30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jedná se o komunikaci?  (Přečteno 5698 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Jedná se o komunikaci?
« kdy: 29 Září 2015, 14:51:49 »

Zdravím, potřebuji poradit ohledně určení, zda je toto místo vůbec komunikace.

Dle katastru je to ve vlastnictví města a vedeno jako jiná plocha. Nikde žádná zákazová značka není, takže je to místní komunikace, nebo ne? Platí zde vůbec předpisy? Jde mi o to, že sem jezdí blíže neurčená skupina lidí driftovat, nikomu to moc nevadí, ale zajímalo by mě, zda třeba může policie na tomto místě třeba měřit vzorek pneu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2015, 15:03:06 »

Spíš to vypadá jako asfaltová odstavná plocha, komunikace to není, protože to nikam nevede.
Policie tam gumy kontrolovat může, ale přestupek z toho neudělá.

Když už tak obtěžování hlukem, zápachem, apod.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2015, 15:34:51 »

Ať je to odstavná plocha nebo parkoviště, pořád to může být komunikace. Nezáleží co je v katastru, ale jak je to vedeno v pasportu komunikací, který vede silniční úřad. Jestli někam vede nebo ne je bezpředmětné. V podstatě ani nezáleží na tom kdo je vlastníkem, protože je to veřejně přístupné. Plocha není ani stavebně oddělená od příjezdové komunikace, což nasvědčuje tomu že se jedná o komunikaci. Přestupek z toho podle mě může být, ale spíš záleží za co.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2015, 19:21:59 »

Dle jednotné dopravní vektorové mapy se na dané ploše dokonce staly tři nehody s jedoucím nekolejovým vozidlem :D Takže předpokládám, že se asi o komunikaci jedná, když tam policajti řešili už i nehody...
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2016, 15:07:50 »

Takže tu máme posun. Přibyla nám tam značka a květináče. Nicméně tam na to místo vede ještě jedna cesta, co je na poslední fotce.

Co se tedy stane, když na tu plochu vjedu teď? Pokud tedy nebudu chycen přímo při činu? Dopustil jsem se porušení zákazu vjezdu? Nebo lze použít In dubio pro reo?



ještě přidám street view z druhé strany:
https://www.google.cz/maps/@49.6041016,17.270202,3a,16.7y,138.5h,84.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAlYCY1N9c02KqoZEuyUqAg!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs
« Poslední změna: 29 Dubna 2016, 15:12:28 od Mhzz »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2016, 22:04:03 »

když prokáží že NEJSTE dopravní obsluha....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2016, 12:08:41 »

Já bych řekl, že pokud vjedeš kolem zákazu, dopustil jsi se přestupku.

Ale pokud tam vjede někdo jiný a Ty do vozu nastoupíš (nebo se přemístíš z místa spolujezdce na místo řidiče) až za značkou, přestupku se nedopouštíš. Pokud ten někdo jiný bude osobou blízkou, nemusíš proti ní vypovídat a jelikož se nejedná o parkování ani o přestupek zjištěný zařízením bez obsluhy, nejde použít ani sprdel.

Případně lze vůz kolem té značky tlačit. Osoba tlačící vůz není řidičem (byl na to nějaký rozsudek) a tedy IMHO nemusí respektovat dopravní značky.

A pokud na té druhé cestě není zákaz, stačí vjet tudy.

Pokud se pletu, budu rád, když mě někdo opraví.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2016, 14:57:44 »

Ještě se nabízí možnost, že někdo auto do zákazu vnesl, nebo přijelo na odtahovce. V tom případě se o porušení zákazu vjezdu nejedná :-D
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Jedná se o komunikaci?
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2016, 19:13:15 »

Tuto plochu měla pronajatou autoškola OLCAR, ale protože jim město zakázalo si to uzavřít, tak to přestali platit a jezdí tam jen tak. Zajímalo by mě, jestli pro ně taky bude platit ta značka. Ani se nedivím, že se tam už staly nehody a zajímají se o to policajti, protože ty zvuky co se tam ozývají večer v pátek a sobotu stojí za to  ;D
IP zaznamenána