30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12

Autor Téma: [WIN] Přišla výzva, vyzvedl příbuzný, stejné jméno i adresa, ale provozovatel není  (Přečteno 32521 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Citace
Takže reagovat na rozhodnutí opět odporem
To by byla zajímavá kreativita, kterou by se jmenovec přiblížil ke kvalitě práce SO. Spíše bych doporučil odvolání.
« Poslední změna: 23 Srpna 2018, 22:32:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Takže takhle: Podávám odvolání proti rozhodnutí. . . .  . . z důvodu vadného doručování, které se podle vyjádření správního orgánu ze dne . . . . . netýká mé osoby.
Podpis příbuzného i s datem. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Vynechal bych to "z důvodu vadného doručování" ... přece příbuzný netuší, že přebírá špatně poštu ale myslí si že orgán mu posílá něco co má poslat někomu jinému...
Dejte bacha ať se do toho nezamotáte, čím méně toho řeknete nebo napíšte tím lépe.

Podle mne prosté "Podávám odvolání proti rozhodnutí. . . .  . .  které se podle vyjádření správního orgánu ze dne . . . . . netýká mé osoby"  jak se to k němu dostalo příbuzný stále ještě netuší...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

pk202 +1. Jste na nejlepší cestě se uvařit sám. Než to jmenovec pošle, dejte sem raději plný text.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

pk202 +1. Jste na nejlepší cestě se uvařit sám. Než to jmenovec pošle, dejte sem raději plný text.

Odvolání proti rozhodnutí č. j. MeUVM 077703/2018 ze dne 9.8.2018 vydanému Městským úřadem Valašské Meziříčí

Podávám ODVOLÁNÍ proti rozhodnutí ze dne 9.8.2018 č. j. MeUVM 077703/2018, sp.zn.SZ MěÚVM 79755/2017, které se podle vyjádření správního orgánu ze dne 10.8.2018 netýká mé osoby.

Datum narození:
Podpis:
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Za mně správně a ještě bych - pokud si už dál nechceme hrát na chovávanou k tomu přiložil kopie posledních dvou zásilek.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

pk202 +1
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil

Pořád si myslím, že je v tuto chvíli už třeba to správnímu orgánu "meldovat do palice", takže bych doplnil: "....odvolání proti rozhodnutí čj............, které mi bylo doručeno dne..... netýká mé osoby". Tentokrát bych datum narození připojil.
SO nebude mít možnost se následně dovolávat toho, že vše proběhlo z jeho strany řádně.

Takže bych uvedl:
Odvolání proti rozhodnutí č. j. MeUVM 077703/2018 ze dne 9.8.2018 vydanému Městským úřadem Valašské Meziříčí
Podávám ODVOLÁNÍ proti rozhodnutí ze dne 9.8.2018 č. j. MeUVM 077703/2018, sp.zn.SZ MěÚVM 79755/2017,  které mi bylo doručeno dne ..... a které se podle vyjádření správního orgánu ze dne 10.8.2018 netýká mé osoby.
Mám za to, že informace SO, dle které se řízení netýká mojí osoby, není pravdivá, protože SO přijal můj odpor v této věci, který jsem podával dne.... a nadále mi doručoval další písemnosti.

Datum narození:
Podpis:

+ ty dvě zmíněné kopie
« Poslední změna: 27 Srpna 2018, 12:15:55 od gumidos »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

to gumidos: čím víc toho napíše, tím víc se do toho později zamotá.... z toho Vašeho kostruktu je patrné, že velmi dobře víte o co jde. Naším cílem není poučovat SO a je nám celkem fuk, zda SO pochopí nebo nepochopí svoji chybu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil

to pk202 - budiž, může být i minimalistická varianta.
Pokud SO "nepochopí" - proběhne nějaká náprava až v okamžiku vymáhání pokuty - a nejsem si jistý, jestli to tak bude lepší.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Pokud SO "nepochopí" - proběhne nějaká náprava až v okamžiku vymáhání pokuty

No k vymáhání pokuty zatím ještě dlouho nedojde, protože se SO bude muset ve věci vypořádat s odvoláním proti příkazu.
Právě proto - aby to SO trklo - doporučuji aby příbuzný poslal současně s odvoláním i kopie dvou posledních převzatých písemností.

SO to musí pochopit sám, pokud to nepochopí a bude mu to muset příbuzný či pyrát vysvětlit, vždy hrozí že vzhledem k stejné adrese a příbuznosti se to bude SO snažit označit za "účelovku" a bude to muset nakonec k soudu. No přesto, že bychom se asi neměli bát prohry u soudu, tak přeci jenom tak velký fun-faktor není snad potřeba.
Proto je nutné co nejdéle zachovat poker-face a dělat že to dotyčný příbuzný nechápe a že si záměny datumů narození vůbec nevšiml a proto písemnosti nepředal svému jmenovci.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Dobře, vytisknu co jsem vytvořil výš plus oskenuji a vytisknu předchozí zásilky. Dík za helpline. Jsem zvědavý co z toho nakonec vyleze  :)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil

No k vymáhání pokuty zatím ještě dlouho nedojde, protože se SO bude muset ve věci vypořádat s odvoláním proti příkazu.
Jednak je to odvolání proti rozhodnutí, příkaz již proběhl dříve. Mám obavu, že se SO s "odvoláním" vypořádá podobně jako s vyjádřením, které jmenovec posílal, případně jako s nepodepsaným podáním - tedy se jím nebude zabývat.
Bude-li SO tvrdý a neudělá nic, pak to nabyde právní moci a kroky bude muset podnikat pyrát.
Tvrzení o "účelovosti" bych se asi nebál - pokud bude pošta schopna doložit podací lístek  s číslem OP toho příbuzného - pak SO prostě nemá doručeno, pokud skutečný pyrát dodrží radiový klid a jediné, co sdělí je "o ničem nevím". Dále je ve spisu  ve vláknu popsaný jednoznačně vadný odpor, přičemž SO se ani nepokusil vyzvat o odstranění vad. Minimálně odvolací orgán bude vědět, že to není dobrá situace. Je ale fakt, že SO i odvolací orgány leckdy projevují velkou dávku sveřeposti a vytrvalosti a mohly by to tlačit dál jako pomstu - osobně je to nic nestojí.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Na poště leží doporučený dopis z Val.Mezu adresovaný příbuznému. Vyzvedne příbuzný a uvidíme co píší a nebo v doručování udělat bordel tím, že vyzvednu já? Můj názor je, že po příbuzném toho moc chtít nemůžou, takže by mohl klidně vyzvednout. Nebo počkat na vhození do schránky, ale netuším jestli vhodí, nebo pošlou zpět.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

ale netuším jestli vhodí, nebo pošlou zpět.

to by mohlo být na lístku od pošty. Nebo ať to příbuzný vybere den před vypršením úložní doby.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12