30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?  (Přečteno 13313 krát)

Alfo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« kdy: 14 Listopadu 2016, 17:14:06 »

Hezký den,

zaparkoval jsem v Brně na místě, kde auta stávají, ale jako parkoviště to tam není. Je to vyježděná tráva, tedy spíše už jen hlína. Dostal jsem za stěrač lístek, kde jsou napsané jenom nějaké jejich kódy a že se mám dostavit.
Co mě ovšem zarazilo, že pozemek, na kterém jsem parkoval není v majetku města, ale vlastní ho škola, na které studuji. Mám to ověřené z katastru. Mají právo tedy pokutovat na pozemcích, které nejsou jejich? A jak to případně dál řešit? Předpokládám, že bude navrženo ať lístek "ztratím" a počkám na nějaký dopis, ale nevím jestli mi to za to stojí. Pak může být pokuta vyšší než kdybych se šel udat a nevím jestli je možné toto nějak vyhrát.
Díky.

EDIT: Pozemek je veřejně přístupný a není oplocený.

EDIT2: Tak je to vyřešeno. Byl z toho zábor veřejného prostranství. Šel jsem si o tom pokec s měšťačkou, která to má na starosti a domluvili jsme se, že to bude vyřešeno domluvou  :) Někdy stačí zapojit empatii a charisma  ;D
« Poslední změna: 14 Ledna 2017, 23:58:06 od Alfo »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na &quot;zeleni&quot; - soukromý pozemek?
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2016, 17:56:05 »

Zdravím, lístek zahoďte a vyčkejte, něž něco přijde. Helmut to jistí.
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2016, 07:29:28 »

Na firemním soukromém neoploceném parkovišti mě cizí auto zablokovalo. Městská Policie odmítla po zavolání přijet, že na soukromých pozemcích je to náš problém.
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2016, 08:10:02 »

Podle okolností i soukromé parkoviště může být pozemní komunikací, pak by zde ZPPK platil ve vší parádě (včetně oprávnění MP řešit přestupek, nařídit odtah atp.).

I pokud by nešlo o pozemní komunikaci, stále tím zablokováním může být páchán přestupek, např. zábor veřejného prostranství či neoprávněné užívání cizího majetku, případně nějaký přestupek podle ZPPK při vjezdu na to parkoviště (je-li tam DZ). Okolnosti navíc na dálku opičák nemůže vyhodnotit, takže pokud odmítnul přijet, je to čistá výmluva.

Tolik teorie. Pokud jde o praxi, volat kvůli zablokování auta MP může jen debil. Buď jde o život (těhotné manželce praskla voda ...) a pak by stejně čekání na ozbrojené opičáky nic neřešilo a je třeba to vyřešit všemi dostupnými prostředky, nebo jde o prd a pak je adekvátní to buď neřešit vůbec, nebo si tedy na dotyčného počkat a vyříkat si to bez asistence ozbrojenců.
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2016, 09:30:31 »

Takže teď už jsem debil?  :D Nápodobně. Takže podle tebe, mám čekat třeba celý den, než se dotyčný řidič dostaví a s autem odjede? A v práci si vezmu rovnou volno.  Tak může uvažovat jen debil nebo brouk pytlík. :P
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2016, 09:32:37 »

Jasně, kdežto měšťák mu dá botičku a je vyřešeno, bude tam ještě dýl!  ;D
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2016, 09:42:07 »

 :) Moje zkušenost je, že pokud je bráněno ve vjezdu, tak rovnou odtahují. Ale já jsem jen debil a milovník starých pořádků, že hh?  :P
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2016, 09:46:29 »

to jouda: Odtáhnou z kolejí nebo z křižovatky, ale několikrát jsem se setkal s tím, že MP ze soukr. pozemku zásadně NEODTAHUJE.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2016, 09:51:59 »

Jouda22: Tak především jsme spolu nepásli husy, tedy mi laskavě netykejte. Co si o vás myslím na základě vašich projevů zde je moje věc, vy si recipročně též o mně myslete a klidně i ventilujte co libo, orel much nelapá.

A ano, volat MP s výjimkou případů zvýšené koncentrace psích exkrementů, které je potřeba uklidit, považuji za projev debility. Už proto, že v 99 % případů MP problém nevyřeší ale naopak nový vytvoří, často i tomu, kdo je v dobré víře zavolal. Ostatně sám píšete, že moc úspěšná ta vaše akce nebyla. Na řešení nastíněné situace se nabízelo hafo jiných možností efektivnějších než bonzování na obecní fízlárně. Příkladmo, zkusit se v okolí doptat na řidiče, posunout ho svépomocí, vzít si taxi (a vzniklé náklady pak řešit s dotyčným či s vlastníkem soukromého parkoviště) atd.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2016, 11:26:00 »

