30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [?] VÝZVA k uhrazení částky - Překročení nejvyšší povolené rychlosti do 20km/h  (Přečteno 38796 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Zdravím,

Přišel mi od úřadu doporučený dopis s výzvou, abych zaplatil odpustek 500Kč a tím bude případ odložen.

V době spáchání přestupku mým autem byl u mě na návštěvě můj japonský kamarád, kterému jsem auto půjčil, protože potřeboval nějaký dopravní prostředek na přepravu věcí atp.


Kamarád je tak svědomitý, že by se rád k přestupku přiznal, abych se já vyhnul SPRDELi a on si tak svůj trest (pokutu) odnesl sám.

Co jsem tak četl na foru, tak bych mohl výzvu ignorovat a čekat co přijde dalšího, nebo je lepší, abych úřadu odpověděl i formulářem, kde udám svého kamaráda jako řidiče a on přidá svoje písemné přiznání + plnou moc, abych ho mohl zastupovat v tomto případu. Je totiž dost pravděpodobné, že se můj japonský kamarád po přiznání vrátí zpět do své rodné země a tak bych byl nerad, aby to úřad otočil zpět na SPRDEL.

V příloze přikládám všechna lejstra, která mi úřad zaslal + stránku s dvěma fotografiema mého vozidla, která je úplně černá a je na ní vidět jen světla a SPZ, nelze z fotografie vyčíst kde to bylo vyfoceno a ani kdo sedí za volantem, natož jestli to auto vůbec má volant :-)


Všem děkuji za případné rady a přeji hezký zbytek večera. :-)
« Poslední změna: 05 Května 2016, 21:53:44 od NeviemCo »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Zdravím,
když nabonzujete Japonce hned a ten se následně po jeho obeslání přizná, máte vyhráno, když počkáte, máte taky vyhráno. Já bych počkal, není co ztratit a asi je trochu víc je zaměstnáte. Jestliže máte Japonce a nějakou kontaktní adresu pro něj v ČR (nebo reálného Japonce, s kterým jste v kontaktu), SPRDELe bych se nebál.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Děkuji za rychlou odpověď. Docela se bojím, aby úřad nechal po obeslání a po 10 dnech dopis ve schránce, proto by mě zajímalo zda se Japonec může přiznat v dopise zároveň s bonznutím řidiče. Tím pádem by tedy měl mít úřad papír ode mě, že koho jsem napráskal a zároveň přiznání od Japonce a dále už by to měl řešít s Japoncem, nikoliv se mnou. To jestli potom Japonec odjede do jiné země a bude se vyhýbat zaplacení pokuty atp. už by neměla přeci být moje věc ne? :-)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Měli by nechat ve schránce, já s tím mám pozitivní zkušenost. Případně si to lze pojistit zavoláním na poštu, že kamarád Japonec se tady zrovna nenachází a počítá s vhozením do schránky. V přiznání zároveň s bonzem bych asi taky neviděl problém, každopádně ve dvou obálkách - jednu píšete vy, druhou kamarád. Já je ale radši nechávám vyvinout trochu aktivitu a zbytečně jim to neservíruju hned pod nos. A pak už to není vaše věc. :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Skvěle, děkuji mnohokrát za cenné rady a přeji hezký zbytek večera :-)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Není za co, dejte vědět, jak se to vyvine. :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Hned jak budou novinky, napíšu je sem :) :D
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Jenom se tedy ještě zeptám, platí pořád to, že na výzvu nemusím reagovat a mám tedy počkat na příkaz o udání řidiče? :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Platí, reagovat nemusíte. Po ignoraci výzvy musí pokračovat v hledání řidiče. Když to neudělají a rovnou to přehodí na SPRDEL (turbomodel), tak ho zahájí nezákonně, což je bod do odvolání. :-)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Zdravím,

Přišel mi od úřadu doporučený dopis s výzvou, abych zaplatil odpustek 500Kč a tím bude případ odložen.

V době spáchání přestupku mým autem byl u mě na návštěvě můj japonský kamarád, kterému jsem auto půjčil, protože potřeboval nějaký dopravní prostředek na přepravu věcí atp.


Kamarád je tak svědomitý, že by se rád k přestupku přiznal, abych se já vyhnul SPRDELi a on si tak svůj trest (pokutu) odnesl sám.

Co jsem tak četl na foru, tak bych mohl výzvu ignorovat a čekat co přijde dalšího, nebo je lepší, abych úřadu odpověděl i formulářem, kde udám svého kamaráda jako řidiče a on přidá svoje písemné přiznání + plnou moc, abych ho mohl zastupovat v tomto případu. Je totiž dost pravděpodobné, že se můj japonský kamarád po přiznání vrátí zpět do své rodné země a tak bych byl nerad, aby to úřad otočil zpět na SPRDEL.

