30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Osoba vlastní  (Přečteno 38074 krát)

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
[LOST] Osoba vlastní
« kdy: 16 Února 2016, 10:07:44 »

Zkusil jsem zaexperimentovat a na SPRDEL použil D-Fensem zmiňovanou osobu vlastní. Blíže neurčená osoba vypsala přiznání na kopii výzvy k zaplacení mým jménem a celý tento výtvor byl úřadu zaslán ze zahraničí. Přišel příkaz, ten jsem odporoval, a příští týden bude probíhat ústní jednání. V příkazu uvedli: „Provozovatel výše uvedeného vozidla na tuto výzvu reagoval a ve lhůtě patnácti dnů zaslal správnímu orgánu sdělení, ve kterém stojí: [text přiznání]“ Do spisu jsem nahlížel a dopis osoby vlastní mají archivován, včetně obálky, takže se je od čeho odpíchnout.

Nemýlím-li se, v zásadě mohu udělat dvě věci: popřít, že jsem to nepsal já (jak navrhuje D-Fens), nebo důkaz znevěrohodnit („k tomu, kdo to psal, se nevyjádřím, ale není to košer, protože to mohl napsat kdokoliv a vy si na vlastní náklady zjistěte, kdo to ve skutečnosti psal“). Nejsem natolik zkušený, takže si rád nechám poradit -- jak nejvhodněji u ústního jednání postupovat? Co dělat v případě, že by to chtěl úřad tlačit dál a po nezjištění viníka se mě snažil dostat na to, že jsem nikoho nenabonzoval?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2016, 10:41:00 »

V zásadě máte dobrou pozici:
- na výzvu k zaplacení neznámá osoba naprášila vás.
- vy řízení popřete
- úřad zahájí sprdel
- vy sprdel rozprášíte tím, že úřad nezjišťoval řidiče.

Jediné úskalí vidím v jedné věci: úřad se na jednání zeptá, kdo tedy řídil a tím bude mít splněno pro sprdel.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2016, 10:54:14 »

A kdo výzvu k naprášení převzal?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2016, 10:54:47 »

Jednání se dá zbavit tím, že se ve všem podstatném vyjádřím předem písemně s tím, že je pak zbytečné tam chodit.
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2016, 13:31:19 »

Díky za nastínění postupu, zkusím to nastudovat.

A kdo výzvu k naprášení převzal?

Tu původní jsem převzal já jako provozovatel, tu vylepšenou verzi s odpovědí osoby vlastní převzali na podatelně a předali příslušnému soudruhovi. Nebo jste to myslel jinak?
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2016, 14:41:26 »

Mé dotazy možná budou znít divně, ale rád bych se ujistil, že jsem všemu porozuměl správně.

- vy řízení popřete
Stačí, když prohlásím, že odmítám k osobě řidiče vypovídat dle článku 37 LZPS?

- vy sprdel rozprášíte tím, že úřad nezjišťoval řidiče.
Máte na mysli § 125f (4)? Ústní jednání není (i když se k němu nedostavím) nezbytný krok ke zjištění pachatele přestupku? Nebo mě musí předvolat k podání vysvětlení? Ta formulace „učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku“ je pro mě nesrozumitelná.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2016, 15:03:39 »

Pokud jste výzvu k zaplacení osobně převzal oproti podpisu, tak Vám napráskání osobou vlastní ať už kohokoliv moc nepomůže v následném řízení. Pokud budete tvrdit, že podání poslal někdo cizí, tak to budete muset dokázat bohužel vy. Oni mají Váš podpis na doručence výzvy, tedy mají prokázané, že vy jste ji převzal a ne někdo za Vás. Pokud jste ji předal někomu ať vaším jménem učiní podání, je bohužel jen Váš problém a důkazní břemeno se tím přehouplo na Vás.
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #7 kdy: 16 Února 2016, 15:11:36 »

Aha. Výzva mi byla doručena datovou schránkou -- v tom by neměl být rozdíl, ne?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #8 kdy: 16 Února 2016, 15:17:51 »

Datovka je jedinečná tedy mají stejně prokázané že jste to převzal Vy. I kdyby jste dal přístup do datovky někomu jinému by nic nezměnilo.

Tento postup by teoreticky šel aplikovat v případě, že by bylo doručováno poštou na adresu kde se zdržuje více osob a bylo doručeno fikcí, tedy vhozením do schránky. Pak by se tím dalo řízení trochu zamotat.
« Poslední změna: 16 Února 2016, 15:20:50 od Tacecek »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2016, 15:21:12 »

Což nemění nic na tom, že někdo jiný jeho jménem zlomyslně napráskal majitele.
Ten to popře a pak jsou dvě možnosti.
úřad správně pošle majiteli podání vysvětlení, nebo chybně zahájí sprdel.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #10 kdy: 16 Února 2016, 15:24:59 »

Zlomyslně? Hmm, a kdo mu dal do ruky kopii výzvy, která přišla datovkou provozovateli? Tady pouze popření stačit nebude, provozovatel bude muset dokázat, že podání nečinil.
« Poslední změna: 16 Února 2016, 15:29:16 od Tacecek »
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #11 kdy: 16 Února 2016, 15:31:15 »

Existuje spousta možností, jak se někomu jinému může dostat do ruky tenhle papír. Ať už mou otevřeností, nedbalostí, nebo prostou chybou úřadu. O to tu ale nejde, to ať si vyšetří ouřadové sami. Jedině praxe ukáže, jak se k tomu postaví.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #12 kdy: 16 Února 2016, 15:31:43 »

Nelze dokázat, že jsem něco neudělal, to je pitomost.

Na webu jsem například vystavil žádost o výpalné s prosbou co s tím a někdo prostě zlomyslně poslal přiznání. Nazdar.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #13 kdy: 16 Února 2016, 18:16:43 »

Vaše nedbalost a otevřenost půjde k tíži pouze Vám. Dokázat to jde, musel byste věrohodně zpochybnit podpis na tom papíru. Žádostí o výpalné disponoval pouze provozovatel a je jeho blbost pokud ji někde zveřejní. Oni mají prostě papír, kterým jste disponoval pouze Vy a musíte to důvěryhodně zpochybnit. Pokud přiznáte, že jste to někde úmyslně vyvěsil, tak jim dáváte celkem velkou šanci to uhrát jako zneužití práva či jak to nazvat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Osoba vlastní
« Odpověď #14 kdy: 16 Února 2016, 18:23:24 »

Jaký zneužití práva? Jaký je to proboha paragraf? :-D Nehledě na to, že nemusím nikomu nic vysvětlovat.
Já jsem to nepsal, můj podpis to není, kde se autor k jednacímu číslo dostal třeba tuším, ale nepovím.
IP zaznamenána