Problém je, že MP i PČR má jen velmi málo možností někomu fakticky pomoct, zato má hromadu možností lidem otravovat život. A obávám se, že většina přivolávačů ve skutečnosti v duchu rčení o sousedově chcíplé koze stojí především o to někomu prostřednictvím policie trošku zavařit, než že by je ten jim vzniklý problém až tak moc tlačil. Samozřejmě, postaví-li se někdo tak, že blokuje jiné auto a ani nenechá nějaký vzkaz či kontakt, je pako, ale nejsem si jist, zda je adekvátní reakcí volat fízly, aniž bych alespoň zvážil, zda nelze problém řešit jinak, případně nijak. Vím o případu nerudného důchodce, který patrně také má pocit, že si MP platí, a proto je pravidelně přivolává k řešení aut zaparkovaných na přeplněném sídlišti, které při stání na okraji PK o pár decimetrů nesplňují podmínku zanechání volných 3 m pro každý pruh. De lege lata je takové konání naprosto v pořádku, což mi nezabrání dotyčnému ani komukoliv, kdo by to schvaloval, stanovit diagnózu.

Přispěje-li tato „diskuse“ k tomu, že se část čtenářstva zamyslí nad tím, jak vysoko chce mít nastaven práh, kdy bude na někoho volat fízly, budu rád. Osobní výpady pana Joudy dvaadvacátého mi nestojí za komentář.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2016, 11:52:11 »

V Praze celkem běžný stav, pokuty za parkování na soukromém pozemku (nedovolený zábor veř.prostr.). Musí to být ale v seznamu veřejného prostranství (kdesi je vyhláška s tisíci parcelních čísel pro celou Prahu, ostatní větší města to budou mít také, jsou to i soukr.pozemky), musí to být přístupné (=neoplocené) atd. Nesmí sice omezit majitele ve výkonu vlastnictví, ale je to obecně tenký led. Většinou to nechají plavat, když cítí odpor. Pokud někdo chce na soukromém parkovat, klidně na zeleni, mělo by to být vyznačené cedulkou, že to je soukromý pozemek (a ideálně vstup zakázán). Snaží se vše honit na městské placené a pár kverulantů (vč mně) jim to nabourává

lc
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na &quot;zeleni&quot; - soukromý pozemek?
« Odpověď #11 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:11:27 »

Jaky tedy doporucujete zvolit postup, kdyz nekdo zablokuje vyjezd z garaze / z parkovani a neni k zastizeni ani nenechal zadny kontakt? Kdyz mi z toho vzikne nejaka skoda.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #12 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:18:39 »

Ano, MP si platíme, ale upřímně - kolik případů reálně vyřešila? Za sebe jsem je kontaktoval 3x, jen jednou jsem dosáhl svého:
- když nám před mnoha lety ukradli kočárek, tak mě skoro seřvali, co je s tím otravuji, že to přece řeší státní,
- když u blízkých garáží byl rozpadající se vrak auta,
- když jsme měli před domem několik týdnů zaparkované reklamní auto bez RZ tak blbě, že blokovalo dvě další místa. To auto tam sice stálo další dva měsíce, nicméně ho asi půl hodiny dokumentovala hlídka, která do té doby měřila o 300 metrů dál rychlost (přehledný čtyřpruh, jasno, nulový provoz, ospalé nedělní dopoledne, takže vyráželi za každým autem, co polem projelo).

Za mě jsou tedy MP naprosto zbyteční a něco po nich chtít proto, že si je platíme, považuji za ztrátu svého času - nepochopí to. Konečně, už i ten sběr psích hoven jsme si vyřešili svépomocí. Zatím vždy stačilo miláčkovu tvorbu dát jeho majiteli za dveře.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #13 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:23:18 »

Osobní výpady pana Joudy dvaadvacátého mi nestojí za komentář.

Sry za offtopic. Ale ty mě již podruhé bezdůvodně  tituluješ ne zrovna uctivě (hlavně že vykáš). Toho debila i to předchozí označení jsi si mohl odpustit. A já píšu osobní výpady?  :D

Navíc ty tvoje soudy na základě pár vět. Kde jsi vůbec vyčetl z mého prvního příspěvku, že jsem žádný z tebou zmíněných nápadů nezkoušel? Ty jsi takový ten úřednický Brouk Pytlík, byť teda asi na opačné straně barikády. Všechno vím, všechno znám, všechny hned odsoudím :P

Zdar soudruhu, uvedom si s kym komunikujes a podle toho se chovej. Hh ma narozdil od tebe spoustu znalosti ktere zde verejne a zdarma sdili ve svem volnem case a uz pomohl spoustu lidem vcetne me. Tvoje hovna ktere zde prezentujes jsou obtezujici a nikomu prospesne.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #14 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:25:22 »

Neres to, ja uz mu ty blaboly budu nekompromisne mazat.
IP zaznamenána