30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti v DE firemním vozem  (Přečteno 2544 krát)

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti v DE firemním vozem
« kdy: 21 Července 2023, 13:46:33 »

Dobrý den, dnes mi do firmy dorazil informační dopis společně s formulářem pro odpověď od Německých sousedů. Jedná se o překročení rychlosti mimo obec. Je tam fotka řidiče. Řidič jsem nebyl já, ale rodinný příslušník (osoba blízká). Oni samozřejmě chtějí nahlásit jméno řidiče. V poučení v informačním dopisu píšou, že výpověď mohu odmítnout, pokud se jedná o osobu blízkou, což v tomto případě jedná..Jak radíte postupovat? Vrátit jim vyplněný formulář s tím, že jméno řidiče neuvádím z důvodu toho, že by byl rodinný příslušník vystaven nebezpečí přestupkového řízení? Máte někdo zkušenost?

Díky za opověď
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v DE firemním vozem
« Odpověď #1 kdy: 21 Července 2023, 14:25:55 »

Takových témat je zde několik týdně, zkuste vyhledávání. Ve zkratce...

Pokud máte firemní komunikaci pod kontrolou, pak to nemůžete prohrát, pokud to dobrovolně v jakékoli fázi nezaplatíte. Ať už zvolíte ignoraci nebo dopisování s úředníkem.

Pokud máte pozici zaměstnance, tak to firma nejpozději při další výhrůžce zaplatí a strhne z platu. Jedinou šancí je pak doufat, že po nahlášení řidiče (nebo odmítnutí) se úředník už firmě neozve a vrhne se na lehčí kořist.

PS: Jak a v jakém jazyce to do firmy přišlo?
IP zaznamenána

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v DE firemním vozem
« Odpověď #2 kdy: 21 Července 2023, 15:12:11 »

Díky za odpověď,
samozřejmě jsem i vyhledával. Situace je taková, že já jsem jak majitel, tak jednatel společnosti, která vlastní vůz, který byl vyfocen. Dokonce jsem v něm i seděl, ale neřídil jsem, řídil můj otec, který je na fotce a k mé firmě nemá žádný vztah..Nemám problém to zaplatit, ale nechci, aby šli konkrétně po něm, proto se dotazuji na ,,osobu blízkou, protože nechci uvádět řidiče.

Ještě jednou děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 870
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v DE firemním vozem
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2023, 15:17:06 »

A jste si jistý, že vám vůbec něco přišlo? Někdo podepsal nějaké převzetí..?
IP zaznamenána

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v DE firemním vozem
« Odpověď #4 kdy: 21 Července 2023, 15:26:09 »

Pravděpodobně narážíte na to, jestli byl dopis doporučeně 8) nevím, musím zjistit, poštu mi přeposílají ze sídla firmy a dostal jsem od kolegy už jen obsah obálky, ale bez obálky. Každopádně zjistím, i v jiných vláknech o tomhle problému se diskutuje o tom, že nebyl li dopis doporučeně, neřešit. díky
IP zaznamenána

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v DE firemním vozem
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2023, 20:15:08 »

Tak, jen update pro ty, které to zajímá. Jelikož dopis z Německa nedorazil do naši firmy doporučeně, nechávám to zatím být a počkám, jestli něco přijde doporučeně. Pokud ano, odpovím, že odmítám svědčit kvůli osobě blízké (což i tak fakticky bylo) a tím by to mělo skončit dle toho, co jsem tu v různých vláknech četl.
IP zaznamenána