30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak je to vlastně s povinnym ručením  (Přečteno 9415 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2017, 22:11:19 »

když už se tu debatuje POV, zeptám se
loni jsem absolvoval tu šarádu s "potvrzením depozitu"
teď jsem zjistil, že mě POV přijde na 108,- ročně a tedy sjednal pojištění
mám jít na úřad hned a požádat o vyjmutí z depozitu a pak řešit stk a další
nebo to můžu s klidným srdcem nechat na dobu po stk ?
předpokládám, že uvedení do jakéhos takéhos stavu mi bude trvat aspoň měsíc
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #16 kdy: 20 Února 2017, 13:20:24 »

Hele lidi tak mam docela zajímavou situaci. Dneska jsem se začal pídit kam mi pojišťovna poslala upomínky a hlavně vypovězení ze smlouvy a zjistilo se, že jim epojisteni vůbec neposlalo tu smlouvu, takže ČSOBčko vůbec netušilo, že jsem u nich pojištěnej. Údajně prý epojisteni muselo zapomenout zaslat jim tu smlouvu. Takže jsem přišel o luxusní pojistku jak z mojí nedbalosti, tak ale i z nedbalosti epojisteni. No a ted mi nikdo vlastne nerekne, kolik mam kde doplatit. Epojisteni rika ze to mam vyresit primo s pojistovnou a pojistovna at to vyresim s epojisteni, protoze me vubec nemaji v systému.

Hahahaha...
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #17 kdy: 20 Února 2017, 13:26:18 »

Jakou mate pojistnou smlouvu.... a je platna?
(reps. v minulosti byla?)

To je tak nejak stezejni. Pokud ma epojisteni pravo uzavirat pojistne smlouvy jmenem CSOB a smlouva byla platna, je to jina situace, nez pokud mate nejaky sanc mezi vami a epojistne ale zadnou smlouvu s CSOB. Pak logicky neni s CSOB co resit...
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #18 kdy: 20 Února 2017, 13:43:15 »

Jestli byla platná nebo ne? No policajti mně v pojistném období párkrát stavěli a nikdy neměli problém, tak snad byla. Ale právě i ženská na ČSOBčku o tom dost pochybovala. Tak ja už nevim  8)
Jak jsem to pochopil já, tak epojisteni má právo uzavírat ty pojistky, ale smlouvu jako takovou musí posílat na pojišťovnu - což oni neudělali
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #19 kdy: 20 Února 2017, 13:46:17 »

Hele lidi tak mam docela zajímavou situaci. Dneska jsem se začal pídit kam mi pojišťovna poslala upomínky a hlavně vypovězení ze smlouvy a zjistilo se, že jim epojisteni vůbec neposlalo tu smlouvu, takže ČSOBčko vůbec netušilo, že jsem u nich pojištěnej. Údajně prý epojisteni muselo zapomenout zaslat jim tu smlouvu. Takže jsem přišel o luxusní pojistku jak z mojí nedbalosti, tak ale i z nedbalosti epojisteni. No a ted mi nikdo vlastne nerekne, kolik mam kde doplatit. Epojisteni rika ze to mam vyresit primo s pojistovnou a pojistovna at to vyresim s epojisteni, protoze me vubec nemaji v systému.
Záleží na tom, jak konkrétně ten kontraktační proces s epojištěním probíhal, ale co je vcelku jednoznačné je povinnost pojišťovny po platném uzavření smlouvy vydat pojistku (§ 2775 OZ, jde o kogentní ustanovení, nelze se occhýlit např. ujednáním ve smlouvě, že vystavení pojistky nepožadujete). Tedy pokud od pojistitele (ČSOB) nepřišla pojistka, je nanejvýš pravděpodobné, že k uzavření smlouvy vůbec nedošlo.

Pokud jste někomu něco platil, můžete to požadovat zpět jako bezdůvodné obohacení, plus možná můžete po někom chtít i náhradu škody - ale to už opravdu záleží na detailech a též na tom, do jaké míry si za to můžete i vy sám.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #20 kdy: 20 Února 2017, 14:37:36 »

když už se tu debatuje POV, zeptám se
loni jsem absolvoval tu šarádu s "potvrzením depozitu"
teď jsem zjistil, že mě POV přijde na 108,- ročně a tedy sjednal pojištění
mám jít na úřad hned a požádat o vyjmutí z depozitu a pak řešit stk a další
nebo to můžu s klidným srdcem nechat na dobu po stk ?
předpokládám, že uvedení do jakéhos takéhos stavu mi bude trvat aspoň měsíc
Z depozitu vydaji ORV a RZ pouze pokud je platna STK.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2017, 21:53:35 »

vím, šlo mi o to, aby se vozidlo dostalo z depozitu mezi živá, ovšem bez stk
tedy aby ho nebylo možné zrušit pouhým uplynutím doby depozitu
IP zaznamenána