30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - chudys

Stran: [1]
1
Asi to jsou moje názory. Asi čekám nějaké jejich vyvrácení od někoho, kdo podobnou situaci mohl řešit anebo má dostatek informací k tomu, aby se vyjádřil.
Rekonstrukce už je prakticky u konce. Tzn. řeším asi i to, proč bych měl vlastně někomu dokládat něco jiného než aktuální stav. Podle čeho, by asi chtěli tvrdit, že tam to a to nebylo? Taky jim můžu dodat předchozí stav ze chvíle, kdy už byly zásadní úkony hotové a aktuální stav, kdy je jen stavba dokončena.

Střešní okna už tu byla 3. Teď jich je 6. Jedno okno se zazdilo a místo dalšího jsou francouzské dveře. V přízemí nahrazena 2 okna průjezdem a vratama - vše do zahrady.

Ať si SÚ tvrdí co chce. Ale z čeho to bude chtít dokazovat?

2
Zdravím,

popíšu situaci:

Koupě velmi starého domu, zjištění dokumentů v archivu úřadu, rada úředníka, že tam nic není tak si tam můžeme dělat co chceme (bez nadsázky), rekonstrukce (výměna oken, nějaké nenosné příčky, vytvoření dvou nových otvorů do obvodového pláště, vestavba do podkorví plus přidání střešních oken), závist sousedů (3x větší dům - oni před smrtí, my 23 a 25let) následně naschvály a stěžování si úřadu, úředník bububu (když dodáme projekt a souhlasy dám nám vše pouze na ohlášku ale nesmím to nikde řikat plus že ten dům zná že tam několikrát byl takže nestačí dodávat pouze aktuální stav), pokračování v pracích, dosud žádný dopis z úřadu.

Otázky:
Ohláška nemá smysl - nechci a ani nemá smysl po sousedech chtít nějaký souhlas. Jsou to všechno životem otrávení boomeři (neustále chlastají, mezi sebou taky nemají dobré vztahy)... Stavební povolení je otázka - ale mě to přijde jako nonsens protože:

Nikde není zmínka v archivu o našem domě, takže bych mohl prostě udávat ten aktuální stav jako aktuální a nikoho by nemělo zajímat co jsem tu dělal. Teda mohlo by, ale bude mu to k ničemu, protože mi nemá jak dokázat, že je tu něco jinak než dřív. Tzn. já můžu dodat prostě aktuální stav - projekt na úřad a dle mého úsudku to oni musí vzít bez čehokoliv.  Obálka domu byla změněna pouze směrem do zahrady. Do ulice a k sousedům ne (z jedné strany nalepený dům, z druhé strany štítová stěna - vjezd ca. 3m a dům.

Byl bych rád, pokud by se k tomuto někdo dokázal vyjádřit. Projekt stejně budeme dělat na NZÚ, takže nám případně projektant z toho rovnou může vypracovat nějaký projekt pro úřad.

Díky za info.

3
V tuto chvíli mi jde pouze o výklad toho zákona o kontrole. Jak se k tomu postavit. Ať si to klidně přijdou zkontrolovat, mají na to právo. Ale nechci je vést domem. Tzn. zda mám opravdu právo trvat na tom, ať si přijdou od vody.

Ta situace je zde trochu složitější a nemá smysl moc zde řešit místní poměry ohledně zadržování vody, protože je tu zde obrovské množství specifik. Např. před námi je most a domy prakticky ihned u vodního toku, kde tyto stavby tvoří obrovskou překážku a právě zde se zadržuje voda. Dále pod námi je zase velmi úzké koryto a i když je zregulované, voda se při Q100 zadržovala o most pro pěší který je neprůtočný a pod. Jak říkám. To bude případně předmětem řešení později.

4
...podle
§ 106 odst. 1 zákona číslo 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon),
ve znění pozdějších předpisů, a místně příslušný správní orgán dle ustanovení § 11 odst. 1 písm.
b) zákona číslo 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, Vám tímto oznamuje,
že dle ustanovení § 110 odst. 1 vodního zákona v souladu se zákonem č. 255/2012 Sb., o
kontrole, ve znění pozdějších předpisů (dále jen kontrolní řád) provede...


vodoprávní dozor ve věci: prošetření stavby betonového plotu

Tak se omlouvám, jde o "vodoprávní dozor".

Každopádně abych nastínil situaci -

plot jsme postavili na rozhradách souosedních parcel v řadové zástavě. Tzn. ne plot souběžně s vodním tokem ale kolmo.

Řadová zástavba je z jedné strany zakončena ulicí, kde stojí domy a pod nimi jsou úzké ale dlouhé pruhy zahrad které vedou kolmo k vodnímu toku. Ten tedy vede souběžně s osou ulice. Tzn. všechny zahrady jsou v rozporu s vodním zákonem ohledně aktivních zón, kde nesmí stát nic jiného než vodohospodářské blablabla.... a také zde nesmí stát ploty, živé ploty, stavby, nebo skladovat materiál který by mohl odplavat.

