30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odtah Brno  (Přečteno 4408 krát)

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[?] Odtah Brno
« kdy: 10 Listopadu 2016, 15:35:12 »

Ahoj,
odtah při blokovém čištění v Brně, zastavil jsem kvůli závadě na vozidle, než jsem stihl zjednat její nápravu, tak vozidlo odtáhli. Je to průchozí v kombinaci s tím, že si auto nebude vyzvedávat provozovatel? (tj. vyzvednutí vozidla bez placení a následná papírová tahanice?)

EDIT: mezi tím jsem si stihl uvědomit a přečíst pár věcí :D
1) V brně se vydávání vozidel bez zaplacení celkem vykrucují, takže to může nějakou dobu trvat.
2) Pro auto si můžu jít já spolu s kamarádem, který případně něco podškrábne, já totožnost prokazovat BRKOM nebudu.
3) Můj severský kamarád mi nepomůže :D
« Poslední změna: 10 Listopadu 2016, 16:34:50 od Kouzelník666 »
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Brno
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2016, 20:46:23 »

Update:
auto vyzbednuto, podepsán dluh a papír plná moc. Pokud se však nemýlím, plná moc neodebírá zodpovědnost za dlužnou částku provozovateli, je tak? Respektive ať už zmocněnec provede cokoli, je to na úkor provozovatele, nikoli na zmocněnce.
Kdybych se mýlil, tak mě opravte :)
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Brno
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2016, 21:46:18 »

Čistě teoreticky pokud šlo u uznání dluhu, není jisté zda vůbec může nedlužník (řidič, neprovozovatel) uznat dluh. Na by bylo potřeba přistoupení k dluhu a pak by dlužil společně s provozovatelem.

Podle http://www.ustavprava.cz/cz/sekce/judikatura-obecnych-soudu-v-otazce-uznani-dluhu-zavazku-a-rozhodci-rizeni-71/ zhorší nedlužník uznáním dluhu své postavení, ale v případě odtahu vozidla, by pro něj mělo být snadné prokázat, že dluh nedlužníka vůči věřiteli v době převzetí vozidla neexistoval.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Brno
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2016, 09:07:11 »

Ovšem na druhou stranu — nebylo náhodou to „uznání dluhu“ provedeno pod vyděračským nátlakem odtahovky ve stylu „pokud nepodepíšete, auto (v hodnotě několikasetnásobně převyšující stanovenou částku) vám nevydáme!“? Myslím si, že na takovýto způsob nátlaku už existuje poměrně rozsálá judikatura a snad všechny soudy mají v tomhle poměrně jasno…
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Brno
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2016, 12:53:19 »

Samozřejmě, že bylo, odtahovka má v první řadě vrátit auto na místo, nikoli ho zadržovat a odmítat vydat bez uznání dluhu... :D
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Brno
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2016, 14:40:01 »

Pokud je onen nátlak prokazatelný (což bezesporu je), pak takovéto vynucené uznání dluhu je samozřejmě právně neplatné a tudiž nevymahatelné…
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Brno
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2016, 14:47:38 »

Pokud je onen nátlak prokazatelný (což bezesporu je), pak takovéto vynucené uznání dluhu je samozřejmě právně neplatné a tudiž nevymahatelné…

Ja Vam nevim, ale pracovnici CEZu, kteri nevybiravym fizlackym zpusobem vymahali castky (mozna cernych odberech) byly omilostneni a dostanou odskodne...
« Poslední změna: 11 Listopadu 2016, 14:55:10 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin