30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí  (Přečteno 8376 krát)

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« kdy: 31 Prosince 2015, 13:33:50 »

Zdravím vás,

mám takovej dotaz ohledně přípravy na nějaký budoucí přestupek. Už jsem jednou řešil nepatrně vyšší rychlost v obci s vítězným koncem pro mne, ale od té doby přibyla 2 letá promlčecí lhůta + nějaký octávky, passati a kdoví co ještě... Změnila se u mě trošku pracovní situace a momentálně už nepracuju v Čechách, ale v Německu a zároveň v Německu i bydlím v pronajatém bytě. Trvalé bydliště mám pořád v Čechách u rodičů. Můj dotaz je, jestli bych měl něco v tomto směru podniknout, nějakou změnu trvalé adresy a podobně? Plánuju v DE pracovat ještě tak max. 2 roky, ale nechci tam momentálně auto přihlašovat, vzhledem k tomu, že mám starýho nafťáka a jejich ekodaně a podobný nesmysly jsou docela šílený. Vracím se do čech tak 8x do roka a chtěl bych mít situaci lehčí o nějakou návštěvu úřadu a podobně, ikdyž to jde ve většině případů vyřídit i poštou...

Můžete mi někdo prosím něco doporučit?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2015, 13:44:45 »

Nějak není jasné co chcete. Jestli mít jistotu v doručování, tak to řeší DS. Jestli naopak nedostižnost, tak odhlášení z trvalého pobytu sebou nese komplikace se zdravotním pojištěním, odevzdáním OP atd.  Takže žádné výhody. Pokud Vás chytí při činu, tak budete na tom stejně jako kdokoliv jiný, pokud ne, tak máte plno šanci si najít německého Helmuta.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2015, 14:01:52 »

Naopak - pokud ho chytí při činu, napálí mu kauci.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2015, 14:29:26 »

Naopak - pokud ho chytí při činu, napálí mu kauci.
Auto na českých RZ, trvalý pobyt v ČR, proč kauci?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2015, 15:00:51 »

Pokud si zruší TP a vrátí občanku, tak mu není kam doručovat. Pak je kauce na místě a vcelku obhajitelná.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #5 kdy: 01 Ledna 2016, 04:44:09 »

Kauci PaChové občas na člověka se zrušeným TP zkoušejí, ale chce to jim jasně dát najevo, že se vyhýbat správnímu řízení rozhodně nebudu, ba naopak, že se na něj těším :) a doručovací adresu je možno stanovit jakoukoliv, popř. existuje fráze "poslední známé místo trvalého pobytu".
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 02 Ledna 2016, 12:03:49 »

Šlo mi spíš o to, jestli je moje situace nějak výhodnější pro budoucí přestupek. Když není, nechám to tak jak to mám a při nejbližší příležitosti zřídí datovku.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Příprava do budoucna - Pracuji a bydlím v zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 28 Března 2016, 02:53:36 »

Jak říkal kamarád Slovák: Nejlepší antiradar na úsekovky jsou SK značky :D (120 přes Jižní spojku, víc jak rok nic nepřišlo)
IP zaznamenána