Tzn. my jsme na jedné straně k sousedům postavili plot před jeho pletivový plot (při měření geodetem bylo zjištěno posunutí, takže se to tímto rovnou napravilo k jejich prospěchu) a na druhou stranu jsme postavili plot před plot sousedů na úkor našeho pozemku.

Zahrady jsou velmi úzké a sousedi výrazně narušovali občanské soužití,  díky čemuž jsme se rozhodli k těmto krokům.

Upozorňuji, že sousedé na straně, kde je teď dvojí plot, mají svůj plot vystavěný tím způsobem, že od země je absolutně neprůtočný a to až do výšky asi 38cm. Tzn. prakticky do výšky, kam vystoupá hladina vody při Q100. Tzn. z mého pohledu naprostý nonses tohle řešit a bohužel si sousedka, která si náš plot fotila v půl dvanácté v noci abychom o tom nevěděli ( s bleskem), si to měla nejdříve trochu rozmyslet, než začala práskat.

Proč? Náš plot navazuje na její pergolu ze ztraceného bednění, která je také v Q100.

5
Zdravím,

u svého vozu jsem nechával vyčistit filtr pevných částic. Prakticky během prvním kilometrů začali problémy, a později došlo k samotnému poškození filtru pevných částic. Posouzení z jiného servisu se zmiňuje o možnostech, které za příčinu mohou. Vyhledal jsem tedy i soudního znalce.

Po znalci jsem chtěl znalecký posudek na samotné čištění a poškození DPF filtru. Nebyl problém.

Po zaplacení, cestě Liberec - Ostrava za ním a zpět, mi po asi 14ti dnech přišel znalecký posudek. Bohužel jeho obsah nekoresponduje s tím, co jsem požadoval. Zjednodušeně se v něm probírá stav vozidla s 250tis kilometry. Abych byl přesný - nejsem uražený nebo nasraný kvůli tomu, že by mi někdo napsal do znaleckého posudku, že je potřeba provést kontrolu vstřiků a pod. To je mi naprosto jasné. V tomto oboru se pohybuji a jediný důvod, proč jsem si nechával posudek vypracovat, byla jako váha v případě soudního sporu.

Hlavním problémem, kromě nedodržení zadání, je však samotné zpracování posudku. Výrazy, slovní spojení a technické souvislosti jsou naprosto mimo a znalecký posudek díky tomu naprosto ztrácí jakoukoliv věrohodnost.

Znalecký posudek tedy nelze v mém sporu použít jak z důvodu nedodržení zadání tak i z důvodu jeho nevěrohodnosti.

Soudnímu znalci jsem zaslal zpětnou vazbu skrze datovou schránku s elektronickým podpisem, kde znalecký posudek zpochybňuji a žádám o nápravu. V tuto chvíli je to už téměř třicet dnů bez odpovědi.. Tzn. jaký postup dál. Dle mne dostupných informací mohu oficiálně podat námět ke kontrole a prověření posudku u správních orgánů, ale musím mít k tomu alespoň nějaký důkaz. Tzn. mohl by snad stačit nějaký "posudek" kvalifikovaného automechanika, který v rámci své profese také označí tvrzení v posudku jako blbost?.

Je to dosti bezvýchodná situace. Auto je prakticky právně nezpůsobilé provozu, dlouhou dobu trvalo, než se zařídil znalecký posudek a to vše k ničemu.

Je tu někdo, kdo by se k tomu dokázal vyjádřit tak, abych si mohl udělat představu o tom, jak dále pokračovat?

Díky

6
Zdravím,

bylo nám doručeno oznámení o plánované kontrole z životního prostředí ohledně stavby plotu v záplavovém území ( na udání samozřejmě).

Plot se nachází na parcele xxx. Pro vstup na tuto parcelu je nutné buď:
 1. Projít domem (obydlí) který stojí na jiné parcele,
 2. Projít brankou směrem od vodního toku přímo na kontrolovanou parcelu.

Druhá cesta je samozřejmě krkolomná, ale samozřejmě bych tuto možnost preferoval mnohem více, než někoho provádět domem.

Mám nějaké právo po nich chtít, aby si šli od vody brankou? Nebo mám povinnost je vpustit i takovou cestou jako je skrze dům (z ulice).

Díky.

Add.

§ 7 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole

Vstup na pozemky, do staveb a jiných prostor
Kontrolující je v souvislosti s výkonem kontroly oprávněn vstupovat do staveb, dopravních prostředků, na pozemky a do dalších prostor s výjimkou obydlí, jež vlastní nebo užívá kontrolovaná osoba anebo jinak přímo souvisí s výkonem a předmětem kontroly, je-li to nezbytné k výkonu kontroly. Do obydlí je kontrolující oprávněn vstoupit jen tehdy, je-li obydlí užívané k podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti nebo v případě, kdy se mají prostřednictvím kontroly odstranit pochybnosti o tom, zda je obydlí užívané k těmto účelům a nelze-li dosáhnout splnění účelu kontroly jinak. Vlastníci nebo uživatelé těchto prostor jsou povinni kontrolujícímu vstup umožnit.

Stran: [1]