V příloze přikládám všechna lejstra, která mi úřad zaslal + stránku s dvěma fotografiema mého vozidla, která je úplně černá a je na ní vidět jen světla a SPZ, nelze z fotografie vyčíst kde to bylo vyfoceno a ani kdo sedí za volantem, natož jestli to auto vůbec má volant :-)


Všem děkuji za případné rady a přeji hezký zbytek večera. :-)

Koukám, že zmrdi už mají formulář i na písemné oznámení totožnosti řidiče, ten jsem zatím nedostal, musel jsem vše formulovat sám :-( . Naprášil jsem svého kamrda 2 x, už to bude 4 měsíce ...a zatím nic nedostal... podivuhodná laxnost příslušného byrokrata (je to tuším nějaká holka čerstvě 20+) . Čekal jsem, že mu pošlou 2 x dopis s tlumočnickou doložkou :-).
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil

Tak mám dojem , není to náhodou Turnov? Ty zmetci to si nechávaj poslat zpět, když jde o cizince.
 
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Platí, reagovat nemusíte. Po ignoraci výzvy musí pokračovat v hledání řidiče. Když to neudělají a rovnou to přehodí na SPRDEL (turbomodel), tak ho zahájí nezákonně, což je bod do odvolání. :-)

- Skvěle :)

Zdravím,

Přišel mi od úřadu doporučený dopis s výzvou, abych zaplatil odpustek 500Kč a tím bude případ odložen.

V době spáchání přestupku mým autem byl u mě na návštěvě můj japonský kamarád, kterému jsem auto půjčil, protože potřeboval nějaký dopravní prostředek na přepravu věcí atp.


Kamarád je tak svědomitý, že by se rád k přestupku přiznal, abych se já vyhnul SPRDELi a on si tak svůj trest (pokutu) odnesl sám.

Co jsem tak četl na foru, tak bych mohl výzvu ignorovat a čekat co přijde dalšího, nebo je lepší, abych úřadu odpověděl i formulářem, kde udám svého kamaráda jako řidiče a on přidá svoje písemné přiznání + plnou moc, abych ho mohl zastupovat v tomto případu. Je totiž dost pravděpodobné, že se můj japonský kamarád po přiznání vrátí zpět do své rodné země a tak bych byl nerad, aby to úřad otočil zpět na SPRDEL.

V příloze přikládám všechna lejstra, která mi úřad zaslal + stránku s dvěma fotografiema mého vozidla, která je úplně černá a je na ní vidět jen světla a SPZ, nelze z fotografie vyčíst kde to bylo vyfoceno a ani kdo sedí za volantem, natož jestli to auto vůbec má volant :-)


Všem děkuji za případné rady a přeji hezký zbytek večera. :-)

Koukám, že zmrdi už mají formulář i na písemné oznámení totožnosti řidiče, ten jsem zatím nedostal, musel jsem vše formulovat sám :-( . Naprášil jsem svého kamrda 2 x, už to bude 4 měsíce ...a zatím nic nedostal... podivuhodná laxnost příslušného byrokrata (je to tuším nějaká holka čerstvě 20+) . Čekal jsem, že mu pošlou 2 x dopis s tlumočnickou doložkou :-).

Akorát mě zaráží, že po mě chtějí i abych uvedl číslo řidičského průkazu řidiče, nestačí, když jim vyplním jméno + příjmení, trvaly pobyt a doručovací adresu a datum narození?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Já jsem poslal jen jméno a adresu trv. pob. Datum narození znám a číslo řidičáku taky dostanu, ale nevidím důvod, posílat jim to. Kolega si případný dopis převezme, ale mám dojem, že příslušný úředník - pokud není vysloveně debil - to hodí někam na spodek šuplíku.
« Poslední změna: 05 Května 2016, 23:38:07 od Otto »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Je to tak, provozovatel nemá žádnou povinnost znát číslo ŘP řidiče, kterému svěřil vozidlo. Jen nesmí svěřit vozidlo někomu, kdo ŘP (resp. ŘO) nemá, takže kdyby se v tom někdo pitval, stačí tvrdit, že ŘP jste si zkontroloval, ale nebyl důvod si dělat nějaké kopie, opisovat čísla atp.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Dobře, díky moc :)

Už se těším, co si úřad vymyslí dalšího po mně chtít :D
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6