30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování Brno - trilogie Lístek -> Výzva k podání vysvětlení -> Výzva k úhradě  (Přečteno 31676 krát)

juanpervers

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Mršťa a 2M - Pánové, díky za rady :) Ping pong mi přijde velmi sympatický, už jen kvůli množství administrativy, která tím na úřad padne. Volím tedy tuto strategii. Doplňující otázka: když se celá ta rošáda přece jen zvrhne ve SprDel, jaká je doba prekluze?

Jinak bych teď rád toto vlákno pozastavil (s výjimkou návrhů dalších taktik) do doby, než mě úřad vyzve k podání vysvětlení. Pakliže to neudělá, nevadí, jak jsem řekl - materiálu bude dost :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Já nepochybuji o tom, že to tu mají načtené a znají zdejší postupy. Jenomže jim je to k ničemu. Sice budou vědět, která bije, ale díky současné legislativě se nedokážou účinně bránit.

Jasně, ale když napíšu reakce na různé tahy úřadu tak jednak toho bude moc a jednak když úředník bude dopředu znát naše protitahy na to co udělá tak si může vybírat jakým směrem to řízení povede.

juanpervers:
Když budete chtít něco zkonzultovat nebo nějaké tipy tak se klidně obraťte  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Doplňující otázka: když se celá ta rošáda přece jen zvrhne ve SprDel, jaká je doba prekluze?

Až 4 roky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

    • Ignorovat - jkraus222 se v jednom vlákně nechal slyšet, že toto funguje a po Výzvě k úhradě se nic neděje...
    Konkrétně v Brně řeším dva případy z poloviny roku 2013, kdy Magistrátu jen zaslání výzvy k úhradě trvalo 6 měsíců, dostali mrtvolu, pak se 11 měsíců (!) nic nedělo, pokusili se z toho udělat sprdel a v jednom případě rozhodli koncem roku 2014, ve druhém doposud ani nerozhodli.

    V Brně tedy nestíhají, ale snaží se kasírovat i s prodlevou. U nových případů je třeba brát v potaz také prekluzi 2/4. Naštěstí řízení i rozhodnutí tradičně dokurvili, takže jsem si s ním vytřel prdel ať s prekluzí nebo bez a teď čekám, co na to kraj.

    Vzhledem k roční prekluzi u přestupku, povinnosti věc z tohoto důvodu odložit a nemožnosti udělat z toho SprDel (na to by to museli odložit z jiného důvodu) bych zřejmě všechno ignoroval a čekal, jestli do roka něco udělají, nebo jim naservíroval řidiče, který nebude na první pohled provokovat (tzn. české jméno - mrtvého, osobu pohřešovanou apod.).
    IP zaznamenána

    juanpervers

    • Příspěvků: 18
      • Zobrazit profil

    2M a Mršťa - ještě jednou díky :)

    jkraus222 - dobře, takže ignorace a uvidíme. U mě se jim to povedlo zvládnout během 3 měsíců, což mě trošku znervózňuje...
    IP zaznamenána

    2M

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 3 992
      • Zobrazit profil

    Jsem to už psal jinde.. dokud to běží v kolejích kdy jim stačí ze šablony tisknout dopisy a posílat tak to běží rychle. Uvidíme jak rychle to poběží až to z toho automatického procesu vykolejíte  ;)

    Ještě tam čtu že už na začátku poslali tu výzvu k podání vysvětlení.
    V tom případě ve variantě ping pong by asi bylo lepší napráskat řidiče hned aby to nepřeklopili na SPRDEL.
    Ale i to se jim dá zpříjemnit.. můžete jim to poslat nepodepsané nebo řidiče udat třeba "Jan Novák z Brna, narozený 1.1.1990" (fajnové by bylo tam napsat "řídil Honza odnaproti"). Budou muset vyzvat k doplnění podání a než si tu výzvu vyzvednete, než uplyne lhůta..  :)
    IP zaznamenána

    juanpervers

    • Příspěvků: 18
      • Zobrazit profil

    Čekání na reakci úřadu jsem se rozhodl využít ke zřízení datové schránky pro fyzickou osobu. Zaujala mě funkce SMS upozornění na doručenou datovou zprávu (https://www.datoveschranky.info/aditivni-sluzby/sms-upozorneni), která by měla znamenat možnost selektivního přebírání korespondence od úřadů :) Otestuju a dám vědět.

    Domněnka: každý dopis od úřadu, který mi přijde poštou po zřízení datové schránky, je chybně doručen. Tedy včetně dopisů týkajících se této kauzy - je to tak? :)
    IP zaznamenána

    Mates

    • stálý člen 30kmh.cz
    • *
    • Příspěvků: 683
      • Zobrazit profil

    Pokud bude upozorňování SMSkou stejně jako mailem, tak přijde infomrace o tom, že dorazila nějaká zpráva. Nic jiného.
    IP zaznamenána

    jkraus222

    • Příspěvků: 1 027
      • Zobrazit profil
      • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

    Přesně tak to je, nikdy se nedozvíte, od koho to přišlo, dokud se do DS nepřihlásíte. A v ten okamžik je samozřejmě doručeno.
    IP zaznamenána

    Mršťa

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 1 060
      • Zobrazit profil

    Domněnka: každý dopis od úřadu, který mi přijde poštou po zřízení datové schránky, je chybně doručen. Tedy včetně dopisů týkajících se této kauzy - je to tak? :)

    Ano tak to je. 4 As 6/2013 - 28

    « Poslední změna: 25 Ledna 2015, 19:19:36 od Mršťa »
    IP zaznamenána

    pk202

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 4 895
      • Zobrazit profil

    Čekání na reakci úřadu jsem se rozhodl využít ke zřízení datové schránky pro fyzickou osobu. Zaujala mě funkce SMS upozornění na doručenou datovou zprávu (https://www.datoveschranky.info/aditivni-sluzby/sms-upozorneni), která by měla znamenat možnost selektivního přebírání korespondence od úřadů :) Otestuju a dám vědět.

    Ne to je celkem k ničemu, pouze se dozvíte že NĚCO přišlo...stejně jako upozornění emailem. Což někdy může stačit....ovšem pokud budete mít "rozjeto" více kauz, a během 10 denů Vám přijde více zpráv máte smolíka, protože jakmile budete potřebovat vyzvednout nejstarší  zprávu, tak vám budou automaticky doručeny všechny včetně těch "mladých"

    Domněnka: každý dopis od úřadu, který mi přijde poštou po zřízení datové schránky, je chybně doručen. Tedy včetně dopisů týkajících se této kauzy - je to tak? :)

    Na to pozor. Pokud ten dopis od pošťačky převezmete, nebo odmítnete převzít, pak má úřad správně doručeno. Jediný případ kdy není doručeno je pokud budete nezastižen a dojde k fikci doručení.

     

    IP zaznamenána

    jkraus222

    • Příspěvků: 1 027
      • Zobrazit profil
      • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

    Domněnka: každý dopis od úřadu, který mi přijde poštou po zřízení datové schránky, je chybně doručen. Tedy včetně dopisů týkajících se této kauzy - je to tak? :)

    Ano tak to je. 4 As 6/2013 - 28
    Na tohle pozor. Úřad není povinen pokaždé, než něco odesílá, kontrolovat, zda si dotyčný náhodou v mezidobí nezřídil DS. Pokud ho na to obviněný neupozorní, úřad může dál posílat papírově a bere se to jako správné a zákonné doručování.

    Tedy: pokud adresát má v době zahájení řízení, resp. v době, kdy správní orgán vypraví první zásilku, zřízenu DS, ale orgán přesto posílá dopis a adresát ho (fyzicky) nepřevezme, jedná se o nesprávné doručování a nepřipadá v úvahu ani fikce doručení. V jiných případech nemá doručování na papíře na nic vliv ani v případě zřízené DS.

    IP zaznamenána

    Mršťa

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 1 060
      • Zobrazit profil

    To jsem si taky myslel a původně i tak odpovídal, jenomže jsem v poznámkách našel akorát ten rozsudek v příspěvku, kde je nedoručování do DS chyba a fikce na adrese neplatná. Pak jsem tu odpověď opravil. Už jsme to myslím někde rozebírali a byl k tomu i nějaký rozsudek, akorát to nemůžu najít.
    IP zaznamenána

    juanpervers

    • Příspěvků: 18
      • Zobrazit profil

    Děkuji za odpovědi a upřesnění :) Zatím je ticho po pěšině (jak na poště, tak v DS), nicméně vzhledem k další zatím rozjednané přestupkové kauze mi DS přijde vhod.
    IP zaznamenána

    pk202

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 4 895
      • Zobrazit profil

    .... nicméně vzhledem k další zatím rozjednané přestupkové kauze mi DS přijde vhod.

    No DS má i nevýhody. Především ve smyslu aktivního přístupu k délce řízení ,pak pokud máte ve hře více rozjetých SZ, tak se může stát, že při výběru jedné po 10 dnech od doručení vyberte současně i zprávu, která by mohl ještě pár dnů posečkat.
    IP zaznamenána