30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Závada na pronajmutém voze.  (Přečteno 4418 krát)

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Závada na pronajmutém voze.
« kdy: 10 Listopadu 2016, 00:40:45 »

Dobrý den.

Na tento "případ" jsem se dotazoval i u nezaplatim.cz, nicméně myslím si, že je zde velký prostor pro diskusi a rád budu znát názory také ostatních lidí.

Dnes (9.11.), jsem si půjčoval odtahový speciál od jistého auto servisu, na který jsem složil kauci 10 000,- Kč. Když jsem jej dnes večer dovezl před servis a následně přeparkovával, abych jej mohl vrátit ráno, vyskytla se na voze závada. Někde mezi řadící pákou a převodovkou došlo k chybě a tyto dvě věci spolu nyní "nekomunikují". Ani se to nehne a stojí to 50m od servisu.

Ve smlouvě je něco v tom smyslu, že jakoukoli škodu, kterou způsobil nájemník, platí spoluúčastí právě těch 10 000. Ale také tam je to, že nájemce předává věc ve funkčním stavu. (celá smlouva v příloze)

A teď kdo je v právu? Ta převodovka byla "vyjetá" už 30 000km zpátky, kdy jsem si dodávku půjčoval. Pán působil dojmem takového toho klasického debila a bojím se, že mi nebude chtít kauci vrátit. Jaké na něj mám páky? Pokud by se to z přátelského přístupu dostalo do nějaké vyhrocené situace, jak bych měl podle Vás postupovat? Pokud mi za žádných okolností nebude chtít kauci vrátit, čím bych mu mohl pohrozit? Předat auto mu mám do 10.11. 17:00, nicméně uvidím se s ním již v 9:00 ráno.

Pokud mi ty peníze opravdu nebude chtít vrátit, po konzultaci s Vámi mu odtahovku nebudu váhat vylepšit. Kde je ta hranice mezi škodou kterou jsem nechtěl způsobit a cílenou devastací?

Disponuji: silným autem a lanem, sekyrou, baseballovou pálkou a hromadou nářadí.

Děkuji Vám za každou radu!
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2016, 00:58:58 »

Chtěl bych jen dodat, že jsem to auto opravdu nezničil špatným zacházením. Když jsem řadil z dvojky na trojku, prostě jsem už nezařadil. Kulisa řazení se pohybovala volně.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2016, 05:23:10 »

Občanský zákoník, §2201–§2234, §2321–§2325. Rozbitá převodovka není škoda, za kterou by mohl nést zodpovědnost řidič jedině v případě, že se prokáže hrubé zacházení. Pokud máte podezření, že by snad mohl pronajímatel dělat problémy, použijte nahrávací zařízení, případně foťák na dokumentaci stavu. Přinejhorším to z něj bude potřeba vysoudit, ale předpokládám, že tak daleko to nedojde.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2016, 05:54:18 »

Odtahovku v žádném případě "nevylepšujte". To byste si určitě nepomohl.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2016, 06:32:31 »

Stejně tak tímhle způsobem nevylepšujte majitele, leda v nutné obraně.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:34:32 »

Dobrý den,

tak odtahovku se mi podařilo vrátit. Pán nebyl ani moc překvapený, zřejmě je to častá závada. Ve finále mě ale tak jako tak natáh. Platil jsem za odtah z Brna do Prahy rovných 7tis včetně dph a phm.  :x Díky za radu!
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:46:03 »

Ta cena je celkem v norme, pokud jel do Prahy jen kvuli Vam a vracel se prazdnej. Me stal odtah 1600,- za 25km po Praze.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2016, 19:22:47 »

Pouze odtahovku půjčoval. Vše jsem si šoféroval sám.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Závada na pronajmutém voze.
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2016, 11:09:36 »

Tak snad účtoval, to co je ve smlouvě, ne? Pokud si něco vycucal z prstu, tak mu to snad nezaplatim...
IP zaznamenána