30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prohlídka motorového vozidla  (Přečteno 8472 krát)

nEcro

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Prohlídka motorového vozidla
« kdy: 13 Března 2016, 18:19:00 »

Uz jsem si celkem nastudoval za jakych okolnosti lze udelat prohlidku auto ale jak moc tato prohlidka muze byt detailni ?

Muze nekdo chtit abych oteviral kastlik u spolujezdce?
Rozlozil zadni lavici
Dival se pod sedacky
Dival sem do obsahu popelniku
Kontrolovat motorovy prostor vcetne pojistkovych skrini atd... ?

Co se stane za predpokladu ze nelze otevrit kapotu kvuly poskozenemu mechanismu otevirani ?
Mohou si neco fotit a dokumentovat behem teto prohlidky ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2016, 18:30:41 »

Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, pronásleduje-li pachatele úmyslného trestného činu, pátrá-li po pachateli úmyslného trestného činu nebo po věcech z takového trestného činu pocházejících anebo s takovým trestným činem souvisejících, pátrá-li po osobách hledaných, pohřešovaných nebo protiprávně se zdržujících na území České republiky, zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a jedech, věcech pocházejících z trestné činnosti anebo souvisejících s trestnou činností, má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku takový pachatel nebo věci nachází. Dále je policista oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, má-li důvodné podezření, že používáním dopravního prostředku, na dopravním prostředku nebo v souvislosti s dopravním prostředkem byl spáchán trestný čin.

Tedy: pokud jste zhulený, tak existuje důvodné podezření, že jsou v autě drogy, atd...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2016, 18:37:10 »

Jen doplním, že pokud nelze otevřít kapotu, mají asi smůlu, protože zrovna jedete do servisu... Nemyslím si, že by riskovali nějaké násilné otevírání. Fotit a natáčet (audio i video) můžete bez jakéhokoli omezení.
IP zaznamenána

nEcro

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2016, 18:51:20 »

hlavne se ptam jak moc rozsahla muze byt prohlidka...

jestli muzou komplet prolest auto skrz naskrz kam se jim zalibi a nebo je to nejak omezene...

situace je takovy ze nekdo nahlasil me auto ze obsahuje upravy ktere by tam nemeli byt...

zaznam audio i video si muze policista behem teto prohlidky porizovat neomezene jo ?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2016, 18:59:18 »

Špatně čtu... Nicméně oni můžou taky nahrávat, ale tuším, že jen na služební zařízení. Dle mě budou v případě podezření kontrolovat to, kam se dá běžně dostat, nepočítal bych s tím, že budou něco násilně otevírat nebo trhat, pokud se bude jednat o běžnou silniční kontrolu. A v případě, že někdo nabonzuje úpravy, které na autě být nemají, tak to těžko napasují na to, co napsal opas, tudíž nemají ani oprávnění žádnou prohlídku provádět.
« Poslední změna: 13 Března 2016, 19:01:50 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2016, 19:09:00 »

Jen doplním, že pokud nelze otevřít kapotu, mají asi smůlu, protože zrovna jedete do servisu... Nemyslím si, že by riskovali nějaké násilné otevírání. Fotit a natáčet (audio i video) můžete bez jakéhokoli omezení.

Tohle záleží na motivaci. Pokud jim bude někdo ujíždět a v kufru najdou koks, tak se obávám, že to jako cestu do servisu asi brát nebudou  8)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2016, 19:14:37 »

Samozřejmě, já měl na mysli nějakou běžnou buzerační kontrolu, ne pašeráka na útěku. :-)
IP zaznamenána

nEcro

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2016, 19:33:48 »

Noo, dle meho info je patrani kvuli upravam po mem aute... Mam tedy za to ze ujedu 100metru a budou me stavet za predpokladu ze to udelam....

ale to uz je asi 1,5 mesice stara informance.

takze se o zcela beznou kontrolu jedna nebude myslim...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2016, 19:47:05 »

To by pak bylo dobré vědět, o jaké úpravy se jedná. Pokud třeba myslíte něco ve stylu "vymlácený DPF, katalyzátor", tak to zajisté není důvod k prohledávání celého auta.
IP zaznamenána

nEcro

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2016, 19:51:42 »

jiny typ motoru nez je v TP...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #10 kdy: 13 Března 2016, 19:57:35 »

Dle mě ten samý případ, jestliže auto má technickou, není sebemenší důvod, aby otvírali motorový prostor (zvlášť když to bude přeci rozbité).
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2016, 09:35:05 »

Zrovna v tomhle případě je úplně nejsnažší řešení si ze starého motoru odříznout štítek a po swapu ho na ten nový přidělat, zatmelit spáru hliníkovým kytem a celý zaprasit bordelem a olejem (já nic, já muzikant, to sáknoucí gufírko v rozdělovači si samozřejmě vyměním hned zítra)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

nEcro

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #12 kdy: 14 Března 2016, 15:11:01 »

Zrovna v tomhle případě je úplně nejsnažší řešení si ze starého motoru odříznout štítek a po swapu ho na ten nový přidělat, zatmelit spáru hliníkovým kytem a celý zaprasit bordelem a olejem (já nic, já muzikant, to sáknoucí gufírko v rozdělovači si samozřejmě vyměním hned zítra)

Presne tak to mam ale kdyz to nekdo zahrne do sve udavaci zpravy je to smula... jinak ty asi vis o ktere auto jde pod stejny nickem na HC
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #13 kdy: 18 Března 2016, 18:57:38 »

musíte jim ukázat povinnou výbavu

cokoliv dalšího jen když mají důvodné podezření a žádnou spolupráci bych jim neposkytoval - chtějí se podívat pod kapotu, prosím, já to neumím otevřít. chtějí odklopit sedačky, prosím, já to neumím, hledají VIN, prosím, nemám páru co to je.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prohlídka motorového vozidla
« Odpověď #14 kdy: 19 Března 2016, 00:10:24 »

Možná by pomohla výměna SPZ. Jestli to mají pomahači na nějakém black listu.
IP zaznamenána