30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Servisák motorů Toyota  (Přečteno 3457 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Servisák motorů Toyota
« kdy: 27 Dubna 2016, 09:46:10 »

Nezná někdo člověka, kterej opravdu rozumí motorům Toyota, konkrétně pozdějším Dual-VVTi? Ideálně Morava. Stalo se, že na volnoběh (tzv. po zahřátí, ale možná jde spíš o nabití akumulátoru) padají otáčky moc nízko (se vším vypnutým jen 450!), z čehož vyplývají všechny uživatelské nepříjemnosti hraničící kolikrát s nepoužitelností a obávám se, že zlepšovat se to nebude. Zhruba takto https://www.youtube.com/watch?v=Jn70mShdMx0 Jinak to jede naprosto v pořádku, v otáčkách se chová přesně jak má. A při vyřazení za jízdy se dokonce otáčky drží, jak zhruba mají - kolem 750. Po zastavení to úplně padne.

Ačkoli to závada není úplně vzácná, u nás jsem pár taky našel, tak ze tří autorizovaných servisů na mě čuměli jak péra že vůbec netuší, v jednom mi přímo technik v garáži tvrdil, že to za 15 let neviděl. Všude samozřejmě nabízí to tam nechat a začít dělat diagnostiku, ale prostě v ně nemám důvěru. I ve světě je rozšířená praxe, že to hodí na diagnostiku, ta jim nic neukáže, tak prohlásí, že je vše v pořádku. V těchto firmách totiž nejsou lidi, co tomu rozumí, ale jen lidi, co to umí píchnout na kompa a podle servisního manuálu měnit díly. A měnit naslepo díly, některý dost drahý (třeba v jednom případě že to dělaly vstřiky), to teda fakt není řešení.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Servisák motorů Toyota
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2016, 09:56:31 »

Idaho (DiCompRacing), původně ho znám z Honda-clubu, ale je expert na Toyoty, tel. 602 čtyři sedm čtyři 765 (kontakt od dj-bobra - on bude vědět)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Servisák motorů Toyota
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2016, 10:00:38 »

Ď, odkud zhruba je? :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Servisák motorů Toyota
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2016, 11:44:15 »

StřČ kraj, poblíž Příbrami
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Servisák motorů Toyota
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2016, 12:00:21 »

Jo už sem mu volal. Přesměroval měn a Kennyho, že je blíž. A eště sem viděl doporučoanej nějakej Leni servis taky ve Zlíně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky