30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: [?] VÝZVA k uhrazení částky - Překročení nejvyšší povolené rychlosti do 20km/h  (Přečteno 38813 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Děkuji, jedná se tedy o další část SŘ, ve kterém bych měl být tedy na začátku poučen, jako je to u dopisů a tak dále pokud to chápu správně.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Ano, pořizuje se protokol a ano, měl byste být poučen, ovšem jen v tom rozsahu, ve kterém po vás bude SO něco chtít nebo půjde o nějaká důležitá práva. Na provádění důkazů po vás nic chtít nebude a to zásadní právo spočívá právě v tom, že jste u toho (o tom vás z logiky věci nemusí poučovat) a můžete případně nechat zaprotokolovat námitky či nějaké vyjádření (o tom by asi poučit měl). Nejsem si jist, zda by absence takového poučení mohla nějak ovlivnit výsledek řízení.

Asi nejlíp jde to formální dokazování listinami využít v případě, že SO v tom protokolu něco zvrtá, neprovede vše, z čeho pak bude při rozhodování vycházet, nebo zjištění, která z jednotlivých podkladů učiní, nebudou dostatečná pro rozhodnutí. Prostě a jednoduše, když to oflákne, tak mu to pak v odvolání vyúčtujete.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Skvěle, ještě jednou díky moc všem. Dokazování má proběhnout za cca dva měsíce, takže do té doby snad budu mít od úřadu klid a pak se ozvu jak to vypadá dále :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Kvůli nehodě na kole jsem nestihl seznámení se s podklady k rozhodnutí, když jsem den poté volal na úřad a sdělil jim, že jsem měl nehodu na kole, že mám i lékařskou zprávu o tom, že mám být týden v klidu a ležet, bylo mi sděleno, že už je rozhodnuto, že je to nezajímá a zavěsili mi telefon.

1) Chci se zeptat, můžu i teď poslat žádost o zaslání kompletní kopie spisu?
2) Patrně ve spisu bude chybět nehodovost v daném úseku, kolik aut tam projede v daných večerních hodinách atp..., tudíž odpadá možnost, abych obhajoval materiální aspekt i s podklady. Teď už požádat o doplnění spisu nemohu že? Žádné rozhodnutí mi poštou ještě doručeno nebylo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

O kopii spisu se dá žádat kdykoliv.. ale zaslat to nemusejí nebo ne rychle a tak bude lepší jít nahlížet osobně nebo použít síť nahlížečů.
Ale ještě pozor že součástí spisu asi bude i rozhodnutí a tak může nahlížením do spisu dojít k doručení rozhodnutí.

Teď to chce získat spis a rozhodnutí vyzvednout až na konci lhůty pro doručení a připravit munici pro odvolání.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Pokud ma urad otevreno do 18:00 ale urednik svoji kancelar, respektive sve uredni hodiny jen do 13:00 je to problem?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Není to problém.. nahlížet do spisu se může v celé pracovní době úřadu.

Když by to přesto nechtěli umožnit tak chtějte od nich písemně že jste tam byl nahlížet do spisu a nebylo to umožněno.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Tak mi dnes přišlo oznámení, že mám na poště doporučený dopis, což bude asi rozhodnutí. Tudíž bych požádal o spis písemně a dopis převzal 10. den lhůty.

Jaká je potom lhůta na to, aby mi spis úřad zaslal a jaká je prosím lhůta na podání a sepsání odvolání? Děkuji moc.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Tak mi dnes přišlo oznámení, že mám na poště doporučený dopis, což bude asi rozhodnutí. Tudíž bych požádal o spis písemně a dopis převzal 10. den lhůty.

Jaká je potom lhůta na to, aby mi spis úřad zaslal a jaká je prosím lhůta na podání a sepsání odvolání? Děkuji moc.

Jestli to bude rozhodnutí tak lhůta na odvolání je 15 dní od doručení.
A jestli žádost bude podle InfZ tak na vyřízení mají 15 dní.. a vyřízení je zaslání spisu nebo zamítnutí nebo jejich oblíbená finta že jako účastník řízení máte nahlížet do spisu a na žádost podle InfZ nemáte nárok.
Jestli to bude žádost realizovat nahlížení do spisu zasláním poštou tak to zákon neupravuje.

Zkusit se to může, ale je potřeba počítat i že úřad nebude spolupracovat a spisu se ve lhůtě pro odvolání poštou nedočkáte.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Takže je lepší tam raději zajet a nechat si udělat kopii spisu?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Jestli spis potřebujete, tak je odpověď jasná. ;-)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Jestli spis potřebujete, tak je odpověď jasná. ;-)

Odpověď jasná je, ale mám to 50km cesty jenom tam, tudíž jsem to chtěl udělat poštou, ale efektivnější a jistější opravdu asi bude ta osobní návštěva.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Ale není to tak, že když nahlédnete do spisu, v tom okamžiku jest doručeno?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Zdravím přátelé, tak jsem byl dnes na úřade pro spis, níže přikládám  :)


a mé otázky:

1) Nenašel jsem ve spisu nějaký seznam toho, co se v něm nachází a ani datum, kdy byla jaká část do spisu dána, je to chyba, která se dá napsat do odvolání?
2) V druhém dopise mi bylo napsáno, že se mám dostavit mezi 3.5.8 po předchozí telefonické domluvě. Dně 5.8 jsem tedy zavolal na úřad, že bych se tam stavil a bylo mi sděleno, že ne a že abych přišel 15.8. Dne 9.8 jsem se vyboural na kole, měl jsem podezření na lehký otřes mozku a že mám být minimálně týden v klidu a dne 15.8 v 7:34 se dostavit na kontrolu. Jako na potvoru dne 15.8 v 8:00 mělo být seznámení se s podklady. V e spisu je psáno, že jsem se měl dostavit mezi 3-5.8 a poté 15.8 a že v termínu od 3.5.8 jsem byl mimo ČR a 15.8 jsem se nedostavil a nedodal omluvenku - ani jedno z toho není pravda. Po kontrole u lékaře jsem zavolal na úřad, že jsem měl nehodu, že mám potvrzení a že mám být týden v klidu, tak jestli by to nešlo přesunout. Bylo mi zděleno, že mám smůlu a že je to nezajímá. LZE TO POUŽÍT V ODVOLÁNÍ?
3) V ověřovacím listu je u kolonky VLASTNÍK a ZÁKAZNÍK nějaká firma, neměla by to provozovat MP nebo alespoň dané město? Lze to nějak použít?
4) Prý byly učiněny nezbytné kroky ke zjištění řidiče, což mi jen samostatné poslání výzvy a složenky nepřipadá jako nezbytné kroky, kde je příkaz na udání řidiče? Lze jim to omlátit o hlavu?
5) a nyní ROZHODNUTÍ - bylo mi doručeno dnes tím, že jsem si vzal kopii spisu, kde rozhodnutí je také nebo mi to bude doručeno ve čtvrtek až si pro to zajdu na poštu? v rozhodnutí se píše, že je přiložena složenka, což tady žádná není, tudíž chybí jedna část, co kdybych to chtěl náhodou zaplatit?
6) Komu poslat odvolání? Tomu samému úřadu a oni si to už nějak předají?
7) Nějaké další návrhy, které bych mohl dát do odvolání? Budu velice vděčný za všechny rady  :)

« Poslední změna: 23 Srpna 2016, 13:37:14 od NeviemCo »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

určitě by tu měl být soupis dokumentů a soupis pověřených úředních osob
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6