30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce  (Přečteno 9370 krát)

John11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s reaktivností MP v OV - Porubě ohledně parkování?
Včera se firemní automobil nalézal dle tvrzení MP v křižovatce - konkrétně zde http://www.mapy.cz/s/dHr1, situace odpovídala zhruba modrému fleku na přiloženém obrázku.
Jedná se o přestupek podle §125c odst. 1 písm. k zákona č. 361/2000 Sb. .... zřejmě, to c a k nejsou úplně dobře čitelné
Zřejmě to bylo na udání. Jedná se o "velmi" frekventované místo u ústí slepé ulice.
Jsou mi relativně jasné možnosti postupu - ignorace, zastavení vozidla. Otázka je, jestli to stojí za to, proto dotaz na aktivitu obesíláni MP. Před vynálezem sprdele obsílka o špatném parkování na jiném autě nikdy nepřišla.
 
« Poslední změna: 21 Října 2014, 13:52:02 od John11 »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2014, 13:32:51 »

Kromě stání na křižovatce to vypadá ještě na stání před přechodem pro chodce ve vzdálenosti kratší než 5 metrů.
Rozhodně ignorovat, oni pravděpodobně ještě zkusí poslat výzvu k podání vysvětlení.
Po její další ignoraci to postoupí na úřad. Tímto se získají cca 1 - 2 měsíce času.
Řešil bych to až po dopise od úřadu, bude posílat výzvu provozovateli, pak využít některou ze zde uváděných možností obrany proti sprdeli.
IP zaznamenána

John11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2014, 13:54:50 »

dík za odpověď. nějak takhle to je v plánu, v nejhorším pak vyslat manželku.
SAREZA totiž na parkování úplně s**e, takže se tam stojí kde se dá.
IP zaznamenána

John11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2015, 14:17:21 »

update: do datovky přišla výzva. výpalné 500. jelikož nemám nastudováno a je tam několik věcí najednou - přechod, křižovatka, protisměr, údajně i žluté pruhy (ty byly kousek bokem už), nejspíš se do toho nebudu pouštět, pokud se tím nebaví někdo jen tak ze sportu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2015, 15:11:29 »

Nasdilejte sem tu vyzvu, to bude stat minimum casu a pak se musite rozhodnout, zda riskovat (potom odpor, zadost o spis,...), tedy neplatit nic nebo vetsi castku. Mozna se tim bude nekdo zabyvat "ze sportu", ale platit v pripade prohry bude hadejte kdo ;)

Moravska Ostrava jde jen po zcela jasnych (z jejich prvniho pohledu) pripadech, Poruba nevim.
IP zaznamenána

John11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2015, 15:40:14 »

jasne, ze v pripade neuspechu budu platit ja :). max je to 2k za parkovani + 1k za spravni rizeni, tak?

jinak je vyzva primo z magistratu. ne z poruby, jak jsem cekal puvodne
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2015, 16:05:28 »

jasne, ze v pripade neuspechu budu platit ja :). max je to 2k za parkovani + 1k za spravni rizeni, tak?

jinak je vyzva primo z magistratu. ne z poruby, jak jsem cekal puvodne
Upřímně? Já bych to asi zaplatil. Sice teď něco řešíme a fakt hodně mě to baví, ale jestli si řekli o pětikilo bez bodu, tak to asi na poštovném zaplatíte nakonec víc. Malý ústup z pozic ještě neznamená prohranou bitvu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2015, 16:09:02 »

Na to by šla dobře použít taktika ping pong  :)

Udat řidiče, ten bude chvíli zdržovat a pak to popře a vzápětí pošlete dopis že to byl omyl a udáte sám sebe a budete opět zdržovat.

Pavelpu:
To záleží. Když zaplatí tak úřad bude 500 v plusu. Když vyhraje ping pong tak dopisy určitě 500 stát nebudou a vzhledem k tomu kolik činnosti ping pong generuje na straně úřadu na tom úřad bude hodně v mínusu.
Co je bude víc motivovat k dalšímu pokutování je zřejmé.
« Poslední změna: 20 Ledna 2015, 16:11:20 od 2M »
IP zaznamenána

John11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2015, 16:14:33 »

no čekal jsem, že nepříjde vůbec nic. 500 není hrozné, ale taky to mohlo být kilo, nebo dvě.
počítám, že zabitého času by kolem toho bylo dost, navíc pravděpodobnost, že se tam bude auto vyskytovat znova je dost nízká. spíš mi šlo o sypání písku do buzersoukolí. hodněkrát malá částka tohle jen sponzoruje :-/

jinak auto je psané na firmu, tudíž zpráva přišla do datovky. lhůta pro promlčení je teď 2r?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2015, 16:18:18 »

Jestli to bylo v říjnu tak snad rok.

Ale u ping pongu se napráská řidič a pak se řeší přestupek a tam je lhůta rok pořád.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

kirsha

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #11 kdy: 22 Dubna 2015, 07:32:43 »

Ahoj všem, máte někdo zkušenost, jak MP Ostrava dokumentuje "spáchání přestupku" - například právě stání v křižovatce?
Včera bylo moje vozidlo shledáno podezřelým ze spáchání přestupku (§125c, odst, 1, písm. k) a opatřeno lístečkem. Po pročtení všeho, co jsem k danému našel jsem rozhodnut systému nezaplatit. Sice (dle platných definic) v křižovatce stálo, ale stojívá se tam běžně, protože o místa je nouze a tam je křižovatka široká a přehledná a bla bla, to teď není podstatné.
Zvolená taktika bude buďto ping-pong a nebo, pokud nebude existovat věrohodná fotodokumentace přestupku, zpochybnění vlastního spáchání přestupku u správního řízení a hra na vítězství na důkazní nouzi.
Čili bych potřeboval vědět, eslivá si ostravští MP páchající vozidlo fotí a následně přikládají fotky do spisu.
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #12 kdy: 22 Dubna 2015, 19:16:09 »

Zrovna řeším podobný případ (prý stání v zákazu stání), a ve spise je několik černobílých i barevných fotek ze všech stran. Ale to ještě neznamená, že všechny opice v Ostravě umí zacházet s digitálním foťákem ;D
IP zaznamenána

kirsha

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Oznam přestupku Ostrava - vozidlo nacházející se v křižovatce
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2015, 12:41:41 »

insider informace - focení "přestupku" je povinná součást umístění lístečku. Takže nějaká fotodokumentace určitě součástí spisu bude.
Jelikož dle informace na lístečku je možno "přestupek" do 3 dnů vyřešit se strážníkem MP Ostrava, nechal jsem si v rámci sezení u piva důrazně domluvit, slíbil jsem, že už to neudělám a bylo vyřešeno.
Vím, je to nečestné a nesportovní, ale zrovna se to tak sešlo.
IP zaznamenána