpochybňovat je průběh správního řízení v zahraničí (např. nedoručování, pasivní opatrovník, ...).

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi