30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v zahraničí  (Přečteno 6180 krát)

joss

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Parkování v zahraničí
« kdy: 29 Září 2015, 21:32:30 »

Zdravím všechny,

ruka výběrčích mě dohnala tam, kde jsem to nejméně čekal, tedy v Budapešti. Potřeboval jsem na cca 10 minut zaparkovat v ulici, jestli se vyskytovala značka jsem si v tom provozu bohužel nevšiml, ale podíval jsem se hned po zaparkování na okolní auta a parkovací lístky za oknem nikdo neměl. Byli však hodně rychlí (pozor všichni, kdo byste se ocitli v těchto končinách, prý je tam ta rychlost pověstná), aby taky ne, když město na "špinavou práci" najalo soukromou firmu a ta se činí. Zkrátka za stěračem jsem našel pozdrav, který vidíte v příloze.

Dotaz je prostý: mám to vůbec řešit, když je to z jiného státu? I když je to v rámci EUSSR?

Štve mě, že mají vyladěný systém na to, že když nezaplatím do 15 dnů, pokuta se ztrojnásobí, asi aby bylo co vymáhat. Našel jsem příspěvek v jedné diskusi, že ve stejném případě počkali nějakou dobu, aby se částka zvedla a pak zazvonil exekutor, ale nemůžu se ubránit dojmu, že jde o reklamní kampaň establishmentu.

Netuším, proč bych měl umět maďarsky (!!!), abych si přečetl, co na tom lístku vlastně stojí a taky si nemůžu být jist, zda to není jen partička podvodníků, kteří pod záštitou třeba i neexistující organizace dávají cizincům za stěrač výzvu k zaplacení a číslo vlastního účtu - není to zvláštní, že tam není ani razítko?

Jak byste řešili vy?

Díky za názory.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2015, 21:46:06 »

Rek bych ze madarsky neumite a tudiz vubec nevite co na tom papiru je. Ja vam to prelozim, je tam psano ze nemate nic platit ze je to jen reklamni letacek na podporu uprchliku ;)

Ted vazne, co jsem se informoval u bratra ktery v madarsku par let pracoval tak tyhle veci ignoroval a nikdy se nic nestalo.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2015, 22:02:56 »

Je pravda, že kdyby to aspoň napsali vedle nějakým normálním jazykem, hned by to mělo větší váhu, kdo se v té jejich ugrofinštině má vyznat :-)

Normálně bych to nechal plavat docela určitě, ale říkám si, jestli nebude mít soukromá firma větší motivaci to dotáhnout do konce, klidně i za cenu tlumočníků atd., co myslíte?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2015, 22:05:57 »

Nemají ani jak zjistit, čí auto to je.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2015, 22:12:45 »

Zapomněl jsem zmínit, že auto je firemní, takže datová schránka jim usnadňuje situaci.

Sice mě to taky napadlo, ale proč myslíte, že to nemají jak zjistit? Že by neměli přístup do registru? To by to s tímhle druhem "podnikání" mohli rovnou zabalit...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2015, 22:18:49 »

Mají přístup do maďarského registru. A tam vy nejste. Nebo ano?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2015, 22:27:08 »

Zapomněl jsem zmínit, že auto je firemní, takže datová schránka jim usnadňuje situaci.

Sice mě to taky napadlo, ale proč myslíte, že to nemají jak zjistit? Že by neměli přístup do registru? To by to s tímhle druhem "podnikání" mohli rovnou zabalit...

Nikdy jsem neslyšel, že by se zahraniční orgán pokoušel doručovat datovkou.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 29 Září 2015, 22:30:40 »

No byl by to pro ně nejsnazší způsob kontaktu, ale nevím, je to moje domněnka. V maďarské evidenci vozidel fakt nejsem, takže pohoda  8)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2015, 09:29:09 »

Jenom odbočím. To jste nezažili botičku. Dostal jsem před asi dvěmi lety v Budapešti botičku. Bylo to po asi hodinovém překročení parkovací doby. Nicméně nandavali ji nějací pohůnci v naprosto neoznačeném autě. Ještě tam byli, tak jsem je stopl ať ot sundají. domluva nijaká. Oni nevládli ani anglicky ani německy (prý). Já nevládl maďarsky. Nakonec jsem pochopil, že dokud nezaplatím, nesundají. Pokuta asi 1000,- kč. Nejlepší však bylo poučení. Vše komplet v maďarštine, plus ten ťunťa mi to začal i maďarsky vysvětlovat. Když jsem ho zarazil, že nerozumím a že speak english, tak pokrčil rameny a pokračoval v maďarštině dál :-D. Nemohl jsem se nesmát. Zlatý naše opičky, který sem tam umějí alespoň "My parents has a small house in the country".
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2015, 10:56:20 »

Maďaři mají obecně s angličtinou problém, domluvit se tam je oříšek, protože tu jejich "řeč" nikdo nedešifruje :-)

Jinak ještě jsem to ověřoval u známého na celním úřadě a ten mi potvrdil, že pokud to není úřední, ale od nějaké firmy, tak by to vůbec neřešil. Taková firma ani nemůže mít pravomoc se nějak dopátrat auta z jiné země. Navíc má pravdu s tím, že nebyla splněna oznamovací povinnost, protože lístek za stěrač fakt může dát kdokoli.

Takže to nechám plavat - upřímně bych radši platil právníka, než takovou bandu maďarských pitomců :-)

Díky za Vaše názory.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zahraničí
« Odpověď #10 kdy: 30 Září 2015, 11:04:59 »

V Maďarsku není radno si nechat auto odtáhnout. Známý z klubu popisuje svůj případ zde - http://www.honda-club.cz/forum/viewtopic.php?p=964022#964022 - každá městská část má svou odtahovku, svoje parkoviště, svůj web, nejsou navzájem propojené a Policie si to auto normálně nechá nahlásit jako ukradené, aniž by měli přehled o odtazích. Kam se hrabou pražské modré zóny  >:(

"Nejedná se o propojený systém, každá městká část kope vlastní ligu. Pokud Vám někdo auto ukradně v Budapešti 8 a přejede do Budapešti 10, tam ho odtáhnou za špatné parkování, nikdy už ho nenajdete. Leda že by jste projížděli denně 20 internetových stránek se seznamem aut. V seznamech jsou kolikrát uváděny jen RZ, takže pokud by si na Vaše auto někdo dal jine RZ, taktéž ho nenajdete."
« Poslední změna: 30 Září 2015, 11:08:59 od dj-bobr »
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita