30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Semafor odbočovací pruh  (Přečteno 4463 krát)

Harty

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Semafor odbočovací pruh
« kdy: 11 Února 2016, 22:18:19 »

Zdravím pánové,
měl bych do ohledně jedné křižovatky v Praze, když jedete ze severu ulicí V Holešovičkách a sjíždíte na Povltavskou do Blanky najíždíte připojovacím pruhem který se stane souběžným a při nájezdu je u něj semafor.



Mě by zajímalo co tam určuje ta červená? Nikdo tam nezastavuje, všichni se normálně připojí a poté odbočí do vedlejšího pruhu do Blanky. Má to nějaké logické vysvětlení? Přece není možné semaforem u odbočovacího souběžného pruhu určovat zda-li můžu na následujících 400 metrech přejet mezi pruhama.


IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Semafor odbočovací pruh
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2016, 22:55:02 »

Jednoduchá odpověď: neřeš to a jezdi jako ostatní.

Složitá odpověď: je to reakce projektantů semaforů na zmrdy policajty a formalistické právníky a soudce, kteří vidí pouze literu, nikoli ducha a obsah § 70 ZPPK, protože ducha sami nemají a v hlavě mají přinejlepším prázdno. Úvod do problematiky třeba zde http://www.autoskoly.cz/?p=275. V důsledku toho se i zcela jasné, přehledné a zřejmé situace řeší takto zbytečně nákladně, přitom by tam stačila SDZ P4. Navíc řidiči zbytečně přemýšlejí, co je to za ptákovinu, místo aby se věnovali řízení, telefonování či osahávaní kolena spolujezdkyně.
Zde konkrétně platí §70 odst.(2) písm. g), a protože nemáte komu dát přednost, pokračujete plynule jízdě. Je nutné si uvědomit, že semafor platí pro křižovatku, hranice křižovatky jsou pro účely ZPPK definovány v § 2 písm. x).
« Poslední změna: 11 Února 2016, 23:06:10 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Harty

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Semafor odbočovací pruh
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2016, 00:54:28 »

Díky za vysvětlení. No já bych ohledně toho problém neměl jezdím tam často, ale minulý týden to tam někdo zmatenej těsně předemnou zašlápnul a hned na to se tak nejistě rozjel.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Semafor odbočovací pruh
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2016, 07:14:12 »

Já si myslím, že to tam je proto, kdyby nastala nějaká nenadálá situace v blance, aby bylo možné lépe regulovat provoz. Před většinou tunelů jsou semafory, které za normální situace jsou zcela bez funkce.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Semafor odbočovací pruh
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2016, 08:40:19 »

I to může být.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Semafor odbočovací pruh
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2016, 14:21:24 »

Jj, presne tak. Takto reseny semafor je  tam z duvodu moznosti "zavrit" vjezd do tunelu v pripade mimoradne udalosti.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Semafor odbočovací pruh
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2016, 09:58:06 »

..místo toho, aby k tomuto využili závoru před tunelem, jako je třeba u Mrázovky.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita