30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování - žlutá čára  (Přečteno 11867 krát)

Michal10

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Parkování - žlutá čára
« kdy: 16 Března 2017, 10:14:06 »

Dobrý den,

bydlím v bytovém domě v pronájmu, ke kterému náleží 2 x parkovací stání na soukromém pozemku hned vedle domu. Každý kdo chce parkovat na tomto pozemku musí mít vjezdovou kartu, každý večer obchází parkoviště ostraha a kontroluje je. Na tomto soukromém pozemku jsou vyznačeny modrými čarami jednotlivá místa pro parkování aut rezidentů jako jsem já. Jelikož je zde těchto míst málo a často se stává, že auto musím nechat podélně chodníku (na tom stejném pozemku jako jsou parkovací stání, hned naproti cca 3 m). Bohužel je tam žlutá čára a dostal jsem již několik lístků za stěrač, podezření ze spáchání přestupku. Nedával jsem tomu velikou váhu protože to bylo jen podezření nikoliv oznámení (moje chyba). Dnes mi přišlo několik obálek s pokutami a za každý lístek 400 Kč pokuta. Chtěl bych se Vás zeptat zda-li má vůbec právo MP na soukromém pozemku kontrolovat parkování, nebo se lze proti tomuto nějak ohradit ve smyslu parkování v ceně pronájmu apod? Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2017, 10:23:13 »

Já bych to nechal být a pak bych případně argumentoval, že nejde o veřejnou komunikaci.
IP zaznamenána

Michal10

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2017, 10:27:42 »

Nechal být? Jakože zatím neplatit ty pokuty?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #3 kdy: 16 Března 2017, 10:32:11 »

To je odpustek, ne?
No tak buď pak zahájí sprdel a všechna řízení budou muset sloučit, nebo se na to vykašlou.

Následně se dá argumentovat, že se nejedná o veřejnou komunikaci, tedy nelze vymáhat ZPPK a pokud byste to projel, tak zaplatíte jen jednou za sloučené řízení.
IP zaznamenána

Michal10

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #4 kdy: 16 Března 2017, 10:42:23 »

Jaký odpustek? Asi Vám úplně nerozumím. Ale z toho co mi tedy říkáte mám 2 možnosti. Jedna je pokuty nezaplatit s tím, že poté může začít správní řízení, kde se mohu odkázat na to, že místo parkování není veřejná komunikace. A nebo teda pokuty zaplatit  ;D A co zajít na policii a říct jim rovnou, že to není veřejná komunikace a oni by to stáhli...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #5 kdy: 16 Března 2017, 10:56:44 »

Nascanujte, co vám přišlo.
IP zaznamenána

Michal10

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2017, 11:31:19 »

Oznámení, dopis i místo parkování. Jen mě teď napadá jestli soukromý pozemek není vymezen pouze modrými čarami  ::)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #7 kdy: 16 Března 2017, 11:38:30 »

Doporučuji prostudovat toto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=703.0
Poté možná prolistovat toto forum, ačkoliv je to trochu nepřehledné a je tu toho vážně hodně.
Každopádně aktuálně Vám, zřejmě, dorazila žádost o výpalné. Pokud si jeden dopis přečtete opravdu pozorně, zjistíte, že úřad Vám nabízí, odložení daného prohřešku výměnou za Vaši hotovost. Tedy to je klasické výpalné. Můžete tomu říkat i odpustek. To bývalo populární před pár sty lety.
Pokud na toto nebudete reagovat, tedy nepošlete nic, měla by následovat výzva ke sdělení totožnosti řidiče. Opět zasílá stejný úřad na Vaši adresu. Pokud ani na toto nebudete reagovat, úřad zahájí řízení o správním deliktu. Familérně řečeno SprDel.
Každopádně doporučuje se poštu vyzvedávat poslední den lhůty a vše co přijde anonymizujte https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0 a nahrajte sem.
Nicméně nastudovat případy ze sekce https://www.30kmh.cz/index.php?board=30.0 případně https://www.30kmh.cz/index.php?board=32.0 se mi jeví jako velmi vhodné.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #8 kdy: 16 Března 2017, 11:45:34 »

Jo aha, takže to není ohrazené. Tím pádem se pozemkem argumentovat nedá.
Nastudujte variantu Helmut a nějakého jim předhoďte.

Druhá možnost je nechat to dojít až do správního deliktu a zaplatit jen jednou za sloučené řízení. Platit to jednotlivě nemá smysl.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #9 kdy: 16 Března 2017, 15:01:51 »

To není pokuta.
Určená částka není žádná pokuta a nebo trest.. je to odpustek aby se tím úřad nezabýval.. platíte za to že úřad to oznámení zahodí.

Tady je shrnutí o co jde a co se dá dělat.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664

Odpustky z Prahy jde ignorovat.. je slušná šance že už se nic nestane.
A i když rozjedou správní delikt a i když to řízení prohrajete tak to stejně všechno sloučí do jednoho za jednu pokutu.. jestli těch lístečků bude víc tak to pořád může vyjít levněji než platit odpustky..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #10 kdy: 16 Března 2017, 15:46:53 »

 :x
Není ten jejich inovovaný dopis žalovatelný, když se tam snaží okatě odradit poddané od správního řízení strašením jak je náročné? Odkdy to takhle mají, že mi osobně ještě nedošel?

« Poslední změna: 16 Března 2017, 16:07:05 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #11 kdy: 16 Března 2017, 18:36:06 »

Super odpověď ;)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #12 kdy: 27 Března 2017, 10:48:00 »

Je to nejaka novinka - nekdy v prosinci mi to jeste prislo bez teto hlasky, ale v unoru uz s ni. Taky me zarazilo, jak se snazi presvedcit cloveka, aby zaplatil a nezatezoval organ. Otazkou je, jestli by se toto nedalo pouzit v dobre konstruovane podjatosti.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #13 kdy: 27 Března 2017, 15:14:21 »

No tvl, to si ti blbci v Praze myslí, že to posílají jen lobotomikům?? Já o dopravně-správní agendě nic nevědět a dostat dopis s tímto "milým upozorněním", tak naopak zbystřím a jdu si hned zjistit, jak se to má. Jinak řečeno: jedinci s IQ nad 80 z toho hned pochopí, že to vlastně platit nemusí.
Pro úřad je to, myslím, kontraproduktivní...
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - žlutá čára
« Odpověď #14 kdy: 27 Března 2017, 16:09:31 »

Oni to mysleli tak, ze slozite a narocne spravni rizeni by bylo pro jedince. Ne pro spravni organ.
IP zaznamenána