30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn  (Přečteno 5038 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #60 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:16:38 »

Přiznávám se, že z těchto mám trošku strach. Každopádně pošlu odvolání na podatelnu e-mailem. A pokud chápu správně, SO by mě měl vyzvat k doplnění..?
Plnohodnotné odvolání zasílám na stejné místo odkud mi přišlo rozhodnutí..?
Děkuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #61 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:20:25 »

Nerozumím proč. Mimochodem: odeslání plnotučného odvolání e-mailem bez el. podpisu je z procesního hlediska rozhodně riskantnější než zaslání blanketního odvolání poštou, přičemž blanket přináší z pohledu aktivního přístupu k délce řízení většinou mnohem větší výhody.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #62 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:39:36 »

Lze to klidně kombinovat. Blanketní e-mailem a následně do 5 dnů blanketní poštou (DS/podatelnou/e-mailem s uznávaným podpisem).

Pozor: Při podání e-mailem bez uznávaného podpisu SO pravděpodobně k doplnění vyzývat nebude/nemusí.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #63 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:52:14 »

Stále jsem jakožto nováček této války obezřetný, proto se s dovolením podržím bezpečných cest. Zběžně jsem proletěl témata a došel k následujícímu:
1.) Odešlu přesně tam odkud mi přišlo rozhodnutí, které ale nahoře bude mít adresu "Krajský úřad Olomouckého Kraje"
2.) Blanket s textem: Já, Václav Vogl, narozen dne 21.2.1986 bytem Stupkova 2, Olomouc, tímto podávám v řádné lhůtě ODVOLÁNÍ proti rozhodnutí Magistrátu města Olomouce (dále jen „správní orgán“), číslo jednací SMOL.............at, doručeného dne 11.11.2019.
3.) toto nepodepíšu
Z toho mi vychází, že odvolání je platné + mě musí SO1 vyzvat k doplnění (v tomto případě podpisu + odůvodnění) a poté jim to už vrátím v plné palbě tak jak je tady nachystané...?

Omlouvám se za z vašeho pohledu nejspíš hloupé dotazy, ale nechci udělat zbytečnou chybu... V tento okamžik mi jde o zrušení právní moci rozhodnutí a celkově ideálně o výhru "zastavením řízení" spíš než promlčením. Ale samozřejmě aktivní délku podceňovat nebudu a minimálně měsíc navíc tímto ukrojím.

Další drobnost - nemůže mi někdo zkusit napařit pokutu za znevážení orgánky za ty hezké věci, které o ní píšu...? (Když pominu, že SO může cokoli si zamane, ale spíš mi jde o to zda by to nadřízený SO pokryl...)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #64 kdy: 25 Listopadu 2019, 18:46:39 »

1. může být, odvolacího orgána není nutné zmiňovat, ale neuškodí to, nepomůže to
2. možní až zbytečně obsáhlé, klidně bych byl stručnější (ale i Vámi navrhovaná verze je OK)
3. v nepodepsání nevidím výhodu, už absencí odvolacích argumentů se jedná o blanketní odvolání

"Podávám odvolání proti rozhodnutí č.j. XXX. Jméno Příjmení, nar. DD.MM.YYYY, Ulice číslo, PSČ Město" stačí.

V podepsaných podáních se raději znevažování orgánky nedopouštějte.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #65 kdy: 26 Listopadu 2019, 15:01:50 »

Takže upraveno dle D-fensova vzoru, podepsáno. Uvádím také že do 20 dnů podání doplním o odvolací důvody. Samozřejmě už neuvádím, že se jedná o 20 dnů od výzvy SO k doplnění.
Dále mě napadlo - já pyrát mám dnes zrovna odpor a odvolání ve dvou různých věcech na dva různé odbory - co by se asi stalo, kdybych omylem obsah obálek zaměnil..? (dělat to nebudu, hypotetická úvaha)
Co se týče znevážení - může moje úvaha nebo názor někoho znevažovat...? Cituji:
"Dále paní Báťková vyloženě lže, když uvádí „záznam o přestupku je doložen… a úředním záznamem policisty a obviněný se k věci nijak nevyjádřil“ – naopak, obviněný s přestupkem od prvního okamžiku nesouhlasil, což dal jasně najevo vyjádřením v (nevím co myslí paní Báťková úředním záznamem, jelikož do tohoto není obviněný schopen zasahovat, ale patrně má na mysli "oznámení o přestupku") oznámení o přestupku slovem „NESOUHLASÍM“. Za situace, kdy pracovnice správního orgánu není schopna rozlišit dvě různé listiny, což je nedílnou součástí její práce, doporučuji Magistrátu města Olomouce přeřadit ji na pracovní zařazení, které bude lépe odpovídat jejím schopnostem – možná zvládne nakupovat bublinky do vodováhy nebo čistit výfuky tramvajím, ale o tom také silně pochybuji."
Děkuji a přeji hezké odpoledne.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #66 kdy: 26 Listopadu 2019, 15:14:14 »

Já bych tam žádnou lhůtu neuváděl.

Pozor, pokud tam uvedete nějaké argumenty, již se nebude jednat o blanketní odvolání.

Pokud se jedná o dva různé odbory stejného úřadu, klidně bych odpor i odvolání spojil do jednoho dopisu.

Jak moc je Váš text urážlivý si netroufnu hodnotit, doporučení utírat prach a zalévat květiny mi prošlo bez pořádkové pokuty za hrubě urážlivé podání.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #67 kdy: 26 Listopadu 2019, 18:28:55 »

...doporučuji Magistrátu města Olomouce přeřadit ji na pracovní zařazení, které bude lépe odpovídat jejím schopnostem – možná zvládne nakupovat bublinky do vodováhy nebo čistit výfuky tramvajím...
Nevím, školy na to nemám, ale výše zmíněná zaměstnání nejsou zrovna úplně snadná?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #68 kdy: 26 Listopadu 2019, 19:09:33 »

Jak moc je Váš text urážlivý si netroufnu hodnotit, doporučení utírat prach a zalévat květiny mi prošlo bez pořádkové pokuty za hrubě urážlivé podání.
Je mi záhadou, k čemu testování této hranice má sloužit. Pokud se úředník v dosavadním průběhu řízení dopouští chyb v takové intenzitě, že to vyvolává pochyby o jeho kompetentnosti, stačí to suše konstatovat a učinit související návrh (stížnost, přidělení věci někomu jinému, podjatost, ...) a není třeba zároveň posílat úředníka okopávat brambory či se vyjadřovat ke stupni mentální retardace. Nepůsobí to moc dobře ani v případě, že se ta věc později podívá k soudu.

Pokud je cílem úředníka vytočit, to jde mnohem líp při osobním kontaktu (u písemného podání přicházíte o bezprostřední zpětnou vazbu). Pokud tento styl rýpání dělá dobře podateli a tento užitek převáží riziko pokut a jejich odvracení, tak fajn, ale jinak je to spíše kontraproduktivní.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #69 kdy: 10 Prosince 2019, 10:54:53 »

Dobrý den pánové, mám perličku z vývoje, která by mohla přispět nejen k fun-factoru, ale též k aktivnímu přístupu k délce řízení. Konkrétněji:
Včera u nás zvonil poštěvák, leč nedozvonil se a vhodil výzvu (možná i poučení, netuším co napsal do toho pamfletu). Nicméně na výzvě k vyzvednutí zásilky je uvedena jiná pošta (bydlím 100m od pošty a ten debil to odveze 5 km daleko).
Volám (samozřejmě nahráváno) na uvedenou poštu, že online to nelze změnit, ať mi laskavě dopis přivezou na "moji" poštu. Jaké je moje překvapení kdž se dozvím, že 1.) se jedná zřejmě o omyl a zásilka je nejspíš na "mojí" poště. (to bych ještě pochopil). Posléze, že to poštěvačka ověří a dozvím se, že 2.) zásilka BYLA DORUČENA. Vzhledem k tomu, že je to s doručenkou bych toto rád nějak ověřil.
Momentálně mám v plánu poslední den lhůty zajít na "svou" poštu hledat zásilku, samozřejmě s nahráváním, včetně výzvy a jsem zvědav jestli ten dopis najdou. Pokud ne - existuje obrana proti fikci?
Děkuji za názory.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #70 kdy: 10 Prosince 2019, 11:03:39 »

Tak hlavně bych ověřil přes track and trace, jestli opravdu doručeno, nějaké JPP by mohlo být zrádné.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #71 kdy: 10 Prosince 2019, 11:45:58 »

9.12. Dodani zasilky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #72 kdy: 10 Prosince 2019, 12:02:47 »

fogyn> Ale to je hezké. Na doručence jim chybí podpis a z trackingu je zřejmé, že nebyla naplněna podmínka pro fikci - zásilka nebyla uložena na poště k vyzvednutí.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #73 kdy: 10 Prosince 2019, 13:04:19 »

Jak toho využít? V obálce je výzva k doplnění odvolání (co taky jiného)... Na cestu "odvolání neproběhne, správní žaloba, .." se přiznám nemám ani chuť ani finance ani nervy. A hlavně ideálním cílem by bylo aby úřad řízení zastavil na čistý win, ne přes promlčení... Za podněty děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #74 kdy: 10 Prosince 2019, 13:35:21 »

Jiná cesta jak využít situace s doručováním mne nenapadá.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9