30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne  (Přečteno 9308 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« kdy: 29 Září 2015, 14:39:36 »

Jedu si tak vecer, kolem 9 z obchodu domu, po rovnem useku, dvouproude silnice, kde casto kempuji opicaci (mesti i statni) - je tam 50ka, ale tak je to podel nemocnice, nejakej ten prechod tu a tam, takze proc ne...
je noc, takze Lazer moc nehrozi, rameru se nebojim... ale uz z dalky vidim modry majaky... Rikam si, bud sanitka, nebo kasiruji nejakyho pirata (cti nebozaka, co jel vnoci 60...) ALE radarovy detektor mlci (coz je divny, vetsinou nechavaji radar jet i kdyz uz nekoho maji).

Jedu bliz, sundavam nohu z plynu, takze z tech ~65 to pada na 40-45 a koukam, ze v protismeru sotjici PCR tam ma zastavenou nejakou oktavku... takovych 40 je mijim a koukam co se tam deje (ne)zajimaveho.... hezky sme se stretli pohledem s Pachyni na miste spolujezdce policejni Ochcavky, stacim pohled zpet pred sebe a pridavam plyn na necelych 60 (drzivam si GPS rychlost 58, tak aby po odecteni 3 kmh tolerance slo o prekroceni do 5 kmh, tj bez bodu) a dal mne to nezajima a jdu si po svych.

Uplyne par sekund, ve zpetnym zaznamenam majaky, takovych + - 100-150 metru za mnou to auto PCR, z diskotekou i svitici stopkou.
Ale mezi nama a tim autem bylo jeste jedno civilni auto, (v pravem pruhu, ja jel v levem, i PCR vlevem) a navic byli dost daleko, takze tu stop nevztahuju na sebe a plynule pokracuju ~55 kmh. Po chvilce stopka zhasne. O nekolik okamziku mne PCR dohani, stopku rozina, zavam blinkr, zastavuji pred benzinkou.

Zadost o doklady, kontra muj dotaz, zda mne muze byt prozrazen duvod zastaveni, odpoved - bezna silnicni kontrola.
Predkladam doklady, Pach odchazi s TP a RP, prichazi Pachyne s Dragerem. "Alkohol pred jizdou nebo behem jizdy byl?" "Pozadujete podani vysvetleni?" "Eh? Nee, jen se tak ptam..." "Tak na takovy otazky nebudu odpovidat." Foukacka, samzorejme negativni, dalsi foukatko do sbirky (letos 4.)

Vraci se Pach, v poradku, naschle.


Moje chyba, bylo, ze krome kameroveho zaznamu z auta, sem si nerekl o 109ku :/ v tu chvili jsem nevidel moc duvod proc, to mi doslo az o chvilku pozdeji.

O co se jedna. 1. Pokud jsem je minul a dal pokracoval lehce prez 55 kmh, a oni v tu chvili stali, v protismeru, tak i hodne hrubym odhadem, ze se museli otocit do protismeru, a rozjet, tak aby mne na tech cca 400 metrech (od mista mijeni do mista dohnani/zastaveni) dohnali, museli jet tak 80, na 50ce.
A hlavne, 2. je to dvouproduda silnice, s dvojitou plnou carou.
Takze Pachove o kontrolni kontrolu s moji malickosti stali natolik, ze nevahali se otocit pres dvojitou plnou a hodne prekrocit maximalni povolenou rychlost. Pokud by mne zastavovali kvuli prestupku, oka, nebudu moc namitat, ale takhle?
Udelat to bezny ovcan, tak to ma na taliri docela draho a je za mega pirata.... takze bud sou PCR prasata, a nebo to vlstne azase tak nebezpecne (otoceni se pres dvojitou plnou a 80/50, vnoci za maleho provozu) a bezny ovcan je jen buzerovan.

Lituju te 109ky, pac bych mel papir o tom, ze probehla kontrola, a kym / kde a k tomu zaznam o tom jak prasi... s jenom zaznamem si stezovat nevim no. Ale tak jen pro pobaveni mistniho publika aspon.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2015, 15:03:35 »

Pokud byla lustrace přes vysílačku, dala by se lustrace dohledat v databázi PATROS (pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách), lze z PČR vytáhnout přes 106kový dotaz ("žádám o sdělení veškerých osobních údajů evidovaných Policií ČR o mé osobě")
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2015, 12:43:04 »

Zadost o doklady, kontra muj dotaz, zda mne muze byt prozrazen duvod zastaveni, odpoved - bezna silnicni kontrola.

[/quote]

WTF: Nic takoveho neexistuje. Trval bych na sdeleni duvodu, z jakeho prestupku ci trestneho cinu jsem duvodne podezrely, pripadne ktere konkretni hledane osobe se podobam ...
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2015, 13:06:47 »

Na to jste přišel jak?
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2015, 13:50:45 »

Domnival jsem se, ze je tak definovano v zakonu o policii §42 273/2008 Sb. a v §78 ... 361/2000 Sb. ... ale jak koukam asi jsem propasl nejake novelizace, ten text tam byl jiny, kdyz jsem to cetl naposled ...

IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2015, 09:14:40 »

Ano, bohužel zákony jsou stále gumovější a více fízl-friendly. Nicméně vyžádal bych si potvrzení o úkonech podle §109 a pak to zkusil trochu rozebrat.

Např. §11 o přiměřenosti postupu jim (teoreticky) zakazuje zbytečně buzerovat, byť většina prokurátorů, soudců apod. Ti to nejspíš shodí s tím, že zastavení a nutnost konversace s opičákem není zásah do Tvých práv a svobod, případně jen nepatrný. Každopádně v potvrzení by u každého úkonu mělo být uvedeno, jaké právní důvody tam opice spatřovala (viz poučení dle notoricky známého §13). A při jejich právním povědomí se tam můžeš dočkat různých perel, na kterých mu pak můžeš mírně znepříjemnit život.

Zajímavý je např. §24 - ačkoli tvůrce zákona to nejspíš viděl jinak, já to beru tak, že zastavení a bránění v odjezdu je omezením osobní svobody. Takže bych například mohl požadovat po hlídce vyrozumění mého advokáta, vyčkání na jeho příjezd apod. Samozřejmě opice placená z daní mívá typicky víc času než já, takže je to lehce kontraproduktivní. Ale až budeš mít dost času a v autě hezkou knížku... Také je možno se policajta zeptat, zda jsi omezen na svobodě dle §24 a pokud zblblá opice odpoví že ne, pokračovat v jízdě. Ale nevím, zda to stojí za risiko, že idiotovi rupne v kouli a začne střílet.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2015, 19:09:15 »

jojo, smejdi jsou to. Zrovna dneska jedu z Pisku a stoji na vyjezdu s radarem, jedu presne pade ... a curomedan se postavi do prostred cesty a zastavuje. Musel jsem pred nim zastavit, protoze stal vedle te jejich plecky a nebylo kam zastavit, tak rozhazuju rukama, pak teprve milostive uhnul a ze kam to mam dat. Ptam se z ceho jsem podezrely a proc me stavi a pry "bezna silnicni kontrola", takze nejdriv Drager ... pry jestli mam zvykacku, rikam, ze mam bonbon. Tak pry vyndat, tak jsem ho vyjmul z ust a hodil do travy. Zacal mit kecy o znecistovani prirody, zeptal jsem se jakym presne ze zpusobum znecistuje bonbon Halls zivotni prostredi ... na to nemel odpoved. Tak ze dychnout, OK. Povinna vybava ... musel jsem vystehovat cely kufr, abych mu ukazal rezervu, atd, lekarnicka, trojuhelnik atd ...

nakonec vratili papiry (dokonce se obesli bez obcanky) a ze nazdar. Byl jsem nasranej jak sfin ... 10 min. v pici, dvakrat prerovnane auto a uplne zbytecne.

Na druhou stranu trenink se hodi, vzdycky na neco zapomenu, tentokrat opet na  §109 a taky, kdyz se ptal jesti byl alkohol jsem nepolozil protiotazku zda po mne zada podani vysvetleni... no tak zase priste. Kdyby aspon cloveka prudili, kdyz ma vice casu, aby si to uzil, ale oni obyvkle prudi, kdyz mam v aute rodinu a chvatam. grrr
« Poslední změna: 04 Října 2015, 19:50:26 od RIK »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2015, 07:14:13 »

Neco v podobnem duchu:
http://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/straznici-radili-jezdete-s-prilbou-20151004.html

To je uzasny. Takze policajti (nepisou kolik, ale z kontextu se mi zda, ze vice nez 2) dva dny buzerovali cyklisty kvuli helme, kterou mit nemusi. Obuzerovali 100 cyklistu a z toho tretina helmu nemela. Takze dvoudenni akce, buzerace 100 lidi a cilova skupina 33 ... to je mi tedy produktivita. Ja bych tu bandu uselessaku normalne zrusil.
« Poslední změna: 05 Října 2015, 10:33:46 od RIK »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolni kontrola - rozkaz znel jasne
« Odpověď #9 kdy: 05 Října 2015, 13:22:45 »

Tak to je hustý. Už to zastavování těch lidí bylo nezákonné, natož ještě vyptávání proč nemaj přilbu. A lidi místo toho, aby je poslali do hajzlu, poslušně vysvětlujou...  >:(
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.