30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náhrada škody ze strany poškozeného  (Přečteno 4364 krát)

blackwear

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Náhrada škody ze strany poškozeného
« kdy: 10 Července 2015, 21:30:01 »

Zdravím,
viník nehody najel do tří zaparkovaných vozidel na sídlišti, svoje auto odtlačil o pár metrů dál od nehody a utekl (zřejmě alkohol). Na místo nehody přijeli policisté, sepsali protokol o účasti na dopravní nehodě, škodu vyčíslili dohromady přes 300 tisíc. My jako poškození jsme ihned událost nahlásili u své a viníkově pojišťovny.

Viník byl předvolán na policii, na tu se nedostavil a své pojišťovně dosud nenahlásil pojistnou událost. Pojišťovna nám sdělila, že se škodnou událostí nebude zabývat, dokud to viník nenahlásí.

Obrátili jsme se na ČKP, ale bylo nám oznámeno, že se věcí nemohou zabývat, protože při nehodě nedošlo ke zranění osob a vozidlo viníka je pojištěno.

Dozvěděli jsme se jméno viníka, ale nepodařilo se nám ho zkontaktovat, pouze jeho otec přislíbil, že se tím bude zabývat a událost nahlásí pojišťovně, ale to pořád neudělal.

Své auto nemůžeme dát zatím ani opravit (nemáme havarijní pojištění), protože dokud to viník nenahlásí pojišťovně, nemáme záruku, že nám pojišťovna uhradí náhradu škody. Chci se zeptat, jestli existuje nějaká cesta kromě občanskoprávního řízení, že nám pojišťovna vyplatí náhradu škody ikdyž nehodu šetřila policie a i ta ví, že to způsobil; máme i svědky, kteří viníka viděli jak svoje auto odtlačuje z místa nehody?

díky za informace..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody ze strany poškozeného
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2015, 22:12:16 »

Dokud viníka nehody nedotáhnete do jeho pojišťovny, aby škodu potvrdil nebo ho nedonutíte, aby podepsal před svědky čestné prohlášení, že vinu uznává, tak máte smolíka a jeho pojišťovna bude čekat a čekat a čekat. Policie by mohla zafungovat jedině, kdyby na něj někde náhodou narazila a on se náhodou nebránil přiznání. A to už jsou 2 náhody najednou.
Ale moc ho nebijte, mohli by mu pomáhat a chránit ho.

P.S.: Jediná šance, jak ho pomocí policie rychle dostat by bylo nahlášení nějaké fyzické újmy někoho, kdo musel rychle uskočit a spadnul a bouchnul se do hlavy a ta bolí a bolí. A prevít navíc utekl. 
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody ze strany poškozeného
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2015, 22:50:06 »

a co zavolat za vinika?
IP zaznamenána

blackwear

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody ze strany poškozeného
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2015, 10:50:13 »

Viník si údajně myslí, že bude platit náhradu škody ze svého, ale jemu otci jsme několikrát řekli, že to bude hradit pojišťovna z jeho povinného ručení, ale on se začal ohánět právníkem.

Asi nezbývá nic jiného, než viníka nějakým způsobem najít (udajně utekl z domu a nikdo neví kde je) a dotáhnout do pojišťovny nebo to řešit soudně.  Přeci musí být nějaká šance, jak se domoct spravedlnosti. Zavoláním za viníka si moc nepomůžeme, protože poté musí pojišťovna po viníkovi požadovat dokumenty a ty když nedodá, tak máme zase smůlu..
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody ze strany poškozeného
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2015, 11:15:17 »

Já jednou takhle naboural nějakýho floutka, neměl jsem ani ten papír o záznamu nehody a taky prošlou technickou. Sepsal jsem to teda na koleni na nějaký kus hadru, dal mu to a o zbytek jsem se už nestaral, nikam nic nenahlašoval. Pak mi přišel dopis od pojišťovny, že byla nahlášena ta a ta nehoda, že mám poslat kopii ŘP a kopii velkýho techničáku a že když to nepošlu nebo nebudu mít námitky, vyplatí škodu. Já to teda nakonec poslal, aby se v tom nikdo moc nevrtal kvůli tý technický, čili jsem udělal kopii techničáku, kde jsem zfalšoval datumy technický a bylo vše v pořádku. Čili že by to musel hlásit viník nehody není úplně pravda, nicméně v mém případě měl poškozený alespoň v ruce mé přiznání.
IP zaznamenána