30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: změřena při předjíždění Ramerem10  (Přečteno 2500 krát)

blánš

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
změřena při předjíždění Ramerem10
« kdy: 18 Ledna 2019, 00:52:00 »

Dobrý den, moc se v problematice nevyznám, ptám se zde ostřílených znalců. Po týdnu, kdy jsem překročila rychlost, přišla provozovateli soukromého vozidla výzva k uhrazení určené částky. Předjížděla jsem s vozidlem provozovatele za tmy v dešti v obci náklaďák rychlostí (naměřenou) 76, po odečtení odchylky 73 km/h. Červeně to na mě zablýsklo, když jsem ještě předjížděla a mám dojem, že náklaďák byl v tu chvíli těsně za mnou nebo ještě i částečně vedle mě. Hraje to nějakou roli? Je něco, co by se dalo napadnout či nějak zpochybnit? Nebo nemá cenu zde dělat obstrukce? Děkuji všem, kdo se v tom vyznáte.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:změřena při předjíždění Ramerem10
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2019, 09:57:34 »

Napadnout nebo zpochybnit lze spoustu věcí. Druhá věc je, jak silné argumenty to budou.
Měření Ramerem s náklaďákem v pozadí by mohlo mít slušnou šanci.
Nascanovaná a anonymizovaná výzva by napověděla víc než váš popis. Bez znalosti spisu ale i tak nepůjde moc poradit. Před případným nahlížením do spisu si vyhledejte tady nebo na http://road-fens.cz/ jak to probíhá, na co máte právo a od vstupu do budovy nahrávejte.
Rozhodněte se (do 15. dnů od doručení výzvy), jestli chcete investovat čas do získání zkušeností, nebo je pro Vás lepší zaplatit.
Nemají řidiče, nejde tedy o body. V případě prohry to bude dražší, v případě výhry zadarmo.
Mimo samotného napadení přestupku jsou i jiné možnosti. Vyhledejte si heslo "Helmut". Ne všude funguje. Záleží, kde se domnělý přestupek stal.
IP zaznamenána

blánš

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:změřena při předjíždění Ramerem10
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2019, 14:52:07 »

Napadnout nebo zpochybnit lze spoustu věcí. Druhá věc je, jak silné argumenty to budou.
Měření Ramerem s náklaďákem v pozadí by mohlo mít slušnou šanci.
Nascanovaná a anonymizovaná výzva by napověděla víc než váš popis. Bez znalosti spisu ale i tak nepůjde moc poradit. Před případným nahlížením do spisu si vyhledejte tady nebo na http://road-fens.cz/ jak to probíhá, na co máte právo a od vstupu do budovy nahrávejte.
Rozhodněte se (do 15. dnů od doručení výzvy), jestli chcete investovat čas do získání zkušeností, nebo je pro Vás lepší zaplatit.
Nemají řidiče, nejde tedy o body. V případě prohry to bude dražší, v případě výhry zadarmo.
Mimo samotného napadení přestupku jsou i jiné možnosti. Vyhledejte si heslo "Helmut". Ne všude funguje. Záleží, kde se domnělý přestupek stal.
Děkuji za Vaši odpověď. Právě na ty argumenty jsem se chtěla zeptat - co se dá v tomto případě použít a napadnout. Píšete "slušnou šanci" - to jako, prosím, proč? Že na fotce nesmí být dvě auta, nebo proč?
Výzvu jsem nepovažovala za nutné sem scanovat, neboť jak jsem tu pochopila, jedná se o klasický odpustek.
Vyřizovat by to měl radši provozovatel, nebo já (řidič) s plnou mocí? Děkuji.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:změřena při předjíždění Ramerem10
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2019, 15:09:39 »

Bez spisu těžko radit. Nahlédněte do spisu, anonymizovaný ho sem nahrajte. Mezitím tu studujte podobné případy.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:změřena při předjíždění Ramerem10
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2019, 17:05:50 »

Před pokládáním dalších dotazů, který byly již mnohokrát zodpovězeny, si projděte alespoň
- článek na road-fens http://road-fens.cz/jak-se-vyhodnocuji-snimky-z-radaru-ramer/,
- rychlostní zde ukončené případy.
Základem je samozřejmě spis, zejména pak důkazní materiál.
Dokud provozovatel neoznačí někoho za řidiče, má přístup ke spisu pouze on a případně kdokoli další na základě plné moci. Najděte si článek na road-fens o spisu a nahlížení do něj. Vzor plné moci k nahlížení do spisu je ve vzorech tamtéž; protože však doposud žádné správní řízení neběží, musí provozovatel plnou moc mírně upravit (místo správní řízení použít přímo číslo spisu či jinou jednoznačnou identifikaci případu - např. údajný přestupek vozidla RZ xxxx ze dne DD.MM.RR v čase HH.MM překrročení rychlosti v místě Obydlená Pravá Zatáčka do Vídně ...).

« Poslední změna: 18 Ledna 2019, 17:32:54